Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΠΝΙΓΟΜΑΙ

ΠΝΙΓΟΜΑΙ 11 Δεκ 2013 05:03 #5389

  • Rina
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Rina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Κάρμα: 0
για σας ,
ονομάζομαι Κατερίνα και είμαι 22 χρονών.
Τον τελευταίο καιρό νιώθω μονίμως παγωνιά μέσα μου.Όλα τα συναισθήματα μου έχουν μπει στο OFF.ουσιαστικά έχω χάσει την χαρά μου,την ζωντάνια μου την θέληση μου για ζωή.Έχω νεύρα με εμένα,με τις επιλογές μου..νιώθω τον χρόνο να πιέζει και εμένα να παραμένω στάσιμη.
Όλα άρχισαν με το που γνώρισα τον σύντροφό μου.
Η καταπίεση του στο να μην βγαίνω ,τα ψυχολογικά του που τα ξέσπαγε πάνω μου, η ασυνενnοησία και τέλος τα νεύρα του τα οποία σε στιγμές ανεξέλεγκτες χτυπούσαν πάνω μου με όλες τις μορφές βίας.Του έχω πει πολλές φορές να τελειώσουμε αλλά αυτός πάντα με ρίχνει είτε με υποσχέσεις είτε με απειλές πως θα βλάψει τον εαυτό του η εμένα .Κουράστηκα.Τον τελευταίο καιρό μετά από πολλούς τσακωμούς έχει κάνει σημαντική πρόοδο στον χαρακτήρα του αλλά και πάλι εμένα δεν μου είναι αρκετό .Έχω συνειδητοποιήσει πως δεν πρόκειται να αλλάξει πολλές κακές συνήθειες που εμένα δεν μου αρέσουν .Στο μεταξύ μου έχει περάσει φοβίες και κόμπλεξ και ανασφάλειες και νεύρα και ..και .. και ..
Έχω φτάσει στο σημείο να μην ζω και φοβάμαι να τον χωρίσω .Ζω μες το ψέμα και την υποκρισία .Υποκρίνομαι την ευτυχισμένη σε φίλους σε οικογένεια σε όλους.Έχω φτάσει στο σημείο να κάνω αρνητικές σκέψεις για εμένα.Ξεχειλίζω από οργή και φροντίζω να την ξεσπάω στην οικογένεια μου( άθελά μου βεβαία ).Τραβάει ενάμιση χρόνο αυτή η ιστορία.Δεν ξέρω τι να κάνω .Φοβάμαι.
ΠΝΙΓΟΜΑΙ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΠΝΙΓΟΜΑΙ 13 Δεκ 2013 07:15 #5398

  • vikaki7
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vikaki7
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Κατερινακι γεια σου.Θα σου μιλησω σαν μανα σου μιας και ειμαι πολυ μεγαλυτερη σου.περασα κι εγω μια τετοια κατασταση στα νιατα μου και μαλιστα ημουνα αραβωνιασμενη με εναν τετοιο τυπο.Ευτυχως ο Θεος μου εδωσε δυναμη και τον πεταξα απο πανω μου εγκαιρα,αυτος βεβαια με κυνηγαγε και μ ενοχλουσε παντου, μεχρι που αναγκαστικα να παω στην ασυνομια και να του κανουν υποδειξη να σταματησουν να μ ενοχλει.Οντας θρασυδηλος υπακουσε και μετα απο πολλες σκηνες και καταστασεις δυσαρεστες μ αφησε ησυχη.Μιλα στους γονεις σου και στους δικους σου ανθρωπους ,ζητα βοηθεια ναπαλαγεις απο δαυτον...η ζωη ειναι λιγη κι εσυ πετας τα καλυτερα σου χρονια...παρτην στα χερια σου μπορεις.Καλη τυχη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΠΝΙΓΟΜΑΙ 21 Δεκ 2013 03:50 #5439

  • anthi
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της anthi
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Μίλα στους γονείς σου... είναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ π μπορεις να κάνεις για να ΣΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ αου και την ΖΩΗ σου!!!!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΠΝΙΓΟΜΑΙ 22 Δεκ 2013 03:34 #5440

  • seastar
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της seastar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Γεια σου

Κατερινα φυσικο να εχεις κουραστει , και πνιγεσαι
Εισαι μεσα σε μια σχεση που ο συντροφος σου σε κακοποιει .. Ο καθενας θα πνιγονταν κοριστι μου

Το καλο ειναι οτι το εχεις καταλαβει ,και νομιζω οτι θα πρεπει να κινηθεις αμεσως ..
Εκφραζεις καποιους φοβους ..απευθυνσου αμεσα σε ενα κεντρο υποστηριξης Υπαρχουν ειδικοι που θα σε βοηθησουν .
Μιλα με τους δικους σου τους φιλους σου ,

Γιατι οι σιωπες μας ,οι σιωπες ολων μας ειναι παντα πολυ βολικες για τους κακοποιητες

Και προπαντων μην ελπιζεις οτι θα αλλαξει ολο αυτο το μοτιβο συμπεριφορας του απεναντι σου ,αν δεν παρει και ο ιδιος βοηθεια ..
Μικρες αλλαγες φυσικα και θα κανει .Πως θα σε πεισει να μεινεις ..
Και οταν βλεπει οτι δεν πιανει αυτο ,σου ριχνει το μπαλακι των ενοχων... οτι εσυ θα εισαι υπευθυνη αν κανει κακο στον εαυτο του
Οπως φυσικα παλι εσυ εισαι υπευθυνη που τον εξωθεις στα ακρα και συμπεριφερεται κατα αυτον τον τροπο
(Ο ιδιος δεν φταει πουθενα ..Πολυ χειριστικο ,και συνηθισμενο σε κακοποιητες ,το τροπαρι αυτο )
Το κακό είναι που δεν ήξερες
πως η διέξοδος είναι στον πυθμένα
που φοβήθηκες να βυθιστείς μέχρις αυτού.

Κώστας Μόντης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.037 δευτερόλεπτα