Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Καλησπέρα σε όλους!

Καλησπέρα σε όλους! 11 Ιουλ 2012 22:08 #2966

  • Panagiwtis15
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Panagiwtis15
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Κάρμα: 0
Τα πράματα είναι γάμα τα...
Από παλιά ήμουν κοινωνικά αποκλεισμένος...
Δεν έχω ούτε ένα φίλο, σε όλο το Δημοτικό ήμουν θύμα Bullying (6 σχολικές χρονιές)
Είχα ηρεμίσει στην 1η Γυμνασίου και πέρασα τότε μια ήρεμη χρονιά μέχρι που την επόμενη χρονιά (στη 2α Γυμνασίου) είχε το τμήμα μου λιγότερα παιδιά και φέρανε μερικά παιδιά από τα άλλα 2 τμήματα σε εμάς για να είναι παντού τα ίσα παιδιά...
Έτυχε να είναι μέσα σε αυτούς που "μετακομίσανε" σε εμάς ένας άλλος μαλάκας (και πολύ λίγα λέω) και από τότε με βασάνιζε συνέχεια...
Πέρυσι ηρέμισα κι ευτυχώς... Δεν ήθελα να σας το πω γιατί δε θέλω να το θυμάμαι (αλλά ας το πω)... Μια φορά στο σχολείο μου είχε χώσει μια δυνατή κλοτσιά στους όρχεις μου αυτός ο μαλάκας που με βασάνιζε απ' τη 2α Γυμνασίου και μετά και να ξέρατε πως πόναγα εκείνη την ώρα...πολύ φρικτός πόνος...έχω ξαναχτυπήσει εκεί αλλά τόσο πολύ δεν έχω ξαναπονέσει.
Πήγα στην Αθήνα (γιατί μένω σε νησί), έκανα εχείρηση, και έχασα τον 1 όρχη...Είχαμε φτάσει μέχρι τον εισαγκελέα και ας σταματήσω εδώ γιατί δε θέλω να το θυμάμαι...
Και η αποζημίωση που είχα πάρει από την οικογένεια του (για την εγχήρηση), δε με ενδιαφέρει καθόλου...τι να το κάνω αφού τώρα με κατέστρεψε???????!!!!!!!!!!!!
Με τους γονείς μου, από μικρός είχα απαίσια σχέση αλλά για αυτό θα μιλήσω σε ξεχωριστό θέμα γιατί αυτό σηκώνει πολύ μεγάλη κουβέντα...
Φίλους δεν είχα και από παλιά είμαι μέσα στη μοναξιά όπως το ψάρι μέσα στη θάλασσα...
Μόνο το καλοκαίρι του 2010 είχα 2 φίλους εγώ ήμουν 15 αυτοί 17 και τι διαφορά να έχουν μόνο 2 χρόνια??? Με βλέπανε και με αντιμετωπίανε για παιδί και όχι για φίλο...
Δε μπαίνω σε λεπτομέρειες αλλά θα σας πω ένα παράδειγμα...
Μια φορά είχαμε πάει για μπάνιο και ήταν εκεί και κάποιοι άλλοι γνωστοί...
Ήμασαταν καμιά 10αριά άτομα...
Πηγαίναμε κολυμπώντας μέχρι εκεί που ήταν οι σημαδούρες...
Ξέρετε...τις σημαδούρες που βάζουν στις παραλίες σε ένα ορισμένο βάθος για να μην παιρνάνε σκάφη... Μου λέγανε "Μην έρθεις γιατί αν πάθεις τίποτα εμείς θα την πληρώσουμε, πήγαινε με τους γονείς σου και κάνε ότι θες" και τέτοιες μαλακίες..."
Μου δίνανε διαταγές και μου μιλάγανε σα να ήταν οι γονείς μου...
Στο τέλος όταν γυρίσαμε μου λέει ο ένας "αν ξαναπάς τόσο βαθειά, θα τα πω στους γονείς σου"... Τότε θύμωσα πολύ γιατί 1ον οι φίλοι τα λένε μεταξύ τους και δεν τα λένε παραέξω... 2ον Με αυτούς ήμουν πολύ φίλος...Όταν βλέπω ότι με βλέπανε για παιδί καταλαβαίνετε τότε πως ένιωσα...προς το τέλος του Ιούλιου θα κλείσει 2ος ρόνος που δεν τους μιλάω και ούτε καλημέρα δε λέμε...Δεν είναι μόνο αυτό, είναι κι άλλες ενδείξεις που δείχνουν ότι με βλέπουν για παιδί... Έβλεπα όλα τα παιδιά να ζουν την τρέλα της εφηβείας, να είναι με τις παρέες τους και να λένε τα δικά τους και εμένα ποτέ δε χτύπαγε το κινητό μου, ούτε ένα μήνυμα...Τέλος πάντων Ας σταματήσω εδώ και αν είναι θα πω και άλλα πράματα σε επόμενο θέμα
Τελευταία διόρθωση: 11 Ιουλ 2012 22:10 από Panagiwtis15.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλησπέρα σε όλους! 17 Ιουλ 2012 00:56 #2975

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
Panagiwti απο το bullying εχουν υποφερει και υποφερουν παρα πολλα παιδια δυστυχως!
στο σχολειο πως τα πας? τελειωσες τη β λυκειου?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλησπέρα σε όλους! 18 Ιουλ 2012 22:28 #2982

  • mimoza
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της mimoza
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Παναγιώτη σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατι έχω περάσει τα ίδια, όμως πάντα να σκέφτεσαι πόσο δυνατός είσαι, γιατί τα άντεξες όλα αυτά και καταφέρνεις να ζεις ], να συνεχίζεις ακόμη. βάλε τα δυνατά σου να ακολουθήσεις τα όνειρα σου και να κάνεις μια νέα αρχή. το σχολείο δεν κρατάει για πάντα και η ζωή συνεχίζει. είναι στο χέρι σου να αρπάξεις την ευκαιρία και να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για σένα.:)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Panagiwtis15

Απ: Καλησπέρα σε όλους! 07 Σεπ 2012 08:00 #3041

  • Panagiwtis15
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Panagiwtis15
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Κάρμα: 0
mimoza έγραψε:
Παναγιώτη σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατι έχω περάσει τα ίδια, όμως πάντα να σκέφτεσαι πόσο δυνατός είσαι, γιατί τα άντεξες όλα αυτά και καταφέρνεις να ζεις ], να συνεχίζεις ακόμη. βάλε τα δυνατά σου να ακολουθήσεις τα όνειρα σου και να κάνεις μια νέα αρχή. το σχολείο δεν κρατάει για πάντα και η ζωή συνεχίζει. είναι στο χέρι σου να αρπάξεις την ευκαιρία και να κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για σένα.:)

Δεν έχω άλλη υπομονή...
Το χειρότερο είναι ότι ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΑ...
Δεν πρόκειται να κάνω ποτέ παιδί εγώ.....
Και αυτό είναι το τελευταίο πράμα...
Τι νόημα έχει να ξυπνάω σε μια τέτοια κοινωνία που δε με θέλει????????
Είχε μαλλιάσει η γλώσσα μου να λέω στο προηγούμενο forum που ήμουν πριν έρθω εδώ ότι η ζωή είναι μόνο για τους μαζοχιστές...ΜΟΝΟ αυτοί την απολαμβάνουν!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τώρα για τους Bulies πολύ λίγα λέω...
Ξέρεις τι θέλουν αυτά τα μαλακισμένα?????
Έχεις ακούσει για το παλούκωμα που κάνανε οι Τούρκοι?
Αυτό το πράμα θένε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το παλούκωμα είναι πολύ φρικτό βασανιστήριο και για να το λέω ότι αυτοί το αξίζουν, φαντάσου τι μου έχουν κάνει... Ειδικά που τότε που μου κλότσισε ο άλλος τα παπάρια, ΚΑΙ ΝΑ ΗΞΕΡΕΣ ΠΩΣ ΠΟΝΑΓΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΠΟΛΥ ΦΡΙΚΤΟΣ ΠΟΝΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δε μπορείς να φανταστείς τι τράβηξα...
Τώρα όσο για το παλούκωμα που λέω
Δες σε αυτό το link
www.google.gr/imgres?q=%CE%B1%CE%BD%CE%B...s:0,i:73&tx=89&ty=74

Πέρνανε αυτό το ξύλο που βλέπεις, του βάζανε ίσα ίσα τη μύτη του ξύλου που χώραγε στον κώλο του θύματος, το σηκώνανε πάνω για να πέσει το θύμα με το βάρος του και άνοιγε ο κώλος και έμπαινε αυτό το ΧΟΝΤΡΟ ξύλο μέσα στον οργανισμό του που δε χωράει να μπει από τον κώλο...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΟΣΟ ΦΡΙΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΚΩΛΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΟΝΤΡΟ ΜΕΣΑ. Ένωσε τις άκρες των αντίχειρων (δάχτυλα είναι) και τις άκρες των δεικτών (και αυτά είναι δάχτυλα) να σχηματιστεί ένας κύκλος...όσο χοντρό ήταν το ξύλο...μόνο η μύτη έμπαινε άνετα και μετά έμπαινε αυτό το ΧΟΝΤΡΟ στον οργανισμό σου, και μετά έβγαινε η μύτη του ξύλου από πάνω πάνω που είναι η κλείδα...ΔΕΝ ήταν μυτερό και αν ήταν μυτερό, η μύτη του ήταν στρογγυλεμένη και δεν είχε κόγχη...δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις...και δεν ήθελαν να είναι μυτερό το ξύλο για να μην τρυπάει τα όργανα του κατάδικου που βασανίζεται γιατί θα πεθάνει γρήγορα και αυτοί θέλανε να πεθάνει αργά και βασανιστικά...Με αποτέλεσμα να είναι 3 μέρες με αυτό το χοντρό ξύλο μέσα στον οργανισμό του και όταν λέω μέρες εννοώ μερόνυχτα γιατί ήταν και μέρα και τη νύχτα με το ξύλο μέσα του.
Φαντάσου πόσο πόναγε και υπέφερε ο κατάδικος και φαντάσου και πόσο κακούργοι ήταν οι Τούρκοι. Και αυτό θέλουν οι bulies που με παιδεύανε... Για να λέω ότι το αξίζουν, φαντάσου τι έχω τραβήξει. Πιστεύω να καταλαβαίνεις.....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Καλησπέρα σε όλους! 07 Σεπ 2012 08:06 #3042

  • Panagiwtis15
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Panagiwtis15
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Κάρμα: 0
dimitra έγραψε:
Panagiwti απο το bullying εχουν υποφερει και υποφερουν παρα πολλα παιδια δυστυχως!
στο σχολειο πως τα πας? τελειωσες τη β λυκειου?

Ναι την τέλειωσα και τώρα θα αρχίσει η Γ' Λυκείου
Ειδικά εγώ υπέφερα πολύ...
Καταρχάς μου κατέστρεψε ο άλλος τα γενετικά όργανα...
Καταλαβαίνεις...ΑΝ μπορούσα να τον σκοτώσω, θα το έκανα και μέσα στο δικαστήριο να με βλέπουν κ ας πάω φυλακή...
Χτες πήρα για πρώτη φορά το αντικαταθλιπτικό μου που μου έδωσε η ψυχίατρος μου γιατί πήγα τελικά Αθήνα σε ψυχίατρο και βρήκα άκρη επιτέλους γιατί με την προηγούμενη ψυχίατρο, έγινε μεγάλο μπέρδεμα και έχω εξηγήσει το προηγούμενο θέμα μου τι έγινε...τώρα βρήκα άκρη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.081 δευτερόλεπτα