Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: κρισεις πανικου

κρισεις πανικου 07 Φεβ 2015 16:46 #5822

  • ΑΡΙΑΔΝΗ 28
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΑΡΙΑΔΝΗ 28
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Γεια σας θα ηθελα να εξομολογηθω και εγω το προβλημα μου,παθαινω συνεχεια κρισεις πανικου με το παραμικρο,ειμαι 28 ετων και εχω πεντε χρονια παλευω με τις κρισεις,δεν μπορω ουτε να ταξιδεψω!! εχω παρει φαρμακευτικη αγωγη και δεν βοηθησε,πηγα σε ψυχολογους και παλι τπτ,παρακολουθησα μαθηματα χορου για να ξεχνιεμαι αλλα αγχονομουν χειροτερα.Δεν μπορω να λειτουργησω στην προσωπικη μου ζωη,ειμαι ενα χρονο παντρεμενη και σκεφτομαι ακομα και το πως θα μεινω εγκυος,με τις κρισεις που παθαινω!!! υποφερω δεν ξερω τι να κανω πια!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κρισεις πανικου 20 Φεβ 2015 15:36 #5827

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Φίλη φαντάζομαι παρακολουθείσαι από γιατρό. Αυτός τι σου λέει? Σου είπε πως θα το αντιμετωπίσετε το πρόβλημα; Κάποια περίοδο είχα κι γω κρίσεις πανικού και σε καταλαβαίνω. Ίσως χρειάζεται χρόνος να λειτουργήσει η αγωγή και η ψυχοθεραπεία.

Εύχομαι να περάσεις τον κάβο σύντομα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κρισεις πανικου 05 Μαρ 2015 01:01 #5829

  • alxp
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της alxp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Πραγματικα σε καταλαβαινω γιατι παθαινω και γω κρισεις πανικου απο το 2012.Να ταξιδεψω μόνο σε κοντινα μέρη και θα πρέπει να νοιωθω απο πριν καλα αλλιως δε ξεκιναω να παω πουθενα.Σιγουρα με κρατανε τα φαρμακα (ladose για την καταθλιψη που βοηθαει και στον πανικο και zanax περιστασιακα)Εαν δεν παιρνεις καποια φαρμακευτικη αγωγη να πας σε καποιο γιατρο να σου δωσει και θα ηταν καλο να κανεις και ψυχοθεραπεια.Οχι οτι θα σου περασουν τελειως αλλα θα βοηθησουν καπως την κατασταση.Δε θελει καθολου πιεση στη δουλεια-αν ειναι εφικτο-και πολυ συμπαρασταση απο τους οικειους σου.Ελπιζω να γινεις συντομα καλα γιατι οι πανικοι ειναι οτι χειροτερο.Και αν καποιος αλλος ξερει κατι ας μας το πει να μας βοηθησει
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κρισεις πανικου 11 Ιουλ 2015 11:44 #5931

  • tiger
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της tiger
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
το ειχα ενα χρονο αυτο το βασανο με αγοραφοβια,τωρα δοξα το θεο το ξεπερασα τελειως.εMENA με βοηθησε ο πνευματικος μου με την εξομολογηση και η προσευχη ..παρολο που παθαινα πανικο στην εκκλησια γαληνευα!!ευχομαι ο θεος νΑ μας δινει δυναμη !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

κρισεις πανικου 13 Ιουλ 2015 23:10 #5935

  • starkieser
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της starkieser
μη φοβασαι καλη μου να κανεις μωρο ο Θεος σου δινει δυμανη και θα τα καταφερεις....εχω 10 χρονια το ιδιο προβλημα και τωρα ειμαι με σταθερη αγωγη αντικαταθληπτικων γιατι δεν γινεται αλλιως ουτε απο την πορτα του σπιτιου να βγω...εκανα ενα αγορακι πριν 2 χρονια σχεδον με σπερματενχυσεις πολλα τρεχαματα ανχος κλαματα και πολλα πολλα φαρμακα...οταν εχεισ ομως ενα στοχο αρκετα συμαντικο οι κρισεις πανικου ελλατωνονται και τα καταφερνεις...το παιδι δεν θα αλλαξει την κατασταση σου φυσικα γιατι πρεπει να πολεμισεις τα πραγματικα αιτια που την προκαλεσαν...προσεχε πολυ ομως πριν μεινεις εγκυος να εχεις κοψει οποιαδηποτε αγωγη και αν περνεις για τουλαχιστον 6 μηνες ωστε να καθαρισει ο οργανισμος σου...εγω ελεγα μεσα μου αν με πιασει θα παρω ηρεμιστικο οταν ημουν εγκυος και παριγορουσα τον εαυτο μου χωρις να χρειαστει να παρω ουτε παυσιπονο για 9 μηνες,μεχρι και το καπνισμα εκοψα μαχαιρι που οποιος καπνιζει ξερει ποσο ανχωτικο ειναι να το κοψεις...αυτο που θελω να πω ειναι πως εχουμε μια κατασταση που αν δεν μπορεις να την παλεψεις πρεπει να την κανεις φιλη σου,να την αποδεχτεισ και να προχωρισεις με οποια μεσα μπορεις δεν μπορεις να χανεις τη ζωη σου γιατι δεν θελεις να παρεις φαρμακα η να κανεις ψυχοθεραπεια η οτιδηποτε αλλο τελος παντων...εσυ δεν πρεπει να ντρεπεσε για τιποτα υπαρχουν ανθρωποι που περνουν φαρμακα για μια ζωη για ενα σωρο παθησεις πες απλα πως εισαι ενας απο αυτους...δεν σου λεω σονι και καλα περνε μια ζωη φαρμακα αλλα αν αυτο ειναι η λυση απλα κανε ειρηνη μεσα σου με αυτη την ιδεα...οκ πολυ τα καταφεραν και το ξεπερασαν αν δεν εισαι ενας απο αυτους δεν σε κανει κατωτερο ανθρωπο...καλο κουραγιο εχουμε πολυ το ιδιο θεμα και πρεπει να παψει να ειναι ταμπου ακποια στιγμη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.075 δευτερόλεπτα