Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ..?!?!!!!

ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ..?!?!!!! 30 Μαρ 2014 05:07 #5615

  • JORDAN
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της JORDAN
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΘΑ ΜΠΩ ΑΠ'ΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ!ΠΡΙΝ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΓΝΩΡΙΣΑ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ..ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ Η ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΕΡΙΕΡΓΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΚΑΠΟΙΟ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΡΝΕ ΑΓΩΓΗ...ΔΝ ΘΕΛΗΣΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΠΑΣΧΕ ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΗΘΕΛΕ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ...ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΗ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΛΗΓΩΣΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΞΙΖΕΙ..!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ..!ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΩ ΟΜΩΣ...ΠΡΙΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΝΟΣΗΛΕΥΕΤΑΙ..ΑΠΟ ΚΟΙΝΗ ΦΙΛΗ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΘΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΨΗ Ή ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ...!!ΣΗΜΕΡΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΓΙΑΤΡΟ...ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ...ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ..ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ... ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΜΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΗΣΩ Ή ΟΧΙ....Η ΚΟΠΕΛΑ ΕΙΝΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ...ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΛΟΙΠΑ...ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ....ΕΙΜΑΙ ΨΙΛΟΑΣΧΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ....ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΔΟΚΟΙΤΑ...ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΛΛΑ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΑΜΑ ΜΠΟΡΩ...ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ!!!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΟΣΟΥΣ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ...ΚΑΙ ΟΣΟΥ ΑΠΛΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ..!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ..?!?!!!! 31 Μαρ 2014 21:50 #5616

  • lia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της lia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα!! Καταρχάς είναι πολύ όμορφο που νοιάζεσαι και ψαχνεσαι γιαυτη την κοπέλα και ενδιαφέρεσαι στο να βοηθήσεις! Δεν θεωρώ καθόλου δεδομένο το ενδιαφέρον σου γιαυτο και το τιμω !
Μπορείς να ενημερώσεις την κοπέλα σχετικά με τις ομάδες αυτοβοήθειας που γίνονται σε Αθήνα και Θεσσαλονικη και είναι δωρεάν! Θα της είναι εξαιρετικά βοηθητικο να μιλήσει και να έρθει σε επαφή με άτομα που μπορούν να την καταλάβου και έχουν περάσει ανάλογες καταστάσεις!
Την ίδια στιγμή θα ήταν συνετο-αναγκαίο να την παρακολουθεί (εκτος και αν ήδη την παρακολουθεί) κάποιος Ψυχίατρος-Ψυχοθεραπευτής και να ακολουθεί πιστα την αγωγή που θα της δοθεί.
Υπάρχει επίσης και fb/chat κτλ για το ΜΑΖΙ που εκεί μπορεί και πάλι να μιλήσει και να έρθει σε μία πρώτη επαφή με άτομα που έχουν Διπολική Διαταραχη ή κατάθληψη..ακόμα και με συγγενείς αυτών! Επίσης στις ομάδες αυτοβοήθειας θα μπορούσες να παρεβρεθείς και συ και να μιλήσεις με τα μέλη για να πάρεις περισσότερες πληροφορίες εκ των έσω..:)
Αυτα είναι κάποια πρώτα βήματα που μπορείς να της προτείνεις..ενημέρωσέ μας σχετικά με την περιοχή που κατοικεί για να σου πω σχετικά με τις ομάδες...
Τέλος, να θυμάσαι να είσαι υποστηρικτικός μαζί της δίχως να την λυπάσαι..δεν νομίζω πως θα βοηθούσε να νιώθει πως την λυπούνται..δεν την γνωρίζω βέβαια ωστόσο τολμώ να δώσω μια συμβουλη :)
Να είσαι καλα και κράτησέ μας ενήμερους...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ..?!?!!!! 04 Απρ 2014 15:05 #5617

  • emmy
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της emmy
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Δεν ξερω τι περιστατικα η επεισοδια μπορει να εχει παθει η κοπελα αλλα αν νοσηλευται μετα που θα βγει θα πρεπει να παρει και στο σπιτι φαρμεκευτικη αγωγη.Αυτο σημαινει αυτοματα οτι θα πρεπει να εχει καποιον δικο της απο κοντα γιατι στην φαση αυτη που περναει το ατομο ειτε ξεχναει τα χαπια η δεν δεχεται να τα παρει γιατι θεωρει οτι δεν εχει προβλημα.Οι γονεις της δεν ειναι κοντα της? Η δεν δεχονται το προβλημα της?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.045 δευτερόλεπτα