Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ Ο χωρισμός με πάει όλο και πιο κάτω
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Ο χωρισμός με πάει όλο και πιο κάτω

Ο χωρισμός με πάει όλο και πιο κάτω 17 Μαϊ 2013 16:40 #4176

  • Γιουβρή
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Γιουβρή
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Εδώ και 2 χρόνια έχω πρόβλημα με τη σχέση μου. Το προηγούμενο καλοκαίρι με χώρισε πολύ άσχημα και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να αρχίσει η ψυχολογική μου κατρακύλα. Έκλαιγα, δν έτρωγα, τον ικέτεψα να γυρίσει. Από τον Οκτώβρη ξαναγύρισε αλλά επειδή φοβάται τη δέσμευση δεν ήταν όπως παλιά. Έκανα υπομονή, ήμουν πάντα δίπλα του, ακόμα και να με πείραζε κάτι δεν το έλεγα αλλά αυτό με έκανε να νιώθω σκουπίδι. Τη μια ήταν καλός και έλεγε ότι είμαστε μαζί και την άλλη έλεγε ότι δε θέλει δεσμό. Νομίζω έχω εδώ και ένα χρόνο να γελάσω και δεν έχει περάσει ούτε μια μέρα που να μην σκεφτώ απαισιόδοξα. Το πιο κακό είναι πως κάθε φορά που καταλάβαινε πως θα φύγω με κρατούσε με λόγια ότι όλα θα αλλάξουν, ότι με θέλει ακόμα, με αγαπάει κλπ. Χθες του είπα πως δε γίνεται άλλο. Πως ή θα είμαστε μαζί κανονικά ή καθόλου. Και είπε πως απλά δε θέλει δεσμό γιατί δε μπορεί να ανταποκριθεί. Μετά με πήρε τηλ και καλά να ρωτήσει κάτι και είπε πως θέλει να είμαστε μαζί αλλά πιο χαλαρά. Εγώ δε θέλω όμως άλλο αυτό το χαλαρά αλλά πονάω και πολύ με τη σκέψη ότι θα τον χάσω. Πως μπορώ να το χειριστώ και τι νομίζετε ότι πρέπει να κάνω?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ο χωρισμός με πάει όλο και πιο κάτω 18 Μαϊ 2013 04:44 #4180

  • eka
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της eka
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 14
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 1
σου προτεινω τον πιο δυσκολο, αλλα πιο ουσιαστικό μακροπροθεσμα τροπο κατα την αποψη και εμπειρια μου παντα ..να αντέξεις τον πόνο του χωρισμού..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Ο χωρισμός με πάει όλο και πιο κάτω 19 Μαϊ 2013 17:17 #4200

  • seastar
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της seastar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Γεια σου :)
Πιστευω οτι ειναι αρκετα ξεκαθαρος μαζι σου ,στο τι ειδους σχεση θελει...

Το θεμα ειναι οτι εσενα δεν σε γεμιζει αυτο ,και η αποφαση ειναι καθαρα δικια σου .. Αν δηλ θα συνεχισεις να κανεις υπομονη ,και γενικα να καταπιεζεις τον εαυτο σου ,για να μη τον χασεις ή να φυγεις απο αυτη.
Δεν λεω οτι ειναι ευκολο ,και σιγουρα θα πονεσει ..

Αλλα ειπες η ιδια οτι σε κανει και αισθανεσαι “σκουπιδι” Κανενας δεν εχει το δικαιωμα να υποτιμα τον αλλον ,σε καμια σχεση ,οποια μορφη και αν εχει αυτη .Και κανενας να μη ανεχεται τετοιες συμπεριφορες,που σβηνουν τα χαμογελα

Ισως θα ηταν καλο να αναρωτηθεις ,τι σου προσφερει αυτος ο ανθρωπος ,εκτος απο λογια αγαπης ,οταν εισαι ετοιμη να φυγεις απο κοντα του;;
Το κακό είναι που δεν ήξερες
πως η διέξοδος είναι στον πυθμένα
που φοβήθηκες να βυθιστείς μέχρις αυτού.

Κώστας Μόντης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα