Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΣΥΓΝΩΜΗ

ΣΥΓΝΩΜΗ 18 Μαϊ 2014 21:03 #5649

  • AN NA
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της AN NA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
Γράφω σε άγνωστους αυτά που δεν έχω τη δύναμη να πω στους δικούς μου ανθρώπους. Έγώ δεν είμαι μια "πετυχημένη ιστορία". Είμαι 43 ετών , παντρεμένη με δυο παιδιά και μια καλή δουλειά. Θα ΄πρεπε να είμαι ευτυχισμένη και να νιώθω τυχερή.Ποτέ όμως όλα αυτά τα χρόνια δεν γνώρισα την ευτυχία όσο και αν την κυνήγησα απελπισμένα. Εδώ και 25 χρόνια έχω διαγνωσθεί με κατάθλιψη, με παρακολούθησαν διάφοροι γιατροί και πήρα πολλά φάρμακα. Το αποτέλσμα όλων αυτών των χρόνων ήταν λίγες όμορφες στιγμές και πολλές μέρες και νύχτες μέσα στο σκοτάδι και την απελπισία. Πονάω συνέχεια, με έναν πόνο που οι άλλοι δεν μπορούν να καταλάβουν, πονάει η ψυχή μου , η ύπαρξη μου ολόκληρη. Υπάρχουν στιγμές που θέλω να φωνάξω δυνατά από τον πόνο και επειδή δεν μπορώ χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο για να σταματήσω να νιώθω. Ξέρω ότι τίποτα δεν μπορεί πλέον να αλλάξει, έχω κάνει υπομονή αρκετά χρόνια κοροιδεύοντας τον ευατό μου. Τα παιδιά μου έχουν σχετικά μεγαλώσει και΄δεν έχω το κουράγιο να προσπαθώ και να υποκρίνομαι κάθε μέρα. Θα θελα να μπορούσα να εξηγήσω στους δικούς μου ανθρώπους αυτό που νιώθω, ότι δεν φταίνε αυτοί, απλά εγώ γεννήθηκ ας πούμε ελλατωματική. Θα θελα να τους πω ότι πάντα τους λάτρευα και να τους ζητήσω ένα μεγάλο ΣΥΓΝΩΜΗ γιατί δεν μπορώ πλέον να συνεχίσω να ζω. Ο πόνος είναι ανυπόφορος. Γράφω εδώ γιατί δεν μπορώ να τους αφήσω ένα τελευταίο γράμμα. Δεν θέλω οι δικοί μου να μάθουν τι πραγματικά έγινε, όλα θα φανούν σαν ένα ατύχημα. Ετσι θα τους κάνω λογότερο κακό. Σας ευχαριστώ που μου δώσατε την ευκαιρία να γράψω αυτά που νιώθω. Συγνώμη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 20 Μαϊ 2014 00:18 #5652

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΑΝ ΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ
ΕΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ
ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ
ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ
ΜΗΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΜΑΥΡΑ
ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΜΙΑ ΗΛΙΑΧΤΙΔΑ
ΠΟΥ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΕΛΠΙΔΑ
ΜΗ ΧΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΟΥ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 21 Μαϊ 2014 00:42 #5653

  • AN NA
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της AN NA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
Οτι έγραψα στο προηγούμενο μήνυμα μου την Κυριακή το απόγευμα, ήταν γιατί΄ένιωθα την ανάγκη να εκφράσω αυτά που ένιωθα χωρίς όμως να το μάθουν και να πληγώσω την οικογένεια μου. 'Αλλωστε τα είχα σχεδιάσει όλα έτσι ώστε ο θάνατος μου να φανεί σαν ατύχημα. Το αποτέλσμα ήταν χθες το απόγευμα που γύριζα από τη δουλειά, να με περιμένουν στο σπίτι δυο αστυνομικοί, να με οδηγήσουν στο αστυνομικό τμήμα παρά τη θέλησή μου και παρουσία του συζύγου μου, να τον ενημερώσουν για το μήνυμα που είχα γράψει και να υπογράψω ένορκη κατάθεση. Μου είπαν ότι τους είχαν ειδοποιήσει από τη Διώξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος που παρακολουθεί τα μηνύματα που ανεβαίνουν στο Internet. Πιθανόν να διαβάζουν και αυτό το μήνυμα για αυτό θα ήθελα να τους ενημερώσω ότι αυτό που πέτυχαν ήταν να κάνουν τα πρ'αγματα πολύ χειρότερα. Μετά απ΄αυτό ένιωθα τόσο χάλια και ξεφτιλισμένη που πήρα μια αρκετά μεγάλη δόση αγχολυτικά και η ψυχίατρος που με παρακολουθεί αποφάσισε όυι πρέπει να μπω από την Πέμπτη στο νοσοκομείο για νοσηλία. Δεν είμαι όυτε τρελή , ούτε καμια εγκληματίας, είμαι απλά πολύ δυστυχισμένη και ξέρω ότι αυτό θα συνεχιστεί για όσο ακόμα ζω. Αυτός ο πόνος που με ξεσκίζει δεν μπορεί δυστυχώς να σταματήσει ούτε με ςκφοβισμούς ούτς με το ζόρι. Λυπάμαι τόσο πολύ και συγνώμη από τα άλλα μέλη αν τα αναστάτωσα .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 22 Μαϊ 2014 23:02 #5655

  • AN NA
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της AN NA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
ΚΑΛΗΧΥΧΤΑ ΑΓΝΩΣΤΟΙ ΣΥΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΜΟΥ, Σας ςύχοναι ειλικρινά να τα κααφρετε και να έχετε μια όμορφη ζωή.
Εγώ δεν είχα τη δύναμη και την υπομονή να το παλέψω. Σήμερα όμως το βράδυ θα χαμογελάσω βλέποντας τα πιο γαλήνια όνειρα.
Σας ευχαριστώ ολόψυχα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 23 Μαϊ 2014 00:33 #5656

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΑΝ ΝΑ ΔΩΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ
ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.
ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΟΣΟ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AN NA

ΣΥΓΝΩΜΗ 06 Ιουν 2014 19:24 #5666

  • AN NA
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της AN NA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
Για δυο εβδομάδες νοσηλευόμουν σε ψυχιατρική κλινική, μετά από δυο αποτυχημένες απόπειρες. Βγήκα πριν λίγες ώρες. Τις πρώτες τρεις ημέρες ήμουν πολύ χάλια και έψαχνα αφορμή και τρόπο για να κάνω κακό στον εαυτό μου. Τελικά άρχισα να μπορώ να ελέγξω την παρόρμηση μου και να σκέφτομαι πιο λογικά. Σε αυτό μάλλον βοήθησε και η φαρμακευτική αγωγή αλλά πολύ περισσότερο με βοήθησε η ψυχίατρος μου και το νοσηλευτικό προσωπικό που βρισκόταν πλάι μου όταν δεν ήμουν καλά. Τώρα νιώθω συναισθηματικά "μουδιασμένη¨", και μπορεί να φαίνεται περίεργο αλλά προτιμώ αυτό το μούδιασμα από τον πόνο που ένιωθα πριν. Ελπίζω τα πράγματα να πάνε καλύτερα και να αρχίσω και πάλι να αντέχω τη ζωή μου.
"Θεά" σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου. Είμαι καινούρια στο site και δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος επικοινωνίας δυο μελών απευθείας. Αν ξέρει; γράψε μου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 06 Ιουν 2014 23:27 #5668

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
Η ΑΠΟ ΤΟ CHAT ΜΑΖΙ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AN NA

ΣΥΓΝΩΜΗ 08 Ιουν 2014 03:09 #5677

  • AN NA
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της AN NA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
Είναι το δεύτερο βράδυ που είμαι σπίτι μου μετά την κλινική. Νιώθω ότι είναι όλα μπερδεμένα στο μυαλό μου. Νιώθω τελειως μόνη ενώ δίπλα μου είναι όλοι οι δικοί μου που προσπαθούν να με κάνουν να νιώσω καλύτερα. Θα ήθελα να μπρούσα να κάνω delete, να σβήσω όλο το παρελθόν και να ξεκινήσω πάλι απ΄την αρχή. Λέω συνέχεια στον ευατό μου ότι αυτό που ζω τώρα δεν είμαι πραγματικά εγώ αλλά είναι η αρρώστεια μου.
Θεά σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου, ελπίζω να μη σου φέρνω στο μυαλό άσχημες καταστάσεις.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 08 Ιουν 2014 20:22 #5680

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΑΝ ΝΑ ΔΩΣΕ ΧΡΟΝΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ
ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΓΡΗΡΟΡΑ
ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ
ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 20 Ιουν 2014 01:23 #5685

  • AN NA
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της AN NA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
Ισως κάποιος διαβάσει αυτά που γράφω , ίσως και κανένας, δεν με νοιάζει πια. Γιατί τώρα έχω τη δύναμη να χτυπήσω με το χέρι τον καθρέπτη της ζωής μου και να τον σπάσω. Να κάνω χιλια κομματάκια όλα τα ψέμματα που έζησα και είπα 43 χρόνια. Μα πιο πολύ θέλω να διαλύσω αυτό το ψεύτικο χαμόγελο που φορούσα σαν μάσκα για να κρύβω την αηδία και το μίσος που ένιωθα μέσα μου. Τελείωσα πια, τώρα είναι αργά. Τώρα πια έχω τη δύναμη να ουρλιάξω δυνατά από τον πόνο που με ξεσκίζει, να κλάψω, να θρυνήσω για όλα αυτά που έχασα με δική μου ευθύνη, από δικά μου λάθη. Γιατί μόνο εγώ έφταιγα για όλα όσα γίναν αυτά τα χρόνια, μόνο εγώ. Αν είχα τη δύναμη να σταθώ μόνη μου, αν δεν ικέτευα για λίγη απ΄την αγάπης τους, για λίγο ενδιαφέρον, θα ήταν όλα διφορετικά. ¨ολα πια πήραν το δρόμο τους. Λυπάμαι μα συγχρόνως για πρώτη ίσως φορά δεν ντρ΄΄επομαι για τον εαυτό μου
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΥΓΝΩΜΗ 22 Ιουν 2014 00:07 #5686

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΑΝ ΝΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΓΩ ΝΟΙΑΖΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ
ΕΧΩ ΠΟΝΕΣΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ
Ο ΠΟΝΟΣ ΕΝΩΝΕΙ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ
ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ Σ ΑΚΟΥΣΩ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.055 δευτερόλεπτα