Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ Αγχος ; Πανικός ; Φοβία ;
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Αγχος ; Πανικός ; Φοβία ;

Αγχος ; Πανικός ; Φοβία ; 26 Μαρ 2014 19:03 #5609

  • melethrill
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της melethrill
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα φίλοι μου.

Δεν ξέρω τι ακριβώς έχω , κρίσεις πανικού ; Φοβία ; Διαταραχή άγχους ;

Ξεκίνησα ψυχοθεραπεία και μετά από 3 συνεδρίες με έδιωξε ώστε να μιλήσω πρώτα με ψυχίατρο και ύστερα ξανά με ψυχολόγο.

Είμαι όλη μέρα στην τσίτα , δεν τολμώ να βγω από το σπίτι , και κάθε 2-3 μέρες εμφανίζω ένα καινούργιο σύμπτωμα ή επαναφέρω κάποιο που είχα πριν από 1 - 2 μήνες.

Έτσι μάλλον δεν έχει νόημα να αναφέρω τα συμπτώματα , το μόνο θέμα είναι ότι τα έχω καθ'όλη την διάρκεια της ημέρας με μικρές διακοπές.

Καραμπινάτη κρίση πανικού με έπιασε 2 φορές σίγουρα , οπου και ζήτησα αμεση βοήθεια γιατρού. Παρόλα αυτά δεν περιλάμβανε υπεραέρωση και όλα τα λοιπά καλούδια , μόνο έντονο τρόμο και φόβο θανάτου.

Πείτε μου κάποιες γνώμες για να ξεκινήσουμε και την κουβέντα

Ευχαριστώωωωωωωω
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Αγχος ; Πανικός ; Φοβία ; 04 Απρ 2014 20:19 #5618

  • emmy
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της emmy
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα Χρηστο!! Κι εγω αυτο θα σου προτινα απο την εμπειρια που βιωσα σε ατομο οικογενιακου μου περιβαλλοντος,πρωτα να πας σε ενα ψυχιατρο γιατι θεωρω εχουν μεγαλυτερη εμπειρια απο τα πολλα περιστατικα που δεχονται καθημερινα και κοιτανε το προβλημα στον πυρηνα του.Ο ψυχολογος χρησιμευει αλλου και αν χρειαστει θα σε παραπεμψει ο ψυχιατρος αναλογα το πορισμα που θα βγαλει.Σου λεω πρωτα για ψυχιατρο γιατι απο αυτα που εγραψες κατα την γνωμη μου μου φαινονται ηπια, (σιγουρα για σενα ενα βουνο προβληματα) σε αυτα που ειδα εγω να συνβενουν στον ανθρωπο του περιβαλλοντος μου, αλλα ο ψυχιατρος θα σου αποτρεψει να σου συνβει κατι χειροτερο στο μελλον.Στο λεω για να γλυτωσεις τα πηγενε ελα απο γιατρο σε γιατρο.
Τελευταία διόρθωση: 04 Απρ 2014 20:22 από emmy.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα