Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Τελικα διπολικη

Τελικα διπολικη 12 Σεπ 2012 21:34 #3060

  • jinna
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της jinna
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα σε όλους.
Συνεχίζω την ιστορία μου λοιπόν περιληπτικά.Η φαρμακευτική αγωγή που μου δόθηκε δεν μου 'ταίριαζε'κ εγώ όλο καιβυθιζόμουνα πιό βαθειά.Αλλαξα γιατρούς,μου αλλάζανε αγωγή και πάλι από πουθενά φως στα Τάρταρα που είχα φτάσει.
Ημουν μέρα νύχτα στο κρεβάτι,δεν κοιμόμουνα,δεν έτρωγα τίποτα,δεν είχα συναισθήματα ούτε για τα παιδιά μου!
Αυτό κράτησε ένα χρόνο πάνω κάτω.Ολο αυτό τον καιρό τα παιδιά μου παλευαν να με "ξυπνησουν".Κάτι έγινε."Μετακόμιζα"από την καρέκλα στον καναπέ.Αυτό για άλλο τόσο διαστημα.
Αρχισα πάλι ψυχοθεραπεία,άρχισα πάλι να ακουω μουσική να διαβάζω να πηγαίνω για περπάτημα άρχισα δηλαδή να "ζω".
Αλλα μετά από λίγο καιρό άρχισα να νοιώθω μια αυξανόμενη ευφορία,μια απιστευτη ενέργεια,να κάνω ανοητες αγορές κ.λ.π.τα γνωστά.
Το οικογενειακό μου περιβαλλον επέμενε ότι έπρεπε να νοσηλευτώ.Εγώ αντιδρούσα αλλά τελικά δέχτηκα [τους έκανα το χατήρι]γιατί πίστευα ότι ο γιατρος της κλινικης δεν θα έκρινε οτι έπρεπε να με κρατησουν[στον κοσμο μου εγώ]!
Εμεινα στην κλινικη πέντε μηνες!Πάλι το ένα φάρμακο δεν μου ταίριαζε,πάλι το άλλο δεν μου ταίριαζε κ όπως ξέρετε όλα αυτα τα φάρμακα χρειάζονται κ κάποιο χρονικό διάστημα για να δράσουν.
Για να μη παρεξηγηθώ τονίζω ότι δεν κατηγορώ τους γιατρούς μου.Εννοείται ότι όλοι ήθελαν το καλό μου αλλά η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ, τα φάρμακα τόσο πολλά κ επίσης εξαρτάται κ από το τι ταιριάζει στον καθένα.
Βγήκα λοιπόν ,μετά από λίγο καιρό ακολούθησε ένα καταθλιπτικό επεισόδειο κάπως υποφερτό κ κάποια φίλη μου μίλησε για ένα γιατρό πολύ καλό.Τον επισκέφτηκα βρέθηκε η αγωγή που μου ταιριάζει κ εδώ κ τρία χρόνια ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ!!!
Κλείνοντας θα ήθελα να πω ένα μεγάλο μπράβο σε όσους από εσάς δεν το βάζετε κάτω κ το παλεύετε καθώς και να υπενθυμισω σ'όλους τους φίλους ότι όλα τα πράγματα στη ζωή χρειάζονται ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ+ΕΠΙΜΟΝΗ+ΥΠΟΜΟΝΗ!!!Οτι η ζωη είναι ένας διαρκής αγώνας άλλες φορές με νίκες άλλες με ήττες,ανακωχή ή ειρήνη και όλα αυτά είναι που την κάνουν ΩΡΑΙΑ!
Ζητω συγνώμη αν σας κούρασα αλλά αν η ιστορία μου παρηγόρησε ή άμβλυνε τον πόνο έστω και από έναν σας μου είναι αρκετό.
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": κραταιά, roulidion

Απ: Τελικα διπολικη 13 Σεπ 2012 01:39 #3062

  • menediatou
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της menediatou
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 83
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 4
Σ' ευχαριστούμε πολύ που μοιράζεσαι την ιστορία σου ΜΑΖΙ μας, καθώς και για το αισιόδοξο μήνυμα σου!

ΥΓ: Το ποστ σου μεταφέρθηκε στην ενότητα "Ιστορίες επιτυχίας" (πιστεύω ότι δεν χρειάζεται επεξήγηση το γιατί...) :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τελικα διπολικη 14 Σεπ 2012 19:23 #3069

  • lollypop
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της lollypop
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 3
Τζινα σε ευχαριστουμε πολυ!χαιρομαι που εισαι καλα!αισιοδοξη και δυνατη.και συμφωνω απολυτα με το τριπτυχο.<<Προσπαθεια,επιμονη και υπομονη>> καμια φορα μεσα στον αγωνα μας το ξεχανμε κι απογοητευομαστε,αλλα ευτυχως καποιοι απο εσας που τα εχετε καταφερει,μας το θυμιζετε..νασαι καλα!:)
<<Δεν ψευδεται μονο εκεινος που μιλα εναντιον τησ συνειδησης του,αλλα ιδιως εκεινος που μιλα εναντιον του ασυνειδητου του >> ΝΙΤΣΕ

<< Ο ανεξεταστος βιος ου βιωτος...
Τελευταία διόρθωση: 14 Σεπ 2012 19:24 από lollypop.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τελικα διπολικη 15 Σεπ 2012 18:24 #3071

  • jinna
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της jinna
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Καλή σας μέρα.
Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα.Οχι μόνο το προηγούμενο θέμα μου αλλά κ τα επόμενα θα είναι αισιόδοξα σας το υπόσχομαι!Απλά πρέπει λίγο να εξοικειοθώ με τον υπολογιστή ΠΡΟΣΠΑΘΩ όμως όποτε έχω χρόνο.
Καλό Σαββατοκύριακο!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τελικα διπολικη 15 Σεπ 2012 23:25 #3072

  • jinna
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της jinna
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Γεια σου lollypop.
Χάρηκα πολύ που μου απάντησες λέγοντάς μου ότι σου έδωσα κουράγιο!Το γεγονός αυτό κ μόνο μου λέει ότι δεν είσαι κ πολύ χάλια,ότι το παλέυεις κ χαίρομαι πολύ γι'αυτό.
Είσαι σε καλό δρόμο λοιπόν οπότε<<KEEP WALKING>> και να θυμάσαι πάντα ότι τα τρία ΚΚΚ κάνουν κακό (Κρεβάτι Καναπές Καρέκλα)!!!
Επίσης διάβασα σ'ενα άλλο θέμα σου (αν θυμάμαι καλά ευχαριστούσες κάποιον άλλο φίλο που σου έδινε ελπίδα όταν ήσουνα στο τουνελ).Προφανώς αυτό έγινε αργότερα όταν ήσουν καλλίτερα,γιατί κι'εγώ όταν για δυο τρία χρόνια ήμουν στα υπόγεια των Ταρτάρων,δεν ήλπιζα,δεν άκουγα,δεν πίστευα κανέναν ότι θα ξαναγινόμουνα καλά.Ας μην μιζεριάζομαι όμως τώρα χαλάλι κ τα εφτά χρόνια που κράτησε η όλη ιστορία,χαλάλι και τα λεφτά που έχασα...
Θα μπορούσε να είχα τρακάρει έτσι που έτρεχα(επι μανίας)και να σκοτονόμουνα ή θα μπορούσε να έπαιζα τα λεφτά μου στα χαρτιά κ.λ.π.
Τώρα όμως λέω "τέλος καλό,όλα καλά΄!Οποτε θέλεις γράψε μου.Γεια χαρά
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.051 δευτερόλεπτα