Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ειμαι σε απογνωση.ολα πηγαν χαλια.δεν ξερω τι να κανω.θελω βοηθεια
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ειμαι σε απογνωση.ολα πηγαν χαλια.δεν ξερω τι να κανω.θελω βοηθεια

ειμαι σε απογνωση.ολα πηγαν χαλια.δεν ξερω τι να κανω.θελω βοηθεια 30 Δεκ 2011 00:30 #2185

  • lollypop
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της lollypop
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 3
λοιπον...πηγε οσο πιο στραβα μπορουσε να παει..πιο στραβα δεν γινοταν...να εξηγησω εν συντομια
εχω διαταραχη πανικου...ειμαι 3 χρονια μεσα στο σπιτι και το παλευω με ψυχοθεραπεια..αλλα δεν γινεται ουσιαστικη δουλεια...δεν τα καταφερνω παρα περιστασιακα κι οχι χωρισ πανικο..τελοσπαντων...εφτασα στο αμην...ειπα στην ψυχιατρο μου αν δεν με βοηθησετε θα κοψω τισ φλεβεσ μου...συμφωνησαμε οτι ηταν καιροσ να αρω επιτελουσ φαρμακα...για την ακριβεια μου ειπε και συγγνωμη που το καθυστερησε τοσο πολυ και με εφτασε στα ορια μου
ξεκινησα λοιπον φαρμακα ζολοφτ συγκεκριμενα...επαιρνα μαζι και ρεμερον και σεροκουελ το βραδυ για τον υπνο αυτα τα παιρνω 2 χρονια τωρα
τελοσπαντων...τα ζολοφτ μου επεφταν πολυ βαρυα για το στομαχι γιατι εχω ελκος...εκοψα μαχαιρι τα αλλα..αν και δεν ηταν ευκολο..αλλα τουλαχιστον ηθελα να καταφερω να παιρνω τα ζολοφτ να ξεπερασω τουσ πανικουσ γιατι θα τρελαινομουν....
μετα απο 5 μερες φοβερου πονου στο στομαχι...αφαγιας κι αφυδατωσηε κατελειξα στο νοσοκομει με αιμοραγγεια στομαχου...ναι ηταν πολυ δυσκολη φαση...ακομα ειμαι με ορο στο σπιτι....θα μου τον βγαλλουν σε 5 μερες...δεν τρωω τιποτα πινω μονο νερο...τελοσπαντων...το θεμα αλλο ειναι!οτι δεν μπορω να παρω κανενα απο τα φαρμακα για διαταραχη πανικου..κανενα ssri γιατι ολα ειναι βαρυα δεδομενου του ελκουσ που εχω...
οραγματικα αισθανομαι ξανα στο μηδεν...νιωθω οτι δεν εχω ελπιδα...τελοσπαντων..περασα ενα καταθλιπτικο επεισοδιο..με τασεισ αυτοκτονιασ κλπ...
τωρα συνερχομαι σιγα σιγα..αλλα δεν ξερω τι να κανω πια και πωσ να το χειριστω...
θα ηθελα προσωπικεσ δικεσ σασ εμπειριες...και αν γνωριζεται καποιον ειδικο στο θεμα των πανικων..να με βοηθησει να το χειριστω...δεν ξερω τι να κανω..ειλικρινα....
<<Δεν ψευδεται μονο εκεινος που μιλα εναντιον τησ συνειδησης του,αλλα ιδιως εκεινος που μιλα εναντιον του ασυνειδητου του >> ΝΙΤΣΕ

<< Ο ανεξεταστος βιος ου βιωτος...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ειμαι σε απογνωση.ολα πηγαν χαλια.δεν ξερω τι να κανω.θελω βοηθεια 31 Δεκ 2011 07:38 #2186

  • regina
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της regina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Κάρμα: 0
και γω παιρνω zoloft εδω κ 2 χρονια για την καταθλιψη.πριν τα ξεκινησω ειχα προβλημα με το στομαχι μου(συνδρομο ευερεθιστου εντερου).με τα ζολοφτ δν το εχω πλεον
τον ιουνιο μου δωσανε απο το φαρμακειο του νοσοκομειου zolotrin (ιδια ουσια με τα zoloft-σερτραλινη αλλα άλλης εταιριας) και με ξαναεπιασε παλι το στομαχι,πολυ εντονα.ξαναγυρισα στα ζολοφτ
μηπως να έλεγες στον ψυχιατρο σ να δοκιμαζες την ίδια κατηγορια αντικαταθλιπτικων(όπως ειναι τα ζολοφτ) αλλά άλλης εταιριας.μπορει να σε πιασουν και να μην έχεις τέτοιου είδους παρενεργειες.στο θεμα με το στομαχι σε καταλαβαινω απολυτα τι εννοεις..
μην απελπιζεσαι.ίσως εκτος από του τύπου ssri να υπαρχει καπποιος άλλος τυπος χαπιων που να ταιριαζει στην περιπτωση σ.
συμβουλη μ:δωσε πρωτα χρονο στον εαυτο σ να ξεκουραστεις αυτες τις μερες που εχεις κ τον ορο και τα πραγματα θα αλλαξουν προς το καλυτερο.
λυση για τα φαρμακα θα βρεθει.μην ανησυχεις.
καλο βραδυ κ περαστικα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ειμαι σε απογνωση.ολα πηγαν χαλια.δεν ξερω τι να κανω.θελω βοηθεια 01 Ιαν 2012 04:04 #2200

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
lollypop, όπως φαίνεται επένδυσες έντονα στην καινούργια αγωγή. δεν πήγε καλά και απογοητεύτηκες. είναι φυσιολογικό!
συζήτησες με τον ψυχίατρό σου να πάρεις κάποια άλλη κατηγορία φαρμάκων;
έχε πίστη και όλα θα πάνε καλά! άλλωστε είναι μέρες που πραγματοποιούνται οι ευχές που κάνουμε...;)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.045 δευτερόλεπτα