Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Φοβαμαι.

Φοβαμαι. 28 Ιουν 2014 23:22 #5696

  • Binoula81
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Binoula81
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα.
Ετυχχως βρηκα το σαιτ να μιλησω καπου.
Ειμαι 25 χρονων εχω ηδη 2 παιδακια.ο γιος μου ειναι 16 μηνων και η μικρη μου ειναι 4 μηνων.εχουν μολις ενα χρονο διαφορα.
Περασα πολυ δυσκολα παιδικα χρονια και ακομη και τωρα η ζωη μου δν μου τα φερνει ευκολα οτι εχω πετυχει το εχω πετυχει με πολυ πονο και κοπο.
Στο θεμα μου.Περισυ στο γιο μου περασα μετριας μορφης επιλοχειο καταθλιψη.Εζησα πολυ ασχημα περιστατικα πριν και μετα την γεννα.ειχα τασεις αυτοκτονιας εντονες μεταπτωσεις της ψυχολογιας μου και αλλα παρεμφερει.
Οταν γεννηθηκε η μπεμπα η ζωη μου ειχε βελτιωθει λιγο.Αν και ηταν κ αυτη δυσκολη εγκυμοσυνη μεχρι σημερα συμπτωματα επιλοχειας καταθλιψης ειχα πολυ ηπια.διαταραχες υπνου κυριως και ελαφριες μεταπτωσεις.Σημερα στον υπνο μου ακουγα φωνες και ειχα παραισθησεις.
Παλευα γιατι νομιζα οτι ο διαβολος προσπαθουσε να μου βαλει την ιδεα να βλαψω τα παιδια μου και εμενα.Σηκωθηκα επιτοπου και φοβομουν οτι ειχε αλλαξει και η μορφη μου.δεν περνουσα μπροστα απο καθρεφτη.Φοβαμαι πολυ.δεν εχω κανεναν και δεν ξερω τι πρεπει να κανω.τρεμω τωρα που νυχτωσε μην γινει το ιδιο.Μηπως τρελαθηκα?Να παω σε ψυχιατριο?ΒΟΗΘΕΙΑ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Φοβαμαι. 08 Ιουλ 2014 23:53 #5705

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Binoula καταρχήν να σου ζήσουν τα παιδάκια σου. Ο Θεός σε ευλόγησε και έχεις δύο αγγελούδια. Το πόσο τα αγαπάς φαίνεται από το άρθρο σου δηλαδή τρομάζεις ότι μπορεί να πάθουν κακό ακόμα και στον ύπνο σου. Σημαντικό είναι ότι πέρασες κατάθλιψη για αυτά τα παιδιά. Κι όποιος καεί στη φωτιά (κατάθλιψη) φυσάει και το γιαούρτι (εφιάλτης) όπως έλεγε και η συχωρεμένη η μανούλα μου. Τα αγαπάς τα παιδάκια σου αυτό πιστεύω εγώ ως απλός άνθρωπος.
Βέβαια θα έλεγα πως ήταν καλό να επισκεφτείς κάποιον ψυχολόγο ή ψυχίατρο καθώς πιθανολογώ άγχος.
Εμείς, οι ψυχικά ασθενείς που έχουμε περάσει από ψυχωσικά επεισόδια αυτά δεν τα βλέπουμε στον ύπνο μας αλλά ξύπνιοι. Πιστεύω να καταλαβαίνεις τι περνάμε. Βέβαια σήμερα μια φίλη ψυχολόγος μου έλεγε πως δεν είναι συμπτωματικό ότι πολλά μεγάλα μυαλά, ηγέτες, ευεργέτες της ανθρωπότητας ήταν ή είναι ψυχικά ασθενείς (Τσώρτσιλ, Πόε, Βάνγκ Γκόγκ, Κόπολα, Φλόρενς Νάτινγκειλ κ.α)
Σαφώς δεν είναι δυνατό όλοι εμείς να γίνουμε διάσημοι αλλά θεωρώ ότι κατά κανόνα έχουμε ψυχούλα και πολλοί, που ο Θεός μας δίνει τη δυνατότητα, προσπαθούμε για το καλύτερο και έχουμε αποτελέσματα. Βέβαια υπάρχουν και περιπτώσεις που δεν έχουν τη δυνατότητα έστω και της προσπάθειας αλλά αυτοί είναι που προσφέρουν τα μέγιστα στην ανθρωπότητα γιατί αυτές οι ψυχούλες είναι εκεί για να μας θυμίζουν ότι είμαστε απλά άνθρωποι, θνητοί και όχι θεοί, με συγκεκριμένο κύκλο ζωής, αρρώστιες, ελαττώματα και προτερήματα.
Να 'σαι καλά και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου

ΥΓ : Να προσέχεις να είσαι καλά γιατί έχεις πολλά να προσφέρεις στα παιδιά σου. Αν και δεν είμαι γονιός, μια συμβουλή για το γιό σου. Μάθε τον και προετοίμασε τον ότι όταν μεγαλώσει και γίνει στρατιώτης θα γνωρίσει το πιο όμορφο μέρος του κόσμου που όχι τυχαία έχει και τους καλύτερους ανθρώπους του κόσμου. Χθες έμαθα ότι ο γιός του Α΄ξαδέλφου μου, ο ανιψιός μου ο Λευτέρης υπηρετεί στο Πρωτοκλήσσι και δεν μπορείς να φανταστείς πόσο περήφανος νιώθω!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.041 δευτερόλεπτα