Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ...
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ...

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ... 22 Αυγ 2012 17:55 #3020

  • CHRISTIN
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της CHRISTIN
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Είχα σχέση τα τελευταία 7,5 χρόνια με έναν παντρεμένο (μη βιαστείτε να με κρίνετε εδώ)... Η σχέση αυτή ξεκίνησε οταν εγώ βρέθηκα μόνη μου αφού χώρισα με τον τότε αρραβωνιαστικό μου . Ήμουν αρραβωνιασμένη και συζούσα για 6 χρόνια. Συνολικά ήμασταν μαζί 8 χρονια μέχρι που χωρίσαμε. Αρραβωνιάστηκα πολύ μικρή και δυστυχώς εκείνος με ζήλευε.. οπότε είχα κελιστεί σε ένα σπίτι.. να πλένω, να μαγειρεύω και να σιδερώνω. Δεν πηγαίναμε πουθενα, δεν είχαμε παρέες ,δεν έκανα φίλους.. Αφότου έφυγε λοιπόν εγώ δεν ήθελα σοβαρή σχέση εκείνη την περίοδο. Έτσι βρέθηκε μπροστά μου ο παντρεμένος .... ΄Το θεώρησα τότε μια καλή ευκαιρία να ''ξεσκάσω'' λίγο. Έλα όμως που ήταν τόσο καλός που εγώ ''την πάτησα'' μαζί του και ''κόλλησα''!!! Μιλάμε για μεγάλο έρωτα!!! Πάλι όμως εγκλοβίστηκα. Δεν έβγαινα, δεν έκανα παρέες, περίμενα πότε θα πάμε μαζί ταξιδάκι και πότε θα περάσει να με δεί. 7,5 χρόνια εγώ μόνο περίμενα!!!
Και τελικά με άφησε για μιαν άλλη!!!
Ήταν μετά το Πάσχα που άρχησε να ''αραιώνει'' αλλα μου έλεγε πως έχει δουλειές-τρεξίματα κτλ. Στα μυνήματα το ίδιο τρυφερός "Μωρό μου , μου λείπεις κτλ". Με τα πολλά τον πίεσα να έρθει να μου πεί τί συμβαίνει!. Είχα καταλάβει πως τον χάνω και πόναγα ήδη τρομερά!! Δεν περίμενα όμως να είναι αυτός ο λόγος του χωρισμού μας Είπε:''Υπάρχει άλλη . Συγνώμη αλλα είναι πάνω απο τις δυνάμεις μου''.΄ΣΧΙΣΤΗΚΕ Η ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΤΑ ΔΥΟ!!Και το απίστευτο της ιστορίας?? Συνάντησε λέει μια πολύ παλιά αγαπημένη του με την οποία δεν καταλήξανε μαζί γιατί τότε δεν τους αφήσανε οι γονείς τους.. Κι οταν επέστρεψε απο φαντάρος έμαθε πως είχε μείνει έγκυος και παντρεύτηκε!! Τώρα την ξαναβρήκε , έχει χωρίσει και έχει και 3 παιδιά!! Ένιωσε λέει πως έχασε 30 χρόνια απο την ζωή του. Δεν την είχε ξεπεράσει ποτέ!!
Κι εγώ τι φταίω?? Έμεινα ξαφνικά εντελώς μόνη μου κι έχω ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ !!!

Τώρα προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου και να ξαναπάρω την ζωή μου απο την αρχή!!
Βοήθεια παιδιά!! Ψάχνω φίλους να ξεχαστώ ..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΟΝΕΜΕΝΗ ΙΣΤΟΡΙΑ... 31 Αυγ 2012 06:25 #3033

  • msilent
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της msilent
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 3
δεν ειμαι τοσο καλη ωστε να δινω καταλληλες συμβουλες για σχεσεις, αλλα ισως ειναι καιρος, μετα απο τετοιες μακροχρονιες παρατραβηγμενες ιστοριες να δεις λιγο τον εαυτο σου. ποτε το τελος μιας σχεσης, δεν φερνει κ το τελος της ζωης.. ξαναρχιζεις απ' την αρχη, επαναπροσδιοριζοντας το τι ζητας εσυ η ιδια κ ποια ειναι τα θελω σου. οσο περναει ο καιρος κ ξεκαθαριζει το τοπιο θα δεις, πως δεν ηταν αυτο το να "ξεσκασω", λες κ μονης σου οτι παλι εγκλωβιστηκες. οποτε, ζησε λιγο για εσενα πριν απαγκιστρωθεις παλι στον επομενο που θα μοιαζει τοσο καλος, ωστε αδυνατο να ειναι αληθινος. φιλικα, ευχομαι οτι καλυτερο!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα