Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ 17 Απρ 2014 18:49 #5622

  • ΑΝΝΑ
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΑΝΝΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Δεν αντεχω αλλο πραγματικα,δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα απολυτως,περναω τη μερα μου μπροστα σε μια τηλεοραση μεχρι να κοιμηθω και ξυπναω με εναν κομπο στο στομαχι,με μια στενοχωρια απιστευτη,το μονο που θελω ειναι να κλαιω συνεχεια,αλλα το τελευταιο καιρο ειναι σαν να στερεψαν τα δακρυα,ουτε αυτα δε μου βγαινουν,δεν εχω ορεξη να βγω εξω και οταν πιεζω τον εαυτο μου και βγαινω,γινομαι ακομα χειροτερα γιατι δεν εχω τιποτα να πω με την εκαστοτε παρεα μου,καθομαι αμιλητη και απλα ακουω τους αλλους να μιλανε...και οσο και αν προσπαθω να βρω κατι να πω,το μυαλο μου κολλαει και βρισκω μονο βλακειες να πω τελικα,τις ελαχιστες φορες που μιλαω...εχω αδυναμια να σκεφτω,ειμαι συνεχως αφηρημενη και προκειμενου να γινομαι ρεζιλι προτιμω να κλεινομαι στον εαυτο μου,τοσο πολυ εχω κλειστει στον εαυτο μου που ολοι οι δικοι μου με ρωτανε τι εχω και ελαχιστα το αναλυω,ενω η μανα μου μετα απο πολλες προσπαθειες να καταλαβει τι εχω εχει αρχισει να απογοητευεται και να ανησυχει πραγματικα και η μονη λυση που μ προτεινει πλεον ειναι να παω σε ψυχολογο,αυτος πιστευει οτι πραγματικα θα βρει τροπους να με κανει να ανοιχτω...η θεια μου μου ειπε οτι πρεπει να ψαξω βαθια μεσα μου και να ρωτησω τον εαυτο μου τι εχω γιατι μονο αυτος ξερει να μου πει.Κατι το οποιο με εχει προβληματισει πολυ ειναι οτι ξεχναω συνεχεια και οταν λεμε ξεχναω,μιλαμε οτι ξεχναω ακομα και γεγονοτα που μπορει να εγιναν χθες...ειναι τραγικο οταν το ανακαλυπτω,δεν εχω κουραγιο να παλεψω για τιποτα,αισθανομαι πολυ αδυναμη και αχρηστη,υπαρχουν στιγμες που περναει απο το μυαλο μου και η αυτοκτονια αλλα κατι μεσα μου δε με αφηνει,θελω να αρχισω να ζω σα φυσιολογικος ανθρωπος,θελω να ασχοληθω με τη σχολη μου που την εχω παρατημενη σχεδον απο την αρχη της,ειμαι 5ο ετος και εχω περασει 10 μαθηματα,θελω να κανω παρεες αλλα με αυτο που με εχει πιασει φοβαμαι οτι κανεις δε θα θελει να με κανει παρεα και ουτε και εγω θα ηθελα μεταξυ μας...προσπαθω να βαλω τη σκεψη μου σε μια ταξη αλλα μου ειναι απιστευτα δυσκολο και αυτο βγαινει και στο λογο μου...δε μπορω να βρω ενδιαφερον σε τιποτα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ 24 Απρ 2014 01:07 #5624

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΓΕΙΑ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΣΕ ΝΕΟΤΕΡΗ ΗΛΙΚΙΑ
ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΩΣ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ
ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ
ΕΣΥ ΟΜΩΣ ΤΑ ΒΙΩΝΕΙΣ
ΓΡΑΨΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΑΝΝΑ

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ 24 Απρ 2014 03:42 #5625

  • seastar
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της seastar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Αννα καλως ηρθες !!
Δεν ξερω ποσο καιρο αισθανεσαι ετσι Αλλα θα ηταν πολύ καλο πιστευω να ακολουθησεις τη συμβουλη της μητερας σου ,και να επισκεφτεις εναν ψυχολογο
Μην αφηνεις τον εαυτο σου να ταλαιπωρειται περισσοτερο Μην αφηνεις αλλο αυτα τα συναισθηματα , να σου δυσκολευουν τη καθημερινοτητα σου
Με μια μικρη βοηθεια ,μπορεις να βγεις απ oλο αυτο που μας περιγραφεις Και να λειτουργησεις ξανα !
Μονη σου νομιζω oτι θα εiναι λιγακι δυσκολο
Γιατι οσο και να κοιταξουμε μεσα μας , και οσες ερωτησεις κι αν κανουμε στον εαυτο μας
Υπαρχουν καποια σημεια που δεν μπορουμε να δουμε καθαρα, ουτε ξεκαθαρες απαντησεις να παρουμε
Γιατι η φωνη που θα μας απαντα , θα υπερτερει σε αρνητικες σκεψεις/ ματιες
Το κακό είναι που δεν ήξερες
πως η διέξοδος είναι στον πυθμένα
που φοβήθηκες να βυθιστείς μέχρις αυτού.

Κώστας Μόντης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΑΝΝΑ

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ 27 Απρ 2014 14:39 #5629

  • ΑΝΝΑ
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΑΝΝΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Θεα σε ευχαριστω παρα πολυ που απαντησες,ναι οντως πρεπει να πω περισσοτερα πραγματα για αυτο που νιωθω για να μπορεσετε και εσεις να βγαλετε μια ακρη,λοιπον καταρχας τις τελευταιες μερες σκεφτομαι πολυ σοβαρα την αυτοκτονια αλλα πραγματικα δε θελω να το κανω οσο και αν το βλεπω σα τελευταια λυση γιατι λυπαμαι την οικογενεια μου και εχουμε περασει ηδη ενα τραγικο γεγονος,πριν 12 χρονια χασαμε την αδελφη μου,εχουμε πονεσει πολυ απο αυτο το γεγονος,δε μπορω να πληγωσω ετσι την οικογενεια μου,το τελευταιο καιρο με εχουν πιασει τα υπαρξιακα μου,συνεβησαν καποια δυσαρεστα γεγονοτα το τελευταιο καιρο στη ζωη μου αλλα δεν ειναι αυτα η αιτια που ειμαι σε αυτη τη ψυχολογικη κατασταση αλλα η αφορμη,στην ουσια ποτε δε θυμαμαι τον εαυτο μου ευτυχισμενο σε αυτα τα 22 χρονια που ζω,παντα ειχα ενα αγκαθι μεσα μου και αυτο ειναι το τραυλισμα μου,το οποιο ομως εφερε κι αλλα προβληματα,το τραυλισμα το ειχα απο τοτε που ημουν μικρη,οταν πηγαινα πρωτη δημοτικου η μανα μου με ειχε παει σε λογοθεραπευτη και της ειχαν πει πως σιγα σιγα με το καιρο θα μου φυγει,οντως με τα χρονια ελαττωθηκε αλλα δεν εφυγε ποτε μεχρι και σημερα και μαλιστα υπαρχουν περιοδοι που σχεδον εξαφανιζεται και αλλες που γινεται εντονοτερο,η ουσια ειναι οτι ειναι κατι για το οποιο ντρεπομουν παντα και ποτε δε συμβιβαστηκα με αυτο,ειδικα τις στιγμες της αναγνωσης στην ταξη με ελουζε κρυος ιδρωτας,ηθελα να πεθανω εκεινη τη στιγμη,για να μην αναφερω βεβαια τα σχολια των παιδιων που ξερετε ποσο σκληρα και αυθορμητα ειναι σε αυτη την ηλικια,αλλα ακομα και τωρα δε μπορω να συμβιβαστω με αυτο,με ποναει και πιο πολυ με ποναει γιατι για μενα ενιωθα οτι ηταν ενα μεγαλο εμποδιο για τη κοινωνικοποιηση μου και τη γενικοτερη εξελιξη μου,με τραβαγε πισω παντα!Το τελευταιο διαστημα λοιπον εχω πεσει τοσο πολυ γιατι νιωθω οτι ποτε δε θα πετυχω πουθενα σε καμια δουλεια,σε καμια σχεση σε καμια φιλια,γιατι παντα αισθανομαι πολυ αβολα στις σχεσεις μου με τους ανθρωπους,θα ηθελα να ζω οπως τα αλλα παιδια της ηλικιας μου,ξεγνοιαστη, κοινωνικη,χαρουμενη,καθε μερα τις τελευταιες μερες βλεπω στον υπνο μου οτι ζω μια φυσιολογικη ζωη και οτι ειμαι ξεγνοιαστη αλλα ξυπνωντας καταλαβαινω ποια ειναι η πραγματικοτητα και τιποτα δε μπορει να συγκριθει ,με το κενο που νιωθω,θελω μονο μια φυσιολογικη ζωη αλλα μου βγαινει αυθορμητα να αποτραβιεμαι απο το κοσμο,να κλεινομαι στο καβουκι μου,κατι το οποιο το μισω αλλα νιωθω οτι δε μπορω να κανω αλλιως,χθες γυρισα απο το χωριο μου,ειχα παει για μια εβδομαδα,ημουν με ολους λιγομιλητη και κακοκεφη και απεφευγα να βγαινω απο το σπιτι,ηθελα να μιλησω να ερθω κοντα με την οικογενεια μου,αλλα δε μου εβγαινε μιλια,δε μπορουσα ουτε να σκεφτω,εχω ανησυχησει παρα πολυ με αυτο που μου συμβαινει και δε μπορω να το παλεψω αλλο!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ 27 Απρ 2014 14:49 #5630

  • ΑΝΝΑ
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΑΝΝΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
seastar και σενα σε ευχαριστω πολυ,εχεις δικιο πρεπει να απευθυνθω σε καποιον ειδικο σιγουρα,το μονο που ελπιζω ειναι να με βοηθησει να βγαλω μια ακρη μεσα μου,γιατι αισθανομαι πως ολα εχουν γινει κουλουβαχατα,επισης το βασικο μου προβλημα ειναι οτι λογω οικονομικης δυσκολιας δε μπορω να παω σε εναν οποινδηποτε ψυχολογο αλλα μονο συμβεβλημενο με τον εοππυ και δε ξερω αν πρεπει να τους εμπιστευτω γιατι δεν εχω συστασεις για καποιον συγκεκριμενο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ 27 Απρ 2014 15:24 #5631

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΣ
ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ
ΞΕΡΕΙΣ ΟΛΟΙ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΓΡΙΠΗ
ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΣΩΜΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ
ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ
ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΗ Σ ΑΥΤΟ
ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΝΑ Σ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΑΝΑΓΚΗ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ 28 Απρ 2014 14:53 #5633

  • seastar
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της seastar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Aννα καλησπερα!!
Ενας ειδικος σιγουρα θα σε βοηθησει να βαλετε μαζι τα πραγματα σε μια σειρα και να αρχιζεις να ξεμπερδευεις μεσα σου Και οχι μονο ..

Υπαρχουν ,και κεντρα τα ψυχικης υγειας που μπορεις να απευθυνθεις Κοιτα αν υπαρχει καποιο κοντα στη περιοχη που μενεις
Το αν θα μπορεσεις να εμπιστευτεις καποιον ,αυτο θα το αισθανθεις πιστευω αμεσως.
Γιατι και συστημενα να πηγαινες απο καποιον ,μπορει να μη σου εκανε , για πολλους λογους

Καλη αρχη σου ευχομαι,και καλη δυναμη !!
Το κακό είναι που δεν ήξερες
πως η διέξοδος είναι στον πυθμένα
που φοβήθηκες να βυθιστείς μέχρις αυτού.

Κώστας Μόντης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.146 δευτερόλεπτα