Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΓΙΑ ΠΟΣΟ;

ΓΙΑ ΠΟΣΟ; 05 Νοε 2012 04:01 #3690

  • zakias
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της zakias
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Πόσο ακόμα ρε παιδιά;;; Είμαι στα 24 και πάνε 2 χρόνια τώρα! Βαρέθηκα. Βαρέθηκα να με κοιτάζουν οι φίλοι μου με το βλέμμα της συμπόνοιας. Βαρέθηκα να κοιτάζω τους φίλους μου και να μην μπορώ να τους μιλήσω. Οι φίλοι μου. Οι κολλητοί μου. Ντρέπομαι να βγαίνω μαζί τους. Το ξέρουν και ποτέ δεν πάμε κάπου με πολύ κόσμο! Με αγαπάνε, αλλά επειδή και εγώ τους αγαπώ, δεν θέλω να με "φορτώνονται". Οι γονείς μου; αυτοί δεν μπορούν να μου πάρουν κουβέντα. Φεύγω, και δεν ξέρουν που είμαι, με ποιους είμαι, τι κάνω ..κτλ.. Καταλαβαίνουν και αυτοί ότι κάτι παίζει. Βλέπετε το κρύβω πολύ καλά το "θέμα" μου από συγγενείς. (ή έτσι νομίζω τουλάχιστον)
Τα κορίτσια κάποτε με θέλανε. Τώρα τι να κάνει κάποια μαζί μου;; Είμαι μίζερος. Είμαι απαισιόδοξος. Είμαι ΒΑΡΕΤΟΣ.

Δεν περιμένω να έχω κάποια βοήθεια από εδώ. Γενικά είμαι πολύ συνειδητοποιημένος. Ξέρω τι έχω, τι περνάω, τα συμπτώματα κτλ.. Έχω διαβάσει τόσα πολλά για αυτό άλλωστε.
Δεν περιμένω βοήθεια από κανέναν. Εδώ εγώ που ξέρω τι έχω, ξέρω τι πρέπει να κάνω, ξέρω πως αισθάνομαι, και δεν μπορώ να με βοηθήσω! Πόσο μάλλον κάποιος που δεν μπορώ να του μιλήσω, να του εξηγήσω, να του δείξω. Δεν μπορώ να τα κάνω όλα αυτά!

Το πρωί στη δουλειά, είμαι ενεργητικότατος, συναναστρέφομαι με κόσμο, κλείνω συμφωνίες, ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΏ.
Το μετά είναι το θέμα. Μετά είναι σαν να γυρνάει κάποιος/κάτι το "κουμπί" μου..
Δύο χρόνια τώρα. Δεν θέλω να αυτοκτονήσω, ή κάτι τραγικό. Απλά κουράστηκα! Συνέχεια λέω πως όλα είναι στο μυαλό. Πως όλα είναι μία απόφαση. Αλλά δεν μπορώ να την πάρω. Όταν τα σκέφτομαι το πρωί, γελάω με τις βλακείες που λέω. Αλλά το βράδυ μου φαίνονται όλα τόσο μαύρα και παράλληλα "λογικά". Πως γίνεται τη μία στιγμή να ξέρω ότι είμαι καλά και οκ, και την άλλη να ξέρω πως δεν είμαι!!

Έλεος! Τόσα πολλά μαζεμένα δεν έχω πει ούτε στον καθρέφτη!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΓΙΑ ΠΟΣΟ; 05 Νοε 2012 16:03 #3700

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
καλημερα! καλώς ήρθες στο ΜΑΖΙ!
το οτι το πρωι εισαι καλα σημαινει πως τα πραγματα δεν ειναι πολυ σοβαρα. τουλαχιστον όχι ακόμα. Ζακιας μην το αφήνεις. έχεις πάει σε ειδικό? αφού οι φίλοι δεν μπορούν να σε ανακουφίσουν μάλλον ήρθε η ώρα να δεις κάποιο ψυχολόγο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: ΓΙΑ ΠΟΣΟ; 05 Νοε 2012 17:37 #3701

  • msilent
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της msilent
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 3
συμφωνώ με τη dimitra..
zakias αφού όπως γράφεις ΞΕΡΕΙΣ, τότε ήρθε η στιγμή να κάνεις κάτι κ γι' αυτό! οι περισσότεροι, φοράμε μια μάσκα, υποδυόμαστε έναν ρόλο στην εργασία μας, να φαινόμαστε τάχα λειτουργικοί κ όμως μέσα μας, εαν ψάξεις βαθύτερα μέσα, θα δεις πως προκαλούνται όλα πιέζοντας τον εαυτό να προλάβουμε τους ρυθμούς της ζωής, αφήνοντας μας σε δεύτερη μοίρα, αφήνοντας τον ίδιο μας τον εαυτό να αργοπεθαίνει. μην το αφήνεις άλλο να ελέγχει τη ζωή σου, ΕΣΥ μπορείς να το κουμαντάρεις καλύτερα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα