Αρχική Forum ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 01 Αυγ 2011 01:18 #1157

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΟΙΚΩ ΣΤΟΥΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΥΣ.
ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΔΥΣΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ.
ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ.
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΑΥΤΟ,ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΠΑΘΗΣΗ ΜΟΥ.
(ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΔΙΚΟΙ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΕΙ ΜΕΤΑΙΧΜΙΑΚΗ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΑΛΛΟΙ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΤΩΡΙΝΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΡΙΑ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΙΣΧΥΡΗ ΝΕΥΡΩΣΗ).
ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΔΟΧΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΥΛΟ(ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ!!!!),ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΖΩΗ(ΕΠΙΣΗΣ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ!!!) ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΝΑΝ ΣΤΟΧΟ ΜΟΥ(ΜΕ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΑ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 04 Αυγ 2011 19:59 #1167

  • ολυμπια
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ολυμπια
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 138
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 12
Είπες την μαγική λέξη ΕΓΩΙΣΜΟΣ.Και πιστεύεις ότι θα σε αντέξει άντρας με τόσο εγωισμό ; Γιαυτό δεν έχεις αποδοχή από το άλλο φύλο λόγω του πιθανού υπέρμετρου εγωισμού σου, που τα θέλει όλα δικά του,όπως ένα μικρό παιδί.Αν δεν τον χαμηλώσεις αυτό τον εγωισμό πως θα σε αντέξει ο άλλος ;Αν δεν φερθείς σαν ενήλικας πως θα σε δουν σαν γυναίκα; Τι είναι νομίζεις από σίδερο οι άνδρες; Μπορεί να είσαι ωραία κοπέλα να σε αγαπήσει κάποιος ,να σε ερωτευθεί αλλά αν σηκώσεις ανάμεσα σας το τείχος του εγωισμού πως περιμένεις επικοινωνία ; Εχω την εντύπωση ότι τα θες όλα δικά σου και το ομολογείς αυτό ,χωρίς να σε ενδιαφέρουν τα συναισθήματα που προκαλείς παρα μόνο ο εαυτός σου.Τουλάχιστον είσαι ειληκρινής και το παραδέχεσαι .Συζήτα τα όλα αυτά με την ψυχολόγο σου για να σου τα βάλει με την σωστή σειρά στο μυαλό σου .Συγνώμη για το έντονο ύφος, δεν σε μαλώνω ,σου λέω αλήθειες,που ελπίζω να σε βοηθήσουν.
να θυμάμαι : τίποτα δεν είναι τέλειο , ούτε μπορεί να μετρηθεί ακριβώς !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 04 Αυγ 2011 23:21 #1168

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
δεν ειναι ετσι ακριβως Ολυμπια.
εχουν βεβαια ενα κομματι αληθειας αυτα που λες.
κατα βαθος ειμαι ευαισθητος ανθρωπος.
οσες φορες εχω πληγωσει ανθρωπους γυρω μου,προς στιγμην ναι δεν με νοιαζει,αλλα σε δευτερη αναλυση οταν το συνειδητοποιω,νιωθω ενοχες.
εχω φαει πολλες απορριψεις στην ζωη μου,σε ολα τα επιπεδα.
η αληθεια ειναι οτι με διακατεχει ενας ναρκισσισμος.
ενας ομως ΠΛΗΓΩΜΕΝΟΣ ΝΑΡΚΙΣΣΙΣΜΟΣ.
ξερω ατομα με τρομερα φουσκωμενο "εγω" τα οποια ειτε λογω ελλειψης ψυχοπαθολογιας,ειτε λογω πολυ καλυτερης εξωτερικης εμφανισης απο μενα(γιατι εχω παρει με τα φαρμακα πολλα κιλα),ειτε γιατι εχουν καταφερει πραγματα στη ζωη τους σε αλλους τομεις(π.χ. επαγγελματικο),και φιλιες εχουν και την πληρη αποδοχη απο το αλλο φυλο.
το αν ειναι ευτυχισμενα αυτα τα ατομα δεν το γνωριζω.
το μονο που γνωριζω ειναι οτι αν εγω ειχα τα παραπανω θα ενιωθα πολυ καλυτερα.
ναι εχω εναν παιδιαστικο εγωισμο,αλλα αν μου ζητουσες να με περιγραψω με μια μονο λεξη,θα με αυτοπροσδιοριζα ως "πληγωμενη".
πολυ πιθανον αυτο βεβαια να ειναι αποτελεσμα-μεταξυ πολλων αλλων παραγοντων που αν θες τους αναλυω-και αυτου του ναρκισσισμου,ο οποιος δεν βρηκε σχεδον ποτε δικαιωση.
αλλωστε...η χαμηλη αυτοεκτιμηση και ο εγωκεντρισμος ειναι δυο οψεις του ιδιου νομισματος.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 05 Αυγ 2011 01:41 #1170

  • ολυμπια
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ολυμπια
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 138
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 12
Το ότι παραδέχεσαι κάποια πράγματα σημαίνει ότι το έχεις δουλέψει καλά το θέμα με την ψυχολόγο σου και σιγά σιγά βρίσκεις το γνώθι σαυτόν ,απαραίτητη προϋπόθεση για να βελτιώσεις τα κακώς κείμενα, όσο και να αποκτήσεις στην συνέχεια αυτοπεποίθηση που θα σε βοηθήσει. Σίγουρα είσαι ευαίσθητη δεν σε αμφισβήτησα σε αυτό γιατί κανένας χονδρόπετσος δεν υποφέρει από ψυχ.ασθένειες .Μη το βάζεις όμως κάτω ,θέλει προσπάθεια και υπομονή.Μέσα από αυτή την διαδικασία θα βρούν διέξοδο τόσο ο ναρκισσισμός ,όσο και η κατάθλιψη και όλα θα τακτοποιηθούν και θα ισορροπήσουν μέσα σου και τότε η ζωή σου θα πάρει θετικό πρόσημο . Μείνε πιστή στις υποδείξεις της ψυχολόγου και μη εγκαταλείπεις ,όλα θα πάνε καλά.
να θυμάμαι : τίποτα δεν είναι τέλειο , ούτε μπορεί να μετρηθεί ακριβώς !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 05 Αυγ 2011 02:25 #1172

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
να εισαι καλα!
σε ευχαριστω!:)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 05 Αυγ 2011 07:38 #1174

  • dinanikos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dinanikos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 0
ΑΜΕΛΙ κανεις λαθος αν νομιζεις οτι ολοι ειναι καλα και κυριως ευτυχισμενοι.εχθες η κατερινα ηταν σε απελπιστικη κατασταση.χειροτερεψε πολυ ασχημα.ευτυχω η ολυμπια τησ μιλουσε αρκετη ωρα και ξεσπασε.οπωσ και γω που ειχα την κριση πηρα την κατερινα και μιλουσα 1,5 ωρα στο τηλ. γιναμε ομως φιλες.το να μην μπαινεις στο τσατ δεν ειναι καλο.γιατι οι πιο πολλοι εκει μπαινουν.θα κανεις φιλες να μιλας.ειναι στιγμες που ειναι καλα καποιοι.αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχουν τα προβληματα τους.απλα εκεινη την ωρα ισως ειναι καλυτερα λογω φαρμακων.αλλα και να λενε κατι ασχετο μολις πεις παιδια δεν ειμαι καλα,θα σε βοηθησουν,και τοτε θα βγαλουν και τα δικα τουσ προβληματα,φοβους και ανησυχιες.αν εχεις μονο καταθλιψη πιστεψε με θα σε βοηθησει η ομοιοπαθητικη.και γω φοβαμαι να βγω απο το σπιτι.απο την παρασκευη την προηγουμενη μεσα ειμαι.και περιμενω ναρθει ο αντρασ μου να με βγαλει.διπλα ειναι το σουπερ μαρκετ και δεν τολμω να παω.τωρα που ξεκινησα παλι ομοιοπαθητικη πιστευω οτι θα οδηγαω και μονη οπως παλια και δεν θα φοβαμαι να βγω.δοκιμασε την.αν επιτρεπετε τι παιρνεισ?και μπες στο τσατ σε παρακαλω.καλο θα σου κανει.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 07 Αυγ 2011 19:07 #1189

  • erebusangel
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της erebusangel
Γεια σου amelie, είμαι διπολικός και αυτή την περίοδο βρίσκομαι και εγώ σε κατάθλιψη, το μυαλό μου είναι διαρκώς κολλημένο σε αρνητικές σκέψεις που αφορούν το μέλλον μου, δυσκολεύομαι να πάρω αποφάσεις, δυσκολεύομαι να βγω από το σπίτι, νιώθω ακόμη πιο άσχημα όταν βρίσκομαι ανάμεσα σε άλλους ανθρώπους γιατί θέλω να ανήκω και εγώ στους ευτυχισμένους όπως και εσύ και μάλλον πρέπει να έχει να κάνει με το διογκωμένο εγώ μου. Ουσιαστικά έχω κλειστεί μέσα στο σπίτι από το 2007 όταν νοσηλεύτηκα για πρώτη φορά μετά από ένα επεισόδιο μανίας(είχα και μια δεύτερη νοσηλεία το 2011). Ημουν σε φάση δουλειά-σπίτι-δουλειά, απέφευγα κάθε προσπάθεια κοινωνικών επαφών και το μόνο που έκανα ήταν να παίζω παιχνίδια στον υπολογιστή και πολύ σπάνια να βγαίνω με έναν-δύο φίλους και να κάνω κάποια απαραίτητα ψώνια. Είχα βρει έναν εικονικό κόσμο όπου ένοιωθα άνετα, ο οποίος όμως δεν με ικανοποιεί πλέον. Έχω αποφασίσει, παρ' όλο που μου είναι πολύ δύσκολο, να κάνω προσπάθειες κοινωνικοποίησης και επαφών με τον έξω κόσμο πιέζοντας τον εαυτό μου, έστω και αν αισθάνομαι αρχικά δυστυχισμένος ανάμεσα σε ευτυχισμένους.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 07 Αυγ 2011 19:22 #1190

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
μα πρέπει να καταλάβουμε ότι η ευτυχία είναι στιγμές και όχι μια γενική κατάσταση...
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 08 Αυγ 2011 06:07 #1192

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
αμελι, ένας ναρκισσιστής δν ειναι ποτε ευτυχισμένος.
λες πως εχεις πάρει κιλα, κανεις κατι γι' αυτο?
μια γυναίκα ακομη κ με παραπανω κιλα, μπορεί να κανει πολλα πραγματα κ να νιωσει ομορφα κ αυτο να βγαινει προς τα εξω.

χρησιμοποιείς διαρκως την ασθενεια για να δικαιολογήσεις οτι ασχημο συμβαίνει στη ζωή σου.
το εχεις συνειδητοποιήσει αυτό?
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 08 Αυγ 2011 07:12 #1193

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
amelie έγραψε:
ξερω ατομα με τρομερα φουσκωμενο "εγω" τα οποια ειτε λογω ελλειψης ψυχοπαθολογιας,ειτε λογω πολυ καλυτερης εξωτερικης εμφανισης απο μενα(γιατι εχω παρει με τα φαρμακα πολλα κιλα),ειτε γιατι εχουν καταφερει πραγματα στη ζωη τους σε αλλους τομεις(π.χ. επαγγελματικο),και φιλιες εχουν και την πληρη αποδοχη απο το αλλο φυλο.

δεν ειναι ετσι οπως τα λες αρκτε.
παραπανω βλεπεις πως λεω πως η ελλειψη αποδοχης απο το αλλο φυλο οσο και η ελλειψη κοινωνικης ζωης,μπορει να οφειλονται ειτε στην αρρωστια ειτε στην εξωτερικη εμφανιση ειτε στο οτι δεν εχω καταφερει τπτ σε επαγγελματικο επιπεδο.
θελω να πω δλδ οτι δεν αναφερω μονο την ασθενεια μου ως μοναδικη πιθανη αιτια των αλλων προβληματων μου.

σχετικα με το θεμα του ναρκισσισμου,εχω ενα παραδειγμα μιας ξαδερφης μου,η οποια ειναι σε υπερβολικο βαθμο ναρκισσος και ειλικρινα στο λεω επειδη εχουμε πολυ κοντινη σχεση ειναι πολυ ευτυχισμενη.(οκ δεν μιλαω για απολυτη ευτυχια-εννοω οτι ειναι ικανοποιημενη απο τον εαυτο της και γενικοτερα απο τη ζωη της).
Τελευταία διόρθωση: 08 Αυγ 2011 07:26 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 08 Αυγ 2011 07:19 #1194

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
ντινα δεν εχω μονο καταθλιψη.
εχω γυρισει πολλους ειδικους.
αλλος με εχει βγαλει διπολικη,αλλος ματαιχμιακη και η τωρινη θεραπευτρια μου βασικα νομιζω οτι εχει ψιλομπερδευτει οσων αφορα τη διαγνωση επειδη με ξερει μονο 4 μηνες(βασικα στις αρχες μου ελεγε οτι εχω στοιχεια απο δ.δ. και στοιχεια απο μεταιχμιακη διαταραχη.τωρα μου λεει πως εχω πολυ ισχυρη νευρωση).
με εχουν μπερδεψει οι πολλοι ειδικοι.
παντως αγοραφοβια εχω στανταρ.ειδικα τις απογευματινες ωρες.
στο τσατ μπαινω αλλα βλεπω μονο τη Μαιρη.
ισως οι περισσοτεροι ειναι διακοπες.
τι ωρες υπαρχει κοσμος συνηθως στο τσατ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 08 Αυγ 2011 07:24 #1195

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
erebusangel έγραψε:
Γεια σου amelie, είμαι διπολικός και αυτή την περίοδο βρίσκομαι και εγώ σε κατάθλιψη, το μυαλό μου είναι διαρκώς κολλημένο σε αρνητικές σκέψεις που αφορούν το μέλλον μου, δυσκολεύομαι να πάρω αποφάσεις, δυσκολεύομαι να βγω από το σπίτι, νιώθω ακόμη πιο άσχημα όταν βρίσκομαι ανάμεσα σε άλλους ανθρώπους γιατί θέλω να ανήκω και εγώ στους ευτυχισμένους όπως και εσύ και μάλλον πρέπει να έχει να κάνει με το διογκωμένο εγώ μου. Ουσιαστικά έχω κλειστεί μέσα στο σπίτι από το 2007 όταν νοσηλεύτηκα για πρώτη φορά μετά από ένα επεισόδιο μανίας(είχα και μια δεύτερη νοσηλεία το 2011). Ημουν σε φάση δουλειά-σπίτι-δουλειά, απέφευγα κάθε προσπάθεια κοινωνικών επαφών και το μόνο που έκανα ήταν να παίζω παιχνίδια στον υπολογιστή και πολύ σπάνια να βγαίνω με έναν-δύο φίλους και να κάνω κάποια απαραίτητα ψώνια. Είχα βρει έναν εικονικό κόσμο όπου ένοιωθα άνετα, ο οποίος όμως δεν με ικανοποιεί πλέον. Έχω αποφασίσει, παρ' όλο που μου είναι πολύ δύσκολο, να κάνω προσπάθειες κοινωνικοποίησης και επαφών με τον έξω κόσμο πιέζοντας τον εαυτό μου, έστω και αν αισθάνομαι αρχικά δυστυχισμένος ανάμεσα σε ευτυχισμένους.

εισαι αξιεπαινος για το γεγονος οτι παρολες τις τοσο δυσκολες καταστασεις που περασες,εργαζεσαι οπως επισης και για το γεγονος οτι θελεις να κανεις προσπαθειες για
να κοινωνικοποιηθεις.παρα το γεγονος οτι εισαι σε καταθλιψη,διακρινω μια μεγαλη δυναμη θελησης και μια μαχητικοτητα απο τα γραφομενα σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 08 Αυγ 2011 09:15 #1196

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
αμελι, απορώ πως με βλεπεις στο τσατ κ δν σε βλεπω εγω.....
επισης στο τσατ υπαρχει παντα κοσμος.
μια κατερινα εχει κανει καταληψη.....:lol:
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 09 Αυγ 2011 03:50 #1210

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
ρε συ σημερα μπηκα 2-3 φορες στο τσατ και δεν ειδα ψυχη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΩ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 10 Αυγ 2011 01:54 #1214

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
Βασίλης έγραψε:
μα πρέπει να καταλάβουμε ότι η ευτυχία είναι στιγμές και όχι μια γενική κατάσταση...

οταν ομως Βασιλη μου οι ασχημες στιγμες ειναι τοσο λιγες που υπερσκιαζουν τις ευτυχισμενες?
από οτι καταλαβαινω απο τον τροπο γραφης σου εισαι καλα.
ισως οποτε και ΑΝ ποτε νιωσω καλυτερα να σας γραφω και γω πιο αισιοδοξα λογια...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.209 δευτερόλεπτα