Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ Χωρισμός λόγω προβλήματος κατάθλιψης!
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Χωρισμός λόγω προβλήματος κατάθλιψης!

Χωρισμός λόγω προβλήματος κατάθλιψης! 06 Μαϊ 2016 19:52 #6180

  • Dreamer
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Dreamer
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα σας, το πρόβλημα μου είναι το εξής: Είμαι 23 ετών, και διατηρούσα σχέση με μια κοπέλα 22 ετών για 6 μήνες.. Χώρισα πριν 2 μήνες λόγω του ότι είχε κατάθλιψη και δυστυχώς με επηρέαζε πάρα πολύ όλο αυτό. Είχε πάθει κατάθλιψη από 18 ετών και από τότε παίρνει φαρμακευτική αγωγή. Το προσπαθεί η κοπέλα δηλαδή, αλλά τα ζητήματα που με ενοχλούσαν ήταν το ότι ήταν πολύ κτητική, ήθελε δηλαδή να είμαστε όλη μέρα μαζί και να τα κάνουμε όλα μαζί, με έλεγχε σε ότι και αν κάνω, και όπου πήγαινα, ζήλευε πολύ, και είχε έντονες μεταπτώσεις στην ψυχολογία της.. Δηλαδή εκεί που ήταν καλά, ξαφνικά μπορούσε να γίνει έξω φρενών.. Προσπάθησα να της μιλήσω αλλά δεν έβγαζα άκρη διότι δεν ήθελε να παραδεχθεί τα λάθη της.. Ώσπου εγώ από τη πολύ ψυχολογική και σωματική πίεση, έφτασα στο σημείο να αρρωστήσω, αυτή δε το σεβάστηκε ούτε τότε και τη χώρισα.. Το θέμα είναι ότι υπάρχει τέτοιου είδους συμπτώματα σε άτομο με κατάθλιψη; Να τονίσω ότι δε γνωρίζω τι είδους κατάθλιψη είχε. Από λεπτομέρειες που μου είχε πει, όταν ήταν στην αρχή της η κατάθλιψη ήταν πολύ άσχημα: Δεν μπορούσε να βγει από το σπίτι, είχε αγοραφοβία, έκανε εμετούς, κρίσεις πανικού κτλ.. Μετά τα χαλιναγώγησε τα περισσότερα, αλλά ακόμα δεν έχει καταφέρει να κόψει τη φαρμακευτική αγωγή. Δεν ξέρω τι είδους κατάθλιψη είναι και κατά πόσο την επηρεάζει τη συμπεριφορά της..Να τονίσω επίσης ότι μετά το χωρισμό την είδα άλλες 2 φορές και μιλήσαμε, τις εξήγησα τι με ενοχλούσε, αλλά είναι αμετάβλητη και λέει δεν πρόκειται να αλλάξει. Αλλά υπάρχει λύση; Θέλω να ξανά γυρίσω στη κοπέλα διότι την αγαπάω και θα ήθελα να ξέρω αν υπάρχει κάποια θεραπεία...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμός λόγω προβλήματος κατάθλιψης! 07 Μαϊ 2016 22:11 #6181

  • JohnKln
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της JohnKln
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Κάρμα: 0
Αγαπητε

Μπορεί να σου ακουστω σκληρός αλλα
δεν έχεις κανένα λόγο να μείνεις μαζι της.
Προχωρα την ζωη σου.

Κ εγω εχω κατάθλιψη κ με χωρισαν.
Την κατανοώ κ σε κατανοώ.

Προχωρα την ζωη σου κ μην κουβαλας λαθη άλλων.
Κοπελες να αγαπησεις πολλες.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμός λόγω προβλήματος κατάθλιψης! 08 Μαϊ 2016 11:30 #6182

  • Dreamer
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Dreamer
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
κοινωνικη φοβια-αγχωδης διαταραχη-διαταραχη πανικου.. Δεν έχει κατάθλιψη.. Χθες το έμαθα.. Ξέρει κάποιος τη είναι όλα αυτά; Είναι επικύνδινα; Μπορεί να κάνει μια φυσιολογική σχέση με αυτά;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμός λόγω προβλήματος κατάθλιψης! 09 Μαϊ 2016 23:48 #6183

  • tiger
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της tiger
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
EIXA KAI ΓΩ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ..ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΥΣΩ ΤΑΧΥΚΑΡΔΙΕΣ ΚΤΛ,,ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΣΑΝ ΝΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙΣ ΝΙΩΘΕΙΣ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΝΕΙΣ ΤΠΤ..ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμός λόγω προβλήματος κατάθλιψης! 18 Μαϊ 2016 13:12 #6193

  • Dreamer
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Dreamer
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 6
  • Κάρμα: 0
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα