Αρχική Forum ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 17 Αυγ 2011 23:52 #1243

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
KI ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΟΙ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 18 Αυγ 2011 05:16 #1251

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
σκορπιε θα μπω καποια στιγμη στο chat να τα πουμε.
ο λογος που δεν μπαινω συχνα ειναι οτι το online chat μου φερνει καποια υπερενταση σε αντιθεση με το φορουμ που εχεις ολο τον χρονο να σκεφτεις ,να γραψεις,να σβησεις,να ξαναγραψεις και τελικα να ποσταρεις ;)
Τελευταία διόρθωση: 18 Αυγ 2011 21:33 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 07 Σεπ 2011 04:35 #1346

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΜΕΛΙΑ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΧΟΜΑΙ.ΕΙΣΑΙ ΘΕΣ\ΝΙΚΗ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΙΣΩ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 09 Σεπ 2011 06:38 #1366

  • silence
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της silence
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 3
αμελι σε καταλαβαινω. εχω δδ εχω περασει διαφορες καταστασεις,μανια ,καταθλιψη ,κ μπορω να καταλαβω καθε σταδιο. πες μου καταρχας εχεις ψαξει για βιολογικο υποβαθρο,μηπως οι νευροδιαβιβαστες σεροτονινη ,ντοπαμινη θελουν ρυθμιση? συγγνωμη αλλα μολις εγινα μελος κ δεν ξερω την ιστορια του καθενος. επισης ,τι σε κανει να μην εισαι αρκετα κοινωνικοποιημενη? ο φοβος οτι ο αλλος δε θα σε καταλαβει? τελος εχεις βρει πραγματα να κανεις μονη σου? αθλητισμο,καλλιτεχνικες δραστηριοτητες που σου αρεσουν κιολας? αν εχεις διαθεση μού απαντας,εστω κ συντομα δε θελω αναλυση απλα να καταλαβω τι στεκεται εμποδιο στην ευτυχια σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 09 Σεπ 2011 17:57 #1367

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
(καλώς ήρθες silence!)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 09 Σεπ 2011 22:39 #1370

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1 έγραψε:
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΜΕΛΙΑ ΣΕ ΤΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΧΟΜΑΙ.ΕΙΣΑΙ ΘΕΣ\ΝΙΚΗ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΕΥΡΕΘΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΝΑΝΤΙΣΗ Κ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΑΝΤΙΣΩ

σκορπιε μου χαιρομαι ιδιαιτερα για το οτι αρχιζεις και συνερχεσαι.;)
οχι δεν ειμαι θεσ/νικη.
αθηνα ειμαι.αλλα και κοντα να ημασταν εχω τεραστιο θεμα αγοραφοβιας οποτε θα σου εβγαζα την ψυχη μεχρι να βρεθουμε.:P
ρωτα μια ψυχη απο εδω μεσα,με την οποια μενουμε στην ιδια πολη, να επιβεβαιωσει τα λεγομενα μου (αρκτε με διαβαζεις?:P )
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 09 Σεπ 2011 22:49 #1371

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
silence έγραψε:
αμελι σε καταλαβαινω. εχω δδ εχω περασει διαφορες καταστασεις,μανια ,καταθλιψη ,κ μπορω να καταλαβω καθε σταδιο. πες μου καταρχας εχεις ψαξει για βιολογικο υποβαθρο,μηπως οι νευροδιαβιβαστες σεροτονινη ,ντοπαμινη θελουν ρυθμιση? συγγνωμη αλλα μολις εγινα μελος κ δεν ξερω την ιστορια του καθενος. επισης ,τι σε κανει να μην εισαι αρκετα κοινωνικοποιημενη? ο φοβος οτι ο αλλος δε θα σε καταλαβει? τελος εχεις βρει πραγματα να κανεις μονη σου? αθλητισμο,καλλιτεχνικες δραστηριοτητες που σου αρεσουν κιολας? αν εχεις διαθεση μού απαντας,εστω κ συντομα δε θελω αναλυση απλα να καταλαβω τι στεκεται εμποδιο στην ευτυχια σου.

silence καταρχας καλως ηρθες και απο μενα :)
για να σου πω εν συντομία την ιστορια μου εχω κανει μια μανια το 2000,μια υπομανια περσι και απειρες καταθλιψεις.
ο λογος που δεν ειμαι κοινωνικοποιημενη ειναι οτι το βασικο μου προβλημα ειναι το αγχος/αγοραφοβια/κρισεις πανικου.(τα διπολικα λιγο-πολυ τα ελεγχω πλεον.)
η μονη μου δραστηριοτητα, ειναι το σερφαρισμα στο νετ και η ενεργος συμμετοχη μου σε διαφορα φορουμ (αν αυτο μπορει να χαρακτηριστει δραστηριοτητα).
επισης γραφω που κ' που ποιηματακια.καποια στιγμη θα σας τα ποσταρω :)
τι στεκεται εμποδιο στην ευτυχια μου?
βασικα το υπερμετρο αγχος αν και...πισω απο αυτο κρυβονται πολλοι αλλοι λογοι που αναλυω με την ψυχοθεραπευτρια μου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 09 Σεπ 2011 23:36 #1373

  • silence
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της silence
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 3
amelie! λοιπον ειναι πολυ σημαντικο το οτι μπορεις να ελεγχεις τη διπολικοτητα--αυτο δειχνει οτι εχεις δουλεψει με τον εαυτο σου.οποτε τωρα καταθλιψη κ αγχος.. ειναι αλληλοσυνδεομενα.κ γω τα εχω. ομως μπορεις να τα θεσεις υπο ελεγχο βρισκοντας τις αιτιες που ελλοχευουν. νομιζω πως με την κοπελα που συζητατε εχετε βρει τα αιτια σωστα?
ειναι πανεμορφο που εχεις την εμπνευση να γραφεις ποιηματα!αυτο δειχνει οτι εχεις πραγματα να εκφρασεις απο μεσα σου! οσο για τη συμμετοχη στα φορουμ ειναι μια μορφη δραστηριοτητας που βοηθα στην επικοινωνια με αλλα ατομα! πες μου ,αν θες,νιωθεις πως αυτα αρκουν για να εισαι οκ ή θα θελες να κανεις κ αλλα πραγματα κ δεν μπορεις?κ κατι σημαντικο!:θες να συζητας περι της διαθεσης σου ή προτιμας αλλα θεματα για να ξεφευγει το μυαλο σου? :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 10 Σεπ 2011 02:49 #1375

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
θελω να κανω πολλα αλλα πραγματα που δεν μπορω οπως πχ το να διασκεδαζω σε μπαρακια,να πηγαινω σινεμα κλπ...

οσο για αυτο που με ρωτας η απαντηση ειναι πως ναι θελω να συζηταω και για αλλα θεματα περαν των προβληματων μου για να ξεφευγει το μυαλο μου αλλα με την προυποθεση
να ειμαι σχετικα καλα (γιατι αλλιως αν ειμαι χαλια απο δω θα παει απο κει θα παει στο να συζηταω για την φρικη που τρωω θα καταληξει η κουβεντα πραγμα που θα κουρασει τον αλλο... )
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 10 Σεπ 2011 05:16 #1377

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ Κ ΑΠΟ ΜΕΝΑ. ΑΝ Κ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙΣ Κ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ.:angry:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 10 Σεπ 2011 05:22 #1378

  • silence
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της silence
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 3
αν θες καποια στιγμη να πας σινεμα μη διστασεις να μου πεις να παμε μαζι ,μενω αθηνα κ μπορω να ερθω στη δικια σου περιοχη.αν νιωθεις οτι ειναι ενα αλλο ατομο μαζι σου δεν ειναι καλυτερα? ο,τι θες! επειτα καλη ιδεα θα ηταν επισης ενας καλλιτεχνικος συλλογος! π.χ.το καλοκαιρι παρακολουθησα ενα διμηνο σεμιναριο θεατρολογιας με μια μικρη ομαδα ατομων που ειχε σα σκοπο πως να ξεπερνας το αγχος μπροστα σε κοινο.παιξαμε κ ενα μικρο ρολο στο τελος! βεβαια κ η ομαδα αυτοβοηθειας που θα πας ειναι πολυ σημαντικο βημα αλλα στο ειπα αυτο σαν εναλλακτικη.μπορει το θεατρο να μη σε εκφραζει κ να προτιμας το χορο,το τραγουδι, τη δημιουργικη γραφη.. υπαρχουν τοσα πολλα! μπορεις να βρεις κ πρωινα κ ολιγομελη τμηματα για να νιωθεις πιο ανετα! ουφ νιωθω σε κουρασα/αγχωσα..? απλα θελω να σου δωσω το κινητρο κ να σου πω οτι μπορεις να κανεις την υπερβαση!κ στα λεει αυτα μια μελαγχολικη κοπελα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": amelie

Απ: προσωπικες γνωμες 10 Σεπ 2011 05:30 #1379

  • silence
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της silence
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 3
καλως σας βρηκα σκορπινα! να βοηθησουμε ο ενας τον αλλο να ανεβουμε το βουνο! ολοι μπορουμε!:)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προσωπικες γνωμες 10 Σεπ 2011 19:10 #1387

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
silence καταρχην σε ευχαριστω θερμα για το ζεστο,γεματο ανθρωπια και αλτρουισμο μηνυμα σου και κατα δευτερον σου εχω στειλει προσωπικο μηνυμα :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.079 δευτερόλεπτα