Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: PARAKALO BOITHIA

PARAKALO BOITHIA 02 Οκτ 2012 22:33 #3133

  • Kostas34
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Kostas34
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Hell is where the heart is!
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Geia sas!Eimai neo melos kai legomai kostas!Eimai 34 xronon kai teleftaia gia proti fora nomizo oti exo katathlipsi.Ta symptomata mou einai entoni anysixia,kompos sto stomaxi kai den koimame kala xypnao kata tis 5 me 5:30 to proi k den boro na xanakoimoitho oso kai an to thelo.Thelo na sas po liga pragmata gia mena.Eimai monaxopedi kai kalomathimenos.Mexri prin kapia xronia eimoun poli koinonikos eixa filous kai koitousa na pernao panta kala xoris na skeftomai gia to mellon mou.Oi goneis mou einai poloi megaloi (o pateras mou sta 73 kai i mitera mou sta 76).Zo se mia komopoli tis dytikis makedonias kai opos katalevenete edo den boro na miliso se kanena gia to provlima mou.Apo tin alli den exo katholou filous kai stous goneis mou den boro na miliso.Sygekrimena xthes eixa mia synomilia me ti mitera mou kai mou ipe an kaneis etsi tha me pethanis kai emena kai ton patera sou kai esy tha katalixis sto trelokomeio kai tha gineis rezili stin topiki koinonia.Sas parakalo voithia,aisthanomai toso monos prospatho na apodioxo tis arnitikes skepsis kai den boro.Exo xasei tin efxaristisi mou apo ta panta,vlepo tous allous me tis oikogeneies tous xaroumenous kai sxizete i kardia mou,kleo me to paramikro kai oli mera ime lipimenos,oso gia to mellon mou mou fantazi mavro.Fovamai na pao se psixologo mipos kai to mathi i mitera mou,alla episis fovamai kai ta farmaka kai to oti ama mathefti tha gino perigelos.Den boro allo tha pethano k den vlepo kamia prooptiki.episis imaste poli ftoxoi ego anergos kai oi goneis mou me mia mikri syntaxi tou oga opote borite na fantastite ti ginete.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: PARAKALO BOITHIA 03 Οκτ 2012 03:47 #3135

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
καλησπέρα Kosta. χαίρομαι που εγινες μέλος γιατί θα προσπαθησουμε να σε βοηθήσουμε.
υπάρχει κάποιος ψυχολόγος ή ψυχίατρος σε κάποιο φορέα της περιοχής σου; δηλ σε νοσοκομείο ή στον δήμο που θα μπορέσεις να δεις δωρεάν;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: PARAKALO BOITHIA 03 Οκτ 2012 07:37 #3136

  • jinna
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της jinna
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Γεια σου Κωστα καλοσορισες στην παρέα μας.κατ'αρχην μην πανικοβαλεσαι αυτό που σου συμβαίνει το ζήσαμε όλοι μας σε μεγαλιτερο ή μικρότερο βαθμό ο καθένας μας όπως επίσης μπορεί να συμβεί κ στις ''καλίτερες''οικογένειες.Σε καταλαβαίνω πως νοώθεις που φοβάσαι μην το μάθουν οι άλλοι που φοβάσαι τα φάρμακα κλπ έτσι ένοιωθα κι εγώ αλλά τώρα όλα αυτά μου φαίνονται αστεία!!!Δηλαδή αν σπάζαμε το πόδι μας ή αν είχαμε πίεση ή αναιμία θάπρεπε να το κρύβουμε και να ντρεπόμαστε?Οσο για τα φάρμακα αν είχες πίεση δεν θάρπαινες αντιυπερτασικά?
Πιστεύω ότι αυτό που σε πειράζει πιο πολύ είναι το ότι κλείστηκεες στον εαυτό σου,μην κάθεσαι μέσα βγες έξω πήγαινε μια βόλτα,βρες τους παληούς σου φίλους μοιράσου το πρόβλημ ά σου μαζί τους,θα δεις ότι θα σε ακούσουν με συμπόνια το πιθανότερο είναι ότι θα σου πουν κι αυτοί τα δικά τους θέματα,στισ μέρες μας όλοι πιεζόμαστε γενικώς με αυτη την κρίση η λέξη κατάθλιψη πια όλο και ακούγεται παντού.
Στην περιοχή σίγουρα υπάρχει κάποιο κέντρο ψυχικης υγιεινης ή νοσοκομείο ή κάποιος ξενώνας υποδοχης ασθενών με ψυχικά νοσήματα όπου θα μπορουσες να επισκεφθείς κάποιον ειδικό.ΤΟΛΜΗΣΕ και ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ!!!!!Και μην ξεχνας ότι είμαστε εδώ ΜΑΖΙ!!!!
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!1
ΥΓ Εφόσον η μητέρα σου είναι τόσο αρνητική η γνώμη μου είναι να μη της πεις τίποτε προς το παρόν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kostas34

Απ: PARAKALO BOITHIA 04 Οκτ 2012 21:53 #3142

  • Kostas34
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Kostas34
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Hell is where the heart is!
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Gia sou dimitra!Se efxaristo!yparxei alla den einai k to kalytero.Xero 2 peristatika pou tous kanane xeirotera.Oso gia ton dimo ba oxi giati opos ipa k prin edo olloi gnorizontai metaxy tous.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: PARAKALO BOITHIA 04 Οκτ 2012 22:08 #3144

  • Kostas34
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Kostas34
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Hell is where the heart is!
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Thanx!Den xero jinna alla einai kati pou nomizo den boro na to palepso,opos ipa me tous goneis mou dn boro na miliso oute me tous filous mou.Episis einai k alla pragmata.Fevgo gia germania to savato na do ean tha boreso na vro mia douleia,o pateras mou einai idi eki alla kai eki ta pragmata apo oti akouo einai poli dyskola.Episis stin katastasi pou eimai fovamai oti dn tha boreso na vro douleia.Olla einai mavra!Pantos sas efxaristo ollous.Makari na pane olla kala ta pragmata.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: PARAKALO BOITHIA 06 Οκτ 2012 06:06 #3149

  • κραταιά
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της κραταιά
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 124
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 32
  • Κάρμα: 8
Κώστα καλώς όρισες και από μένα. Πριν σου γράψω οτιδήποτε, αναφέρω ότι γεννήθηκα και μεγάλωσα ως τα 17 μου, σε χωριό, οπότε καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που θεωρείς ως μεγάλο πρόβλημα και ένα βασικό παράγοντα για την διαχείριση της κατάστασης. Όμως θα σε ρωτήσω κάτι πριν απ' όλα. Πιστεύεις ότι αυτοί οι άνθρωποι θα σε ρωτούσαν για οτιδήποτε ήθελαν να κάνουν στη ζωή τους; Επειδή διαπίστωσα στα 40 μου χρόνια ότι όταν πέρναγα τα "ζόρια" της κατάθλιψης και της διαταραχής πανικού, ΚΑΝΕΝΑΣ απ' αυτούς δεν ήταν δίπλα μου. Και τώρα πια, αδιαφορώ τελείως για την άποψη ακόμα της "τρελλής", διαταραγμένης ή και περίεργης. Γιατί; Επειδή εγώ ξέρω τι σημαίνει η διαταραχή διάθεσης και ξέρω επίσης ποιά είμαι και τι άνθρωπος είμαι.
Τώρα, είναι λογικό με τόσα ανοιχτά και δύσκολα θέματα στη ζωή σου, να νιώθεις έτσι όπως νιώθεις. Όμως, το βασικό είναι να μην αφήσεις να σε ρουφήξει αυτό. Οφείλεις να το παλέψεις και πίστεψέ με υπάρχουν τρόποι, όσο και αν αυτό φαντάζει αδύνατο κάποιες φορές.
Όσο για τους γονείς σου, αυτό το "ποιηματάκι" είναι το αγαπημένο πάρα πολλών. Ο ψυχολογικός εκβιασμός έχει αποδειχτεί αποδοτικός στα περισσότερα παιδιά και αυτό τους βολεύει, επειδή είναι ο πιο εύκολος τρόπος. Μην αφήσεις όμως να σε γονατίσει. Η δική μου απάντηση, στους γονείς μου ήταν μία: Αν δεν αντέχετε την αλήθεια, τότε επιλέξατε την κοροίδια και το ψέμα αναγκαστικά, οπότε μη ζητήσετε εξηγήσεις αργότερα, αν το παιδί σας γίνει ένας ξένος. Ευτυχώς, έχω καλούς γονείς και με πολύ συζήτηση είμαστε πια σε μία πολύ καλή σχέση.
Επι της ουσίας τώρα. Δε θα μπορούσες, τώρα που φεύγεις για Γερμανία, να σκεφτείς ότι κάνεις μία καινούρια αρχή, δύσκολη μεν αλλά ίσως φέρει τα καλύτερα; Και όταν πας εκεί με το καλό (να συνεχίσεις να μιλάς μαζί μας ώστε να σε στηρίζουμε, επειδή εδώ είμαστε όντως ΜΑΖΙ σου), βλέπεις τι γίνεται με το θέμα της δουλειάς και σιγά σιγά, αν αποκτήσεις και μία καλύτερη οικονομική κατάσταση, θα μπορείς και να κάνεις κάποια πράγματα που θα σε κάνουν να νιώθεις καλύτερα (ίσως και να μείνεις μόνος, μακριά από την παρουσία του πατέρα) ή αν συνεχίζεις να νιώθεις έτσι όπως τώρα, να ζητήσεις τη βοήθεια κάποιου ειδικού εκεί, που η ανωνυμία είναι δεδομένη.
Αλήθεια, ξέρεις κάποια ξένη γλώσσα; Θα σου πω τι σκέφτομαι, όταν θα μου απαντήσεις. Επίσης, στο εξωτερικό, απ' όσο γνωρίζω είναι πιο ανοιχτοί στα θέματα ψυχικής υγείας και ίσως βρεις και κάποιον συμπατριώτη που μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

Περιμένω νέα σου σύντομα και μη φοβάσαι. ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ, ΜΑΖΙ για να βοηθάμε στα δύσκολα. Ακόμα και έτσι, κάτι θα καταφέρουμε. Εντάξει; -) -)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Kostas34

PARAKALO BOITHIA 11 Σεπ 2014 18:58 #5750

  • Kostas34
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Kostas34
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Hell is where the heart is!
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Γεια σας παιδια!Σας ευχαριστω ολλους αλλα ειδικα τι κραταια!
Τι να σας πρωτοπω ρε παιδια.εχουν γινει τοσα αλλα παλι στα ιδια βρισκομαι
Εχω πλεον σχεδον 2μιση χρονια που ειμαι εδω πανω Γερμανεια,φραγκφουρτη και
ακομη ειμαι χωρις δουλεια κ μενω σε μια αθλεια πολυκατοικια σε ενα δωματιο 30 τετραγονικων με κοινοχρηστο μπανιο και τουαλετα.Μαντεψτε ποσο παει το ενικοιο...550 ευρουλακια το μηνα...χαλια μαυρα!Αλιως τα νομιζα εγω..Αλιως μου τα ειχανε πει...κ αλιως μου ηρθανε!Γιατι δεν ανεβενεις φρανκφουρτι ελεγε η θεια μου!Ελα θα βρεις δουλεια εδω πανω.Ξερεις πληροφορικη δεν ξερεις; ελεγε η ξαδερφη μου!Τελος παντων δεν ειδα βοηθεια απο κανεναν!Και απο τις λεγωμενες "Κοινοτητες" κ λοιπους συλογους καμια βοηθεια,ασε οι υπολοιποι "Ελληνες".Οι γονεις μου λενε παρατατα ολα κ γυρνα πισω...Δικιο εχουν,φαγαμε τοσα λεφτα πλεον που δν παει αλλο.Ελα ομως που δεν θελω κ να γυρισω κ κατω!Τι να πω...ολλα μαυρα τα βλεπω παλι κ μαλλον χειροτερα απο οτι πριν!Πριν δεν ειχα σκεψεις αυτοκτονιας...Δεν ξερω τι να κανω πλεων!Μου φενεται θα τα δοσω ολλα μια να περασω στον αλλο κοσμο να υσηχασω απο ολλους κ απ ολλα πια!ΒΑΡΕΘΗΚΑ!Βαρεθηκα τα ψεματα και τιν υποκρισεια!Βαρεθηκα τις ψευτικες υποσχεσεις και τα δηθεν "Για το καλο σου"!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

PARAKALO BOITHIA 12 Σεπ 2014 22:14 #5752

  • Kostas34
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Kostas34
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Hell is where the heart is!
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
"Like a ghost in daylight on an overcrowded street i wish to be something that i am not.Like a shadow at midnight that originated in air i wish for RELEASE!!!
Στιχοι απο το τραγουδι "Doberman" τον "Dark Tranquility"
Η ιστορια τις ζωης μου!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.074 δευτερόλεπτα