Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ Ξανα, τασεις αυτοκτονιας..
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Ξανα, τασεις αυτοκτονιας..

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 11 Μαρ 2014 01:02 #5589

  • sylvester73
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της sylvester73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα σας, ειμαι νεος στο forum σας
Το τελευταιο διαστημα δεν ειμαι καλα,ειχα τασεις αυτοκτονιας και καταθλιψη και πιστευα οτι τα ξεπερναω..οι τασεις αυτοκτονιας πιστευα οτι τελειωσαν και δεν θα ηθελα να μου κανο κακο.
Δυστηχως δεν ειναι ετσι, και δεν ειμαι καθολουυυ καλααα, νιωθω πολυυυ χαλια ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ, ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ.
Κλαιω ολη μερα, και πολυ απλα προσπαθω να το κρυβω απο ολους να τους απανταω με το "μια χαρα".
Αλλα με φοβαμαι, νιωθω, οτι θα μου κανω κατι πολυ κακο, και πολυ συντομα. Και το θελω και εγω να το παθω.
Συγνωμη αν ειναι σε λαθος κατηγορια
Σας ευχαριστωωωω
ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαρ 2014 01:10 από sylvester73.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 14 Μαρ 2014 17:48 #5590

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
καλησπέρα. είμαι η δήμητρα. μίλησέ μας περισσότερο γι αυτά που σε βασανιζουν. θα προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε με τα προβλήματα που σε οδηγούν σ αυτές τις σκέψεις.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 16 Μαρ 2014 00:38 #5593

  • κραταιά
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της κραταιά
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 124
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 32
  • Κάρμα: 8
Sylvester θα συμφωνήσω με την Δήμητρα. Θα ήθελες να μας πεις τι σε κάνει να θες να κάνεις τα πάντα για να τελειώσεις με τη ζωή, αντί να θες να κάνεις τα πάντα για να τη ζήσεις στα καλύτερά της; Πραγματικά με ενδιαφέρει πάρα πολύ να μου πεις. :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 16 Μαρ 2014 00:52 #5594

  • sylvester73
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της sylvester73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα
Σας ευχαριστω παρααα πολυ για της απαντησης σας
Εδω και καιρο ειμαι ετσι, εχω περασει και περναω καταθλιψη μια φορα πηγα σε ψυχολογο/ψυχιατρο αλλα μονο για μια φορα. Μου εδωσε τα Zoloft (καπως ετσι) και ενα φαρμακο ακομα..
Τα πηρα μια φορα, και δεν ξανα πηγα
Απο τοτε, δεν εχω σκεφτει να παω ξανα.. και το χειροτερο ειναι οτι του ειπα οτι οι γονεις μου δεν θελω να μαθουν κατι και πηρε τηλεφωνο στη μητερα μου και μιλησε.
Αλλα ο λογος ειναι, οτι νιωθω, και ειμαι μονος. Δεν ειχα ποτε μου καποιο φιλο, ετσι για αρκετα χρονια δεν εβγαινα εξω και ολο αυτο με εχει ριξει και ειμαι μονο 19..
Και οσοι ειναι διπλα μου πιστευω με λυπουνται, δεν το κανουν επειδη το θελουν. Φυσικα μπορει να μην ειναι ετσι, αλλα αυτο νομζιω.. Οτι ποτε κανενας δεν θα ενδιαφερθει για εμενα.
Ακομα εχω περασει καποιες πολυυ δυσκολες καταστασεις στα παιδικα μου χρονια..
Νιωθω μια τερασια θλιψη μσα μου, εχω παρααααααα πολυ αναγκει καπου να μιλησω, καποιος να με παρει μια αγκαλιαααα.
ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 17 Μαρ 2014 14:47 #5595

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
καλησπερα. το να σε λυπάται κάποιος είναι διαφορετικό από το να σε καταλαβαίνει ότι έχεις περάσει δύσκολα, και να θέλει να σε βοηθήσει να αντιμετωπίσεις μια κατάσταση. θα σου πρότεινα να πας στην ομάδα αυτοβοήθειας. εκεί θα γνωρίσεις ανθρώπους που θα σε ακούσουν, θα σε στηρίξουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 24 Μαρ 2014 04:21 #5598

  • sylvester73
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της sylvester73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Καλημέρα, και σας ευχαριστώ παραααα πολύ
Έχω παει στην ομαδα για μια μερα και δεν εχω ξαναπάει από τότε, γενικα δεν θελω.
dimitra απλα, πιστεύω ότι με λυπούνται έχω στο μυαλό μου την αίσθηση ότι κανένας, ποτε, δεν θα ενδιαφερθει για εμενα και αν το κάνει κάποιος θα είναι για λύπηση. Έχω κολλήσει με αυτό, και δεν μπορώ να πιστέψω ότι κάποιος θα ενδιαφερθεί για έμενα ούτε τώρα, ούτε ποτέ.
Απλά, προσπαθώ σε όλους να δείξω ότι είμαι καλαααα ακόμα και όταν είμαι με άτομα που ξέρουν κάτι για έμενα έστω και λίγα.. αυτό προσπαθώ να δείξω, δεν μου αρέσει να φορτώνω τους άλλους με τα προβλήματα μου.
Τις τελευταίες μέρες και πάνω κάτω μια εβδομάδα, νιώθω πολυυυυ χάλια. Βρίσκω τρόπους για να δώσω τέλος, προχθές πήρα μια ζώνη την έβαλα στο κεφάλι μου και άρχισα να τη τραβάω με δύναμη, έκατσα μπροστά στο καθρέφτη και είχα κοκκινηση και δεν μπορούσα να αναπνεύσω. Δεν ξέρω γιατί δεν το συνέχισα...
Μπορεί να σας ακούγονται τρελά αυτά, και ότι χρειάζομαι βοήθεια επειγόντως αλλα δεν θέλω να πάω σε ψυχολόγο, ψυχίατρο, δεν το βρίσκω αναγκαίο. Μαλλον δεν θελω ουτε εγω ο ιδιος να με βοηθησω.Με λυπαμαιιιιι
ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ
Τελευταία διόρθωση: 24 Μαρ 2014 04:45 από sylvester73.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 24 Μαρ 2014 11:56 #5599

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
Sylvester καλημέρα. Από την ομάδα πήρες κάτι; Έστω μικρό; Πως σου φάνηκε γενικα; Δεν σε λυπόμαστε Sylvester. Καταλαβαίνουμε πως ο πόνος σου ειναι μεγάλος. Και θελουμε να σε βοηθήσουμε να αλλάξεις κάποια πράγματα στη ζωή σου ώστε να γίνει καλύτερη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 24 Μαρ 2014 14:53 #5600

  • sylvester73
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της sylvester73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Ωραια ητανε, κανανεν και πλακα. Γενικα, μια πολυ ομορφη παρεα.
Αλλα εγω ενιωσα οτι δεν θελω να ξαναπαω εκει περα, οταν αρχιζουν να μιλανε για θεματα ψυχολογιας κατι με πιανει μεσα μου και με κανει χειροτερααα
ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 24 Μαρ 2014 23:11 #5601

  • menediatou
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της menediatou
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 83
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 4
Sylvester καλησπέρα!
Εδω και καιρο ειμαι ετσι, εχω περασει και περναω καταθλιψη
Πράγματι από αυτά που λες, φαίνεται να έχεις κατάθλιψη Sylvester. Και ένα σύμπτωμα της κατάθλιψης είναι οι μαύρες αρνητικές σκέψεις γενικά αλλά κυρίως για τον εαυτό.
Άκου κάτι σημαντικό:
Λες:
πιστεύω ότι με λυπούνται έχω στο μυαλό μου την αίσθηση ότι κανένας, ποτε, δεν θα ενδιαφερθει για εμενα και αν το κάνει κάποιος θα είναι για λύπηση
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΣΚΕΨΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΛΕΕΙ ΜΕΓΑΛΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ.
Θέλω να το θυμάσαι αυτό. Επίσης, να θυμάσαι πως η κατάθλιψη αντιμετωπίζεται. Χρειάζεσαι βοήθεια όμως για να την αντιμετωπίσεις. Δώσε λοιπόν την ευκαιρία σε κάποιο γιατρό ή ψυχολόγο, στην ομάδα αυτοβοήθειας και στους δικούς σου ανθρώπους να σε βοηθήσουν. Δεν αρκεί μια επίσκεψη ούτε μια συμμετοχή στην ομάδα γι αυτό.Δώσε στον εαυτό σου την ευκαιρία να βοηθηθείς και να αντιμετωπίσεις αυτό που σου συμβαίνει. Δεν μπορείς μόνος σου. Και υπάρχουν άνθρωποι που και μπορούν και θέλουν να σε βοηθήσουν.
Οι τάσεις αυτοκτονίας είναι κάτι πάρα πολύ σοβαρό και ο νόμος υποχρεώνει τους επαγγελματίες να σπάσουν το απόρρητο και να ειδοποιήσουν είτε κάποιο συγγενή είτε την αστυνομία ώστε να αποτρέψουν το ενδεχόμενο. Γι αυτό και ο ειδικός που πήγες, επικοινώνησε με την μητέρα σου. Δεν το έκανε γιατί δεν σεβάστηκε την επιθυμία σου, το έκανε γιατί σεβάστηκε τη ζωή σου και γιατί είναι υποχρέωση του επίσης να το κάνει.
Κάθε φορά που σκέφτεσαι να κάνεις κακό στον εαυτό σου, μπες να διαβάσεις αυτό: helpsuicide.wordpress.com/
Και/ή να καλέσεις το 1018, την Γραμμή Παρέμβασης για την αυτοκτονία. Εκεί μπορείς να μιλήσεις με ειδικούς που θα σε βοηθήσουν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 25 Μαρ 2014 00:07 #5602

  • shetishaer
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της shetishaer
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
sylvester καλησπέρα!
Θέλω πρώτα απο όλα να ξέρεις πως ότι διάβασα το έχω περάσει και με άγγιξε ιδιεταιρα όταν σε διάβαζα.
Κατ΄ρχήν ακουσέ με κι ειλικρινά μην τρελαίνεσαι.Εσύ τα έχεις βάλει όλα μέσα στο μυαλό σου και τα μπερδευεις με αποτέλεσμα να αισθάνεσαι κι άλλο άσχημα.
Επίσης να ξέρεις πως αυτό που έχεις μπορεί σύντομα να ισσοροπήσει η και να ξεπεραστεί( Που κατα την γνώμη μου είναι,φαρμακευτική αγωγή και ψυχοθεραπεία φέρνουν πολυ πιο σύντομα θετικά αποτελέσματα).Οπότε μη βομβαρδίζεις το μυαλό σου με χίλιες σκέψεις και μην σε αγχώνει αυτό.Όλα θα λυθούν με τον χρόνο.Σημασία έχει να τα πιάσουμε ένα-ένα και να τα λύσουμε και όχι όλα μαζί,γιατι αυτά είναι αλλυλένδετα το ένα φέρνει τ'άλλο.Οπότε αν το αντιμετωπίσουμε λίγο λίγο κάθε φορά θα έχει αποτελέσματα,ενω πιστεψε με το να τα κάνεις έναν αχταρμά στο κεφάλι σου δεν θα βρείς λύση.
Έχω περάσει και εγώ παρόμοια με εσένα..Το θυμάμαι καλά.Και όταν άρχισα να βάζω σε μια σειρά τα πράγματα (πολύ δύσκολα ομολογω) άρχισα ξαφνικά να ηρεμώ και πιστεψέ με φάνηκε στους γύρω αμέσως.
Θα ήθελα να το συζητήσουμε (αν θές και εσύ),αλλα πάιρνωντας τα πράγματα ένα -ένα.
Και πιστεψέ με όσο κι αν δεν αντέχεται κάποια στιγμή κι ας μας φένεται αιώνιο θα ελαχιστοποιηθεί.Έχω φτάσει και εγω 2 φορές στην σκέψη της αυτοκτονίας πολύ έντονα..
Αλήθεια μην φρικάρεις βάζουμε τα πράγματα σε μια τάξη,τα συζητάμε και νόμιζω πως θα υπάρξουν θετικά αποτελέσματα μετά.Να είσαι σίγουρος!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sylvester73

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 25 Μαρ 2014 00:59 #5603

  • sylvester73
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της sylvester73
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα σας
Σας ευχαριστω που απαντησατε.
Αλλα, shetishaer λες μην τρελενομαι, αλλα φοβαμαι πρως τα εκει θα καταληξω.
Ετσι οπως παω, δεν ξερω ουτε και εγω που θα καταληξω.
Δεν πιστευω οτι τα εχω βαλει ολα μεσα στο μυαλο μου και τα κανω χειροτερα απο οτι ειναι, γιατι τα πραγματα ειναι χαλια, και ετσι θα παραμεινουν εστω γιαυτο το πολυ λιγο που πιστευω πως θα ζησω ακομα..

Μετα απο αυτο με το ψυχιατρο δεν θελω να παω, δεν βρισκω την αναγκη να παω ουτε καν μου εχει περασει απο το μυαλο.
Αλλα απο τα μηνυματα καταλαβαινω οτι ειναι η μονη λυση, αλλα για καποιο λογο δεν θελω να την ακολουθησω.
Δεν ξερω αν μπορω να τα βαλω σε μια σειρα, αλλα και να τα βαλω δεν θα αλλαξει κατι, εκτος απο εναν γιατρο χρειαζεσε και εναν φιλο σε ολο αυτο που περνας δεν μπορεις μονος σου..
Και δυστηχως δεν εχω καποιον να με βοηθησει, δηλαδη και να τα βαλω σε μια ταξη ολα τα πραγματα τι θα αλλαξει? Παλι θα ειμαι μονος μου, και μονος μου θα το περναω χωρις κανεναν διπλα μου.
Απλα με λυπαμαι, ποτε δεν φανταζομουν οτι στα 19 μου θα ειμαι σε αυτη τι κατασταση, τοσοοο χαλιααα. Γιατι, να μην ειμαι σαν ενα φυσιολογικο 19χρονο παιδι?? πολλα ζηταω??
ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 25 Μαρ 2014 16:49 #5605

  • dunkel
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dunkel
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα
με συγκινησες γιατι μου θυμισες εμενα σε διαφορα πραγματα.

1)Εχοντας περασει καταθλιψη θα σου πω οτι εισαι 19 και περνας καταθλιψη, καποιοι αλλοι την περασαμε νωριτερα, εγω ας πουμε ξεκινησα απο τα 14 και περναω συχνα το τελευταιο καιρο, και κανω σκεψεις να αυτοκτονησω και παρομοια πραγματα με σενα με ζωνες και διαφορες αλλες αυτοκαταστροφικες ενεργειες πανω στην απελπισια μου, (και δε το λεω ετσι δηθεν οτι τα χω κανει και εγω αυτα, μπορω να αναφερω το πραγματιικο μου ονομα και να στο επιβεβαιωσουν και αλλοι που με ξερουν απο τις ομαδες αυτοβοηθειας). Η καταθλιψη δεν εχει ηλικια.

2) Οταν φτασεις σε σημεια να σκεφτεσαι την αυτοκτονια, ΟΦΕΙΛΕΙΣ να ζητησεις βοηθεια ειδικου (ψυχολογου και ψυχιατρου), γιατι στη καταθλιψη πολλες φορες εισαι τοσο ασχημα και μοιραια πραγματα μπορουν να συμβουν παρορμητικα μεσα σ ολη αυτη τη μαυριλα και τη θλιψη που βιωνεις και δεν αξιζει σε κανεναν να παθει κατι ασχημο απο μια παλιοκαταθλιψη. Η αταλιψη δε σ αφηνει να σκεφτεις λογικα, χανεις καθε ιχνος κριτικης ικανοτητας. Και εγω παιρνω zoloft μαζι με ενα αλλο κοκτειλ φαρμακων, αλλα σημασια εχει οτι πλεον νιωθω καλυτερα. Και βασικο σ αυτα τα επεισοδια ειναι η επισκεψεις σε εναν ψυχολογο, τα φαρμακα απο μονα τους ειναι η μιση δουλεια. Η ψυχοθεραπεια θα αναλυσει το προβλημα που σε οδηγησε σ αυτο το επεισοδιο και θα σε βγαλει κιολας απο αυτο δινοντας σου σωστους τροπους σκεψεις, ξαναβρισκοντας τις δυναμεις σου, επανεκτιμοντας πραγματα, και βρισκοντας διεξοδους απο αυτο.

3) οσο εχει να κανει με το γιατρο σου που μιλησε στους δικους σου ειναι φυσιολογικο και παραλιγο να συμβει και σε μενα οταν πλεον οι σκεψεις μου απειλουσαν τη ζωη μου, και εμενα μαλιστα ηθελε να ειδοποιησει αστυνομια, μην κατακρινεις το γιατρο σου γι αυτο, αλλα οταν οι καταστασεις φτανουν στα ακρα πρεπει να σε βοηθησει, ειναι υποχρεωση του να προστατευσει τη ζωη σου με καθε τροπο.

4)Ξαναπερνα μια βολτα απο τις ομαδες αυτοβοηθειας, εκει δε παιζει λυπηση απο τους αλλους, αλλα μονο κατανοηση του προβληματος σου γιατι ολοι σ αυτες τις ομαδες εχουμε περασει καταθλιψεις αλλοι πιο βαρια και αλλοι πιο ελαφρια. Δε θα σε λυπηθει κανεις εκει, θα σε καταλαβει ομως, θα ενδιαφερθει να σ ακουσει ισως σου δωσει μια ιδεα απο τα προσωπικα του βιωματα να σκεφτεις και ισως καμια φορα το να μοιραστουμε στην τελικη αυτο που μας απασχολει και συζητωντας γι αυτο νιωσεις λιγααακι καλυτερα.

5)ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ! ειναι μια παλιοκατασταση αλλα περναει. Πραγματικα το λεω και το ενοοω περναει. Αλλα πρεπει να αφησεις τον εαυτο σου να βοηθηθει.

6) Οσο για τις παρεες που αναφερεις η προσωπικη μου εμπειρια ειναι η εξης.. αν καποιος δεν εχει νιωσει αυτο που περνας πολυυ δυσκολα θα σε καταλαβει και θα σε βοηθησει.

Δεν ξερω αν σε βοηθανε καπου αυτα που γραφω (και ελπιζω να μη σε ζαλισα γιατι ειναι και πολλα), δε σε ξερω, αλλα εχεις την αμεριστη συμπαρασταση μου, και μη ξεχνας μια παλιοκατασταση ειναι, περναει.. με βοηθεια ομως περναει πιο γρηγορα και με ασφαλεια για τον εαυτο σου

Σου στελνω μια τερααασττια αγκαλια φιλε μου!!
Τελευταία διόρθωση: 25 Μαρ 2014 16:52 από dunkel.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": menediatou

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 08 Μαϊ 2014 04:05 #5642

  • μακης4
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της μακης4
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
φιλαρακι μην μασας υπαρχει λυση και μπορει να σου φανει παραξενο αλλα απο προσωπικη εμπειρια τετοια προβληματα λυνονται αν πας σε ενα πνευματικο ιερεα,μπορει να ακουγεται καπως αλλα πιστεψε με αν αρχισεις και πηγαινεις θα καταλαβεις
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ξανα, τασεις αυτοκτονιας.. 10 Μαϊ 2014 19:37 #5648

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΓΕΙΑ ΣΟΥ SYLVESTER ΚΑΛΩΣ ΩΡΙΣΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ
ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΣΟ ΥΠΟΦΕΡΕΙΣ
ΕΓΩ ΕΠΑΘΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 3 ΕΤΩΝ
ΚΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΛΕΥΩ
ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ
ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑ ΑΣΤΕΙΟ ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΣ
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ
Η ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΔΕΝ ΣΕ ΒΟΗΘΑΕΙ
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ
ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ
ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα