Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ Τα τελευταια δωδεκα χρονια
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Τα τελευταια δωδεκα χρονια

Τα τελευταια δωδεκα χρονια 19 Μαρ 2012 01:04 #2688

  • makis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της makis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
καλησπερα ειεμαι ο μακης τα τελευταια δωδεκα χρονια εχω την γυναικα μου με μειζον καταθλιψη καθε μηνα 15 μερες καλα 15 αρωστη εχει δοκιμαση οτι φαρμακο υπαρχει απο αντικαταθλιπτηκα σε κλινικη μπηκε ψυχοθεραπεια εκανε αλλα καμοια διαφορα τελευταια βλεπω την κατασταση να χειροτεραιυη νομιζω οτι αρχιζω να παθαινω και εγω κατι για ολα εγω τρεχω εχω την δουλεια μου κανω τις δουλειες του σπιτιου τις εσωτερικες και τις εξωτερικες τρεχω για την μητερα της που και αυτη εχει αρχικο προβλημα ανοιας και νομιζω οτι σε λιγο θα αρχισω να τρεχω και για την κουνιαδα μου που νσειλευεται σε ψυχιατρικη κλινικη με σχοιζοφρενεια δεν ξερω που θα με βγαλει αυτο στον γιατρο παω εγω για να χραφω τα χαπια της γυναικας μου στο φαρμακειο να τα παρω εγω οτι μπορειτε να φανταστητε ολα εγω πρωσοπικος χρονος γι μενα καθολου αν υπαρχει καποιος ασ μου πει την γνωμη του ευχαριστω εκ τον προταιρων
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τα τελευταια δωδεκα χρονια 19 Μαρ 2012 05:18 #2689

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΑΚΗ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΕΡΝΑΣ ΓΕΡΟ ΛΟΥΚΙ. ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΕΣ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ ΠΑΣΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ? ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΓΙΑΤΡΟΥΣ?ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΚΑΝΕ?ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΕΠΩΜΙΣΤΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΒΑΡΗ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΕΝΟΙΑ. ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΡΕΥΣΕΙΣ.
ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΥΛΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΜΕΙΖΟΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑΙΧΜΙΑΚΗ ΔΙΑΤΑΧΗ. ΚΑΝΩ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΛΕΥΩ ΑΚΟΜΑ. ΕΙΜΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΛΕΟΝ ΟΜΩΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΣΟΥ. ΟΠΛΙΣΟΥ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΥΧΝΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΙΑ ΣΤΑΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΟΥ.
ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τα τελευταια δωδεκα χρονια 19 Μαρ 2012 06:46 #2690

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Γεια σου κι από μένα Μάκη. Πρόσεξε πάνω απ'όλα τη δική σου ισορροπία, γιατί αν τη χάσεις, τότε δε θα μπορείς και να βοηθήσεις. Πάρε ψυχολογική στήριξη από ειδικό και ξεκίνα μιλώντας στον ψυχοθεραπευτή της γυναίκας σου που γνωρίζει την κατάσταση. Καλή τύχη.:)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τα τελευταια δωδεκα χρονια 19 Μαρ 2012 19:05 #2691

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
γιασου κι απο μενα και καλως ηρθες! συμφωνω οτι τον συντροφο σου πρεπει να τον φροντιζεις σαν μωρο και μπραβο σου που συμπαραστεκεσαι στη γυναικα σου! για καποια πραγματα ομως πιστευω πως πρεπει να ενεργοποιηθει η ιδια, οπως να πηγαινει στο γιατρο αυτη για να της γραψει τα φαρμακα καθως και να τα αγοραζει. θα της κανει και καλο στην καταθλιψη της.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Τα τελευταια δωδεκα χρονια 19 Μαρ 2012 20:34 #2692

  • seastar
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της seastar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα και απο μενα !
Θα συμφωνησω με το μελος vstap ,οτι πρεπει να κοιταξεις και τον εαυτο σου ,εκτος τη συζυγο σου .
Ξερω οτι δεν ειναι καθολου ευκολο ,και μαλιστα πολυ ψυχοφθορα η κατασταση σου .Και αν υφισταται ,και τοσα χρονια ,απαιτει πολυ κουραγιο και υπομονη
Κατι αλλο που θα ηθελα να προσθεσω ,ειναι οτι μπορεις ισως εκτος απο τον ψυχοθεραπευτη ,να ζητησεις μια βοηθεια απο καποιους συγγενεις ωστε να απαλλαγεις ,λιγο απο καποιες ευθυνες Και να εχεις λιγο περισσοτερο χρονο και για σενα

Καλως ηρθες !
Το κακό είναι που δεν ήξερες
πως η διέξοδος είναι στον πυθμένα
που φοβήθηκες να βυθιστείς μέχρις αυτού.

Κώστας Μόντης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.053 δευτερόλεπτα