Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: kriseis panikou

kriseis panikou 30 Μαρ 2015 23:19 #5846

  • ntina
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ntina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 1
καλησπερα...θα ηθελα να συζητησω κ εγω το προβλημα μου!!εδω κ ενα χρονο αντιμετωπιζω κρισεις πανικου!!ξεκινησε με ενα βουητο στο αυτι μου,κ μετα απο 2 μερες ηρθαν κ οι κρισεις!το χειροτερο απ ολα ειναι η σκεψη του θανατου..αποφευγω τετοιες συζητησεις κ γενικα οτιδηποτε εχει να κανει με αυτον!!το θεμα ειναι οτι ολα μες στη ζωη μας ειναι..θα ηθελα να μπορω να συζηταω για αυτο να αντιμετωπισω το φοβο μου αλλα κ μονο που ακουω αυτη τη λεξη παθαινω κριση!!πηγαινω σε ψυχολογο εδω κ 2 μηνες βλεπω αποτελεσμα στον εαυτο μου αλλα θα ηθελα να μου φυγουν τελειως αυτες οι σκεψεις!ειμαι 23 χρονων κ δε μπορω να διασκεδασω οπως ενα παιδι της ηλικιας μου!!τρεχω απο γιατρο σε γιατρο κ δεν εχω τιποτα!!ξερω οτι ειναι ολα μες το μυαλο..αλλα μερικες φορες νομιζω πως τρελενομαι κ οτι φευγω απο την πραγματικοτητα!αγαπαω πολυ τη ζωη κ θα ηθελα να μπορω να ζησω καθε στιγμη της...να τα ξεπερασω ολα αυτα!!κ χαιρομαι που εδω μπορω να συζηταω ελευθερα γιατι κανενας δεν μπορει να σε καταλαβει αν δε βρεθει πραγματικα στη θεση σου!!αυτα...θα ηθελα καποια γνωμη...ευχαριστω πολυ :) :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": axl100, Little John

kriseis panikou 31 Μαρ 2015 00:33 #5847

  • Little John
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Little John
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Ντίνα είχα πάθει κρίσεις πανικού παλιότερα εξ αιτίας του θυρεοειδή μου... Επίσης ένα φεγγάρι είχα περάσει απο αυτόν τον φόβο έντονα, που είναι νορμάλ να απασχολεί που και πού λίγο κάθε άνθρωπο(όχι όμως έντονα)... Αρχικά μην φοβάσαι τις κρίσεις πανικού , οτι δλδ θα πάθεις κάτι... Η δική μου εμπειρία, δίχως να είμαι ειδικός, είναι οτι ο φόβος σου εκφράζεται στον θάνατο αλλά δεν προέρχεται απο εκεί... Ο φόβος του να πεθάνει κάποιος είναι αντιστρόφως ανάλογος του πόσο νιώθει οτι έχει ζήσει τη ζωή...Είσαι νέα και αγαπάς τη ζωή... Μήπως όμως έχεις μεγάλο άγχος για τους στόχους σου, φόβο αποτυχίας, έλλειψη ανοχής στη αποτυχία, ή είσαι σε περιβάλλον με μεγάλες απαιτήσεις απο σένα? Αν ναί να ξέρεις οτι αυτός είναι ένας ενοχικός τρόπος ζωής, και οι ενοχές μεταφράζονται υποσυνείδητα σαν φόβος θανάτου... Σαν μια εύκολη διέξοδο των φόβων για σύνθετα και βαθιά θέματα. Και πιθανολογώ οτι αυτό να άρχισε όταν θα ήσουν κοντά σε κάποια προσωπική επιτυχία που θα μεγάλωσε το άγχος σου... Σκέψου για λίγο πως είσαι δίπλα στη θάλασσα με αγαπημένα πρόσωπα και γιορτάζεις κάτι δίχως έννοιες, οτι είσαι σε διακοπές και σε αγκαλιάζει ο αφρός, ο ουρανός και ένα αγαπημένο σου πρόσωπο... οτι έχεις δουλειά καλή, και δεν έχεις εκκρεμότητες.. οτι πέτυχες και το άξιζες... θα φοβόσουν ή θα είχες πανικό? Σου προτείνω να έχεις αυτοπεποίθηση,θάρρος και απαλλάξου απο περιττές ενοχές και ζήσε με πάθος για ότι θεωρείς αξία στη ζωή...Μίλα και με καλές σου φίλες για αυτό ανάλαφρα, μοιράσου το. Δεν θα μπώ σε θέματα φιλοσοφικά ή αθανασίας, αλλα αν δείς τον εαυτό σου σαν ένα απλό μέρος ενός απέραντου συνόλου ανθρώπων, θα απενοχοποιήσεις τον θάνατο... Και που ξέρεις? Ίσως και να μην υπάρχει θάνατος...
Τελευταία διόρθωση: 31 Μαρ 2015 00:42 από Little John.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα