Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: my problems...

Απ: my problems... 02 Μαρ 2011 21:05 #608

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
σε ευχαριστω πολυ αρκτουλα!
Αμην!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 10 Μαρ 2011 13:25 #631

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
iwanna έγραψε:
μετα απο πολυ ψαξιμο και αγωνια,κατεληξα επιτελους καπου!
την αλλη Τεταρτη ξεκιναω σε ενα νεο κεντρο ημερας.
εχω μεγαλη αγωνια για την προσαρμογη μου εκει,για το αν θα ειναι αξιολογο το προσωπικο,για το πως θα "δεσω" με τους αλλους θεραπευομενους κλπ κλπ...

τι νέα από το νέο κέντρο;
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 10 Μαρ 2011 23:42 #640

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
τζιφος Βασιλη μου.
δεν με δεχτηκαν γιατι απ'οτι μου ειπαν το επιπεδο λειτουργικοτητας μου ηταν πιο πανω απο τους αλλους ασθενεις.
εκτος αν πεχτηκε καμια ενδοεπικοινωνια με το προηγουμενο κεντρο και φοβηθηκαν μηπως επαναλαβω τα ιδια λαθη...
οπως και να χει επειδη απο τη μια εξαντλησα σχεδον ολα τα κεντρα ημερας της Αθηνας και απο την αλλη εχω πολλα να πω και ισως τελικα χρειαζομαι την αποκλειστικοτητα, εχω ραντεβου την Δευτερα με μια ψυχολογο, η οποια ηταν στο κεντρο ημερας που πηγαινα και πλεον ιδιωτευσε.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 11 Μαρ 2011 17:15 #648

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
σας εχω ευχαριστα!!!
το παιδι που ειχα ερωτευετει απο το κεντρο ημερας με πηρε χθες τηλ. και κανονισαμε να παμε αυριο για καφεδακι :)

ομως δεν σας κρυβω οτι δεν μπορω να απολαυσω την χαρα μου,γιατι τρεμω για το ενδεχομενο πτωχευσης...
εχω κατααγχωθει με αυτο το ζητημα...
Τελευταία διόρθωση: 11 Μαρ 2011 17:16 από iwanna.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 21 Μαρ 2011 19:00 #683

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
καλημερα σε ολους!
ελπιζω να σας βρισκω καλα η εστω λιγουλακι καλυτερα!
καταρχας θα ηθελα να σας πω οτι επιτελους σταθεροποιηθηκα σε μια πολυ αξιολογη ψυχολογο και τα παμε πολυ καλα!
θα ηθελα ομως να μοιραστω μαζι σας καποιους προβληματισμους μου σχετικα με το παιδι που εχουμε αρχισει να βγαινουμε και να τηλεφωνιομαστε.
ειναι πολυ γλυκο αγορι φυσιογνωμικα,εχει μεγαλη ευγενεια,ειναι πολυ καλο παιδι και δειχνει ενδιαφερον για μενα.
ομως υπαρχουν πολλα "μειον" τα οποια με προβληματιζουν.
1)ενω ειναι 30 ετων δεν εχει κανει ποτε ολοκληρωμενη σχεση στη ζωη του.
2)ειναι τρομερα υπερπροστατευμενος απο την οικογενεια του.
του φερονται σαν να ειναι παιδακι ή αναπηρος με αποτελεσμα να ειναι αρκετα ανωριμος.
3)εχει νοσηλευτει τρεις φορες απο σχιζοσυναισθηματικη διαταραχη.
αυτο δεν το λεω ρατσιστικα απλα με προβληματιζει υπο την ενοια μηπως "μπλεξουμε τα ψυχολογικα μας".εννοω οτι το ιδανικο για μενα θα ηταν να εβρισκα ενα ατομο με ελαφρυτερο ψυχολογικο προβλημα απο το δικο μου και οχι βαρυτερο.

συνοψιζοντας,φοβαμαι μηπως λογω ολων των παραπανω που προανεφερα,αναγκαστω σε περιπτωση που προχωρησουμε να αναλαβω πολλαπλους ρολους
1)της δασκαλας στο σεξ.
2)της μαμας του.
3)της ψυχολογου του.

εχω μπερδευτει βρε παιδια.
help me out please!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 22 Μαρ 2011 03:03 #687

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Όλα αυτά Ιωάννα δε μπορεί να στα απαντήσει κανένας άλλος παρά μόνο εσύ. Αλλά για να μπορέσεις να βρεις αυτές τις απαντήσεις, χρειάζεται να περάσει χρόνος. Προσπάθησε να μην "φας κόλλημα" μαζί του όσο μπορείς, αλλά να να δεις το θέμα με ψυχραιμία και προπαντώς, αργές κινήσεις. Αν μέσω του σεξ νιώθεις να δένεσαι έντονα με τον άλλον, τότε απόφυγέ το μέχρι να σιγουρευτείς ότι ο άνθρωπος αυτός σου κάνει σε όλα τα υπόλοιπα επίπεδα. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι εκείνος δεν πρόκειται να σε πιέσει να κοιμηθείτε μαζί, αφού έχει το άγχος της απειρίας. Άρα εκμεταλλεύσου το για να κερδίσεις χρόνο. Και σου τονίζω: μην τον δεις εξαρχής σαν κάποιον που θα κάνετε κάτι σοβαρό μαζί ή θα μοιραστείτε τη ζωή σας, αν πρώτα δε σιγουρευτείς για όσα σε απασχολούν γύρω απ'αυτόν.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 27 Μαρ 2011 20:10 #696

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
η απαντηση εδωθη(απο μενα).
τελικα κατεληξα στο συμπερασμα,οτι μια τετοια σχεση ή φιλια δεν με βοηθουσε και γι'αυτο του μιλησα με γλυκο υφος λεγοντας του οτι δεν ταιριαζουμε σαν φιλοι και θα ηθελα να μην συνεχιστει η φιλια μας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 29 Μαρ 2011 15:05 #707

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
ιωάννα, προτείνω για να μη "μπλέξεις τα ψυχολογικά σου" με κάποιον, να βρεις ένα χόμπυ, μια ομαδική δραστηριότητα ώστε να γνωρίσεις κόσμο κ να κοινωνικοποιηθείς διαφορετικά.
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 30 Μαρ 2011 00:11 #711

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
σε ευχαριστω πολυ Βασιλη για την καλοπροαιρετη συμβουλη σου,αλλα το συναισθημα τελικα νικησε τη λογικη.
τον πηρα τηλ. και θα ξαναρχισουμε να βγαινουμε.
δεν ξερω πως να το περιγραψω αυτο που νιωθω.
βασικα νιωθω να ειναι ολο μου το ειναι ενα συναισθημα.
(ευχαριστο συναισθημα προς στιγμην...)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 03 Απρ 2011 04:22 #717

  • trypa
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της trypa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
  • Κάρμα: 3
Προσεχε πως του συμπεριφέρεσαι πάντως γιατί το παιδί δε σου φταίει σε τίποτα, τη μία να του λες δεν ταιριάζετε σα φίλοι και δε θέλεις να μιλάτε και την άλλη να τον παίρνεις ξανά τηλέφωνο για να βγείτε...
Αν έχει όπως λες βαρύτερο ψυχολογικό πρόβλημα από το δικό σου, (που δε νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο, από αυτά που γράφεις το πρόβλημά σου δείχνει βαρύτερο από οποιοδήποτε άλλο), τοτε η συναναστροφή μαζί σου μπορεί να του κάνει κακό στην εξέλιξή του...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 13 Απρ 2011 22:57 #742

  • aimiliosfly31
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της aimiliosfly31
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 15
  • Κάρμα: 0
trypa έγραψε:
Προσεχε πως του συμπεριφέρεσαι πάντως γιατί το παιδί δε σου φταίει σε τίποτα, τη μία να του λες δεν ταιριάζετε σα φίλοι και δε θέλεις να μιλάτε και την άλλη να τον παίρνεις ξανά τηλέφωνο για να βγείτε...
Αν έχει όπως λες βαρύτερο ψυχολογικό πρόβλημα από το δικό σου, (που δε νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο, από αυτά που γράφεις το πρόβλημά σου δείχνει βαρύτερο από οποιοδήποτε άλλο), τοτε η συναναστροφή μαζί σου μπορεί να του κάνει κακό στην εξέλιξή του...
pedia den eimai katholou kala kleo sinehia,thelo na aftoktoniso kourastika pleon se aftin tin zoi sas paraklo poli an me akoute zitao epigontos boithia
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 14 Απρ 2011 14:48 #748

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
trypa έγραψε:
Προσεχε πως του συμπεριφέρεσαι πάντως γιατί το παιδί δε σου φταίει σε τίποτα, τη μία να του λες δεν ταιριάζετε σα φίλοι και δε θέλεις να μιλάτε και την άλλη να τον παίρνεις ξανά τηλέφωνο για να βγείτε...
Αν έχει όπως λες βαρύτερο ψυχολογικό πρόβλημα από το δικό σου, (που δε νομίζω να συμβαίνει κάτι τέτοιο, από αυτά που γράφεις το πρόβλημά σου δείχνει βαρύτερο από οποιοδήποτε άλλο), τοτε η συναναστροφή μαζί σου μπορεί να του κάνει κακό στην εξέλιξή του...

τρυπα,
συμφωνω πως του φερθηκα ανωριμα και αυτο μπορει να τον πληγωσε,αλλα εσυ λεγονατς μου "το προβλημα σου δειχνει βαρυτερο απο οποιοδηποτε αλλο" εισαι το λιγοτερο αστοχη.
1)πρωτον δεν εισαι ειδικος.
2)δεν με εχεις δει καν απο κοντα και απο το ιντρενετ γινονται πολλες παρερμηνειες.
2)εισαι κακοπροαιρετη γιατι αυτο ακομα και να ισχυει δεν λεγεται και δη σε ενα χωρο αλληλουποστηριξης.
Τελευταία διόρθωση: 14 Απρ 2011 14:51 από iwanna.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 14 Απρ 2011 16:34 #749

  • trypa
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της trypa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
  • Κάρμα: 3
Έχεις δίκιο iwanna, παρασύρθηκα, δε μπόρεσα να συγκρατηθώ...
Αλλά ένα φόρουμ υποστήριξης έχει και τα όριά του, αν έρθει κάποιος μεθαύριο και πεί ότι βίασε/σκότωσε την κόρη του πχ, μην περιμένεις να του χαϊδέψουμε και τα αυτιά...
Εσύ μπορέι να μη βίασες ούτε να σκότωσες, αλλά και το να συμπεριφέρεσαι στον άλλον σα σκουπίδι είναι στα μάτια μου κατακριτέο, και το κατέκρινα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: my problems... 14 Μαϊ 2011 19:01 #849

  • iwanna
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της iwanna
εχεις δικιο τρυπα.
βιαστης ή δολοφoνος οντως δεν ειμαι:P αλλα δεν του φερθηκα καθολου καλα του παιδιου.
του ζητησα συγνωμη και πλεον ειμαστε αρκετα καλοι φιλοι:)
Τελευταία διόρθωση: 15 Μαϊ 2011 03:28 από iwanna.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα