Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Καταθλιψη

Καταθλιψη 23 Ιαν 2015 11:15 #5810

  • ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Γεια σας και παλι ...

Ειμαι στην 19 ημέρα θεραπείας με efexor Xr 225 και ενώ τα έχω ξαναπάρει παλαιότερα ....δεν ειναι δυστυχώς το πρώτο μου καταθλιπτικό επεισόδιο .....ακόμη νιώθω απαισίοδοξα δεν κοιμάμαι καλα τα βράδια ενω παίρνω και dorm 1 mg για ύπνο ...ο γιατρός μου λέει ότι έχω μια ανθεκτικότητα στα φάρμακα και γι αυτό αργούν να δράσουν .......δεν μπορω να κλάψω νιώθω ότι μια θέλω να ειμαι με κόσμο μια μόνη ...θα φύγει απ αρραβωνιαστικός μου σε άλλο νησί για δουλειά και δεν μπορω να πάω μαζί του ...και νιώθω ότι θα τον ξεχάσω επέιδη δεν νίωθω αισθήματα και αυτό με πλήγωνει περισσότερο....τι να πω ειναι όλα μέσα στο μυαλό μου ανάκατα.... Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει.....σας παρακαλώ !,,
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη 23 Ιαν 2015 21:24 #5811

  • arrwstofovia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arrwstofovia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
kalhspera eimai ki egw 22 etwn kai den exw oreksh gia tippta...den thelw na vgainw apo to spiti mou oms den exw katafugei se famaka oute kan se psuxologo prospathw na to perasw...esu
ti morfh katathlipshs exeis
/
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη 24 Ιαν 2015 13:35 #5813

  • ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Καλημέρα , εγω έχω μείζων κατάθλιψη και γι αυτό παίρνω φαρμακευτική αγωγή, δεν το βάζω κάτω κάνω ότι έκανα κι ας μην το νιώθω τώρα . Απλά αυτή την φορά αργούν να δράσουν τα χάπια και ώρες ώρες απογοητεύομαι πως δεν θα περάσει . Είχα και παλιότερα επεισόδιο και με τα ίδια χάπια ήμουν μια χαρά. Απλά κάθε φορά που το παθαίνω νομίζω ότι δεν θυελλώδη να ειμαι με τον αρραβωνιαστικό μου η ότι δεν τον αγαπάω....θα μου πεις εδώ δεν αγαπάς τον εαυτό σου σε τέτοιες στιγμές...όταν όμως έρχεται η Μπέρια που περνάει θέλεις ν αγκαλιάσεις όπλο τον κόσμο. Εγω ειμαι 40 ετών και θυμάμαι ότι στα 18 μου είχα και εγω αρρωστοφοβία. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Όλο νόμιζα ότι κάτι είχα ....είχα κατεβάσει όλες τις εγκυκλοπαίδειες με θέματα ιατρικής ....δεν είχαμε Ίντερνετ τότε ...μέγα λάθος μου γιατι ότι διάβαζα νομιζα ότι θα το έχω....ξερεις τι έκανα. . . Πήγα στον παθολόγο μου με εξέτασε και μου είπε ότι ειμαι πιο γερή και απο ταύρο...ειναι μια φάση που άτομα με ανασφάλειες περνάνε αλλα πίστεψε με εμένα μου έφυγε ξαφνικά όπως ήρθε. ..και ναι μπορεί να έχω κατάθλιψη αλλα κατα τ αλλα ειμαι γερή σαν ταύρος. Μην φοβάσαι ....εγω μέχρι και να κάνω εξέταση για καρκίνο σκεφτόμουν τότε.....αλλα σιγά μην με πλησίαζε ....είχα γίνει τόσο άρρωστο φοβική που σου λέει αν μπλέξω μ αυτήν χάθηκα! Όποτε θες στείλε μου μυνημα ....ειμαι εδώ να σε ακούσω ...και μην ξοδεύεις λεφτά σε γιατρούς ....πήγαινε καλύτερα για ψώνια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη 24 Ιαν 2015 13:46 #5814

  • arrwstofovia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arrwstofovia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
kalhmera!se euxaristw polu pou mou apanthses..pantws se katalavainw auto pou les gia ton arravwniastiko sou ki egw exw xronia sxesh sovarh omws den exw erwtikh diathesh parolo pou ton agapw kai kanei sunexeia pragmata gia emena.exw kleistei sto eauto mou kai den kanw tipota pera apo to na klaigomai giati na mhn mporw na zhsw thn zwh mou san mia fusiologikh kopela thshlikias mou..egw pisteuw pws ftaiei h katathlipsh kai skeftesai etsi gia ton arravwniastiko sou opws ki egw gia on filo mou apla emena ekeinos den m katalavainei apoluta gia to ti pernaw...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη 24 Ιαν 2015 14:02 #5815

  • ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
παιδακι μου τα λεφτά που θα δώσεις σε γιατρούς πάρε τον φίλο σου και πηγαίνετε μια εκδρομή , πίστεψε με δεν έχεις απολύτως τίποτα, ειναι απλά στο μυαλο σου ,,,όταν το σκέφτεσαι απλά αυτό που νιώθεις ειναι ψυχοσωματικό ...ο πόνος η ότι άλλο και το κάνει το άγχος σου, κάθε φορά που θα το σκέφτεσαι θα λες ,,,,δεν πεθαίνω απλά ειμαι αγχωτική και γι αυτό το νιώθω. Εγω νιώθω ότι δεν αγαπάω τον αρραβωνιαστικό μου γιατι πριν πάθω το επεισόδιο είχαμε ψιλό τσακωθεί και μετά ήρθε η &€@&&€ κατάθλιψη και με έκανε να νομίζω ότι αφού δεν τον αγαπώ μήπως πρέπει να χωρίσω, εγω δεν του κλαίγομαι ....γλύτωσε ο καημένος απλά γιατι δεν του λεω τι περνάω να μην ανησυχεί, Ο δικός σου θα πουντιάσει με τόσο κλάμα που θα του ρίχνεις κάθε μέρα, όσο για την ερωτική διάθεση ,,,,άσε όταν περνάμε κάτι δύσκολο που μυαλο για φικι φικι. Έλα χαμόγελα λίγο ......κάνει καλό στην υγεια
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη 24 Ιαν 2015 14:05 #5816

  • arrwstofovia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arrwstofovia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
usxyei prepei na xamogelame den kserw posous mhnes exw na niwsw xaroymenh kai na xaogelasw....etsi lew sto eauto mou pws ola einai sto mualo mou ki etsi m leei kai h mhtera mou kai o filos mou alla ama kati niwsw kateazw mia mourh mexri katw kai lew twra ti exw kai ti tha kanw an eimai arrwsth.....me pianei ena agxos xwris nato katalavainw etsi sto asxeto...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη 25 Ιαν 2015 11:59 #5818

  • ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ΧΡΙΣΤΙΝΑ
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Βρε χαζούλα , αν είχες κάτι σοβαρό κάθε λίγο και λιγάκι θα είχες πεθάνει 10000 φορές μέχρι τώρα. Εγω όταν το πάθαινα έψαχνα να δω αν έχω κάποιο καρούμπαλο στο κεφάλι .....γιατι το παχύ μου έντερο να ειναι πρησμένο ....είχα χρόνια δυσκοιλιότητα και δεν το συνδύασα ότι πως να μην ειναι πρησμένο αφού είχα 10 μέρες να πάω τουαλέτα. Τότε έλεγα παει κάτι σοβαρό έχω και θα πεθάνω. Ε μετά όταν πήγα στον παθολόγο πριν καλα καλα του πω μου λέει αν πέθαιναν οι άνθρωποι απο δυσκοιλιότητα τότε θα είχαμε εξαφανιστεί όλοι. Να φανταστείς είχα φτάσει στο σημείο να νομίζω 16 ετών ότι μπορεί να έχω κολλήσει αφροδισιο νόσημα ....που τότε ούτε ήξερα τι ειναι να σε φιλάνε στο στόμα....σου λεω....είχα χάσει πολλά όμορφα πράγματα λόγω αυτής της βλακείας, μια φορά θυμάμαι με έγδαρε ένα σκυλάκι όπως έτρεχα στην πλατεία παίζοντας και επειδή το βράδυ λόγω που είχα γίνει παπί στον ιδρώτα απο το παιχνίδι σήκωσα πυρετό εγω είπα παει φτάει το γδάρσιμο και κάτι με κόλλησε ο σκύλος και θα πεθάνω ...μέχρι και διαθήκη έκανα ....άφηνα τα καλλυντικά μου στην αδελφή μου τις κούκλες μου στις κολλητές μου και κλαααααμα απο τον φόβο μου γιατι δεν το έλεγα σε κανένα....όπως βλέπεις ζω και ας έχω και κατάθλιψη τι στο καλό θα με βαρεθεί κι αυτή και θα φύγει,,,,,α ξέχασα έχω σκυλάκι και κοιμάμαι μαζί του και αφού ειναι εμβολιασμένο αυτό λες να το κολλήσω τίποτα εγω ? χαχαχαχαχαχα Δώσε και εσύ λίγο δύναμη στον εαυτό σου ΕΧΕΙΣ το ξέρω....και σκέψου ότι υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά ειναι άρρωστοι και θα ζήλευαν να ήταν στην θέση σου γιατι αυτό διορθώνεται, πάρε την γνώμη ενός ειδικού και θα δεις ποσο θα αλλάξεις σιγά σιγά , άντε και μετά θα γνωριστούμε και θα πάμε ζευγάρια για ποτό και κρεπαλη και θα σε πεθάνω στο ξενύχτι και στο shopping therapy.
Φιλακια
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη 25 Ιαν 2015 13:26 #5819

  • arrwstofovia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arrwstofovia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
exeis apoluto dikio ayta skeftomai ki egw mesa mou kai lew denmporei......tha einai ola sthn fantasia mou...na sou pw mou eftiakses kapws thn diathesh...se euxaristw pluuuu!!!kai nai latreuw shopping :) xaxa
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα