Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑΞΥ 2 ΨΥΧΑΣΘΕΝΩΝ
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑΞΥ 2 ΨΥΧΑΣΘΕΝΩΝ

ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑΞΥ 2 ΨΥΧΑΣΘΕΝΩΝ 23 Μαρ 2012 17:33 #2700

  • Intellexia
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της Intellexia
Θα ηθελα να ακουσω γνωμες και εμπειριες απο ατομα που εχουν η ειχαν ερωτικη σχεση με αλλα ατομα ομοιοπαθουντες
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΣΧΕΣΗ ΜΕΤΑΞΥ 2 ΨΥΧΑΣΘΕΝΩΝ 20 Μαϊ 2013 07:44 #4212

  • Menexedia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Menexedia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Γεια σου Intellexia,

και γω πολύ θα ήθελα να ακούσω από άλλα άτομα!

Και εγώ και ο άντρας μου έχουμε κατάθλιψη. Αυτό τον καιρό παίρνουμε και οι δύο αγωγή, με αρκετά καλά αποτελέσματα.

Νομίζω υπάρχει κάτι καλό: καταλαβαινόμαστε. ΄Οταν κλαίω χωρίς λόγο και αιτία, ξέρει ότι είναι από την ασθένεια. Και γω το ίδιο όταν μένει στο κρεβάτι ως το μεσημέρι. Νομίζω δεν θα μπορούσα να καταλάβω χωρίς προσωπική εμπειρία. Μία πολύ καλή μου φίλη μου εκμυστηρεύτηκε εδώ και πολλά χρόνια ότι έχει κατάθλιψη και για να είμαι ειλικρινής από το ένα αυτί μπήκε και από το άλλο βγήκε. Ενώ τώρα το νιώθω. Μπορώ να κάνω υπομονή.
Δεν του λέω "μα γιατί νιώθεις έτσι;". Δεν φταίει, είναι άρρωστος.

Από την άλλη, δύο αρρώστιες σε μια οικογένεια σημαίνει περισσότερα πρακτικά προβλήματα. Θα προτιμούσα να ήταν ο ίδιος άνθρωπος, να με αγαπάει και να με καταλαβαίνει το ίδιο και να ήταν υγιής; Σίγουρα. Από την άλλη, δεν θα τον άλλαζα για κανέναν από τους υγιείς άντρες που έχω συναντήσει στη ζωή μου. Ανησυχώ για το τι θα μας συμβεί; Πολλές φορές. Αλλά μήπως ποιος μπορεί να είναι σίγουρος για το ότι όλα θα του έρθουν εύκολα;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα