Αρχική Forum ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ?
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ?

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 27 Ιουν 2015 01:15 #5918

  • cpalazis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της cpalazis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Σας παρακαλώ πολύ θελω μια βοήθεια! Το κοριτσακι μου 15 χρονων εδω και 5 περιπου μηνες βλεπει μορφες - ψευδαισθησεις! Στην αρχη διαγνωστηκε μειζονα καταθλιψη και ψυχβωτικη διαταρραχη.Εδω και τρεις περιπου μηνες παρακολουθειται απο ψυχιατρο και ψυχολογο! Μετα απο πολλα πειραματα φαρμακευτικης αγωγης ακομη δεν εχουμε καταληξει πιο χαπι την κανει καλυτερα. Βεβαια τελευταια πηγαινε καλυτερα με το lapenza αν και γενόσημο. Αλλα προχθες και σημερα παλι ειχε ενα αρκετα σημαντικο επεισοδιο ψευδαιασθησεων και ο γιατρος μας μας ειπε πλεον να ξεκινησουμε seroquel 50mg. Ξερετε κατι για αυτο? Θα την κανει επιτελους να αισθανθει καλυτερα? Σας παρακαλω μια απαντηση! Το παιδι θα γινει ποτε καλά? Είναι σχιζοφρενής? Πιο χαπι θα την κανει παλι λιγο χαρούμενη.??? Εμεις της συμπαραστεκόμαστε τα μέγιστα! Ειμαστε παντα κοντά της! Το παιζουμε και πολλες φορες καραγκιοζηδες εστω για ενα χαμογελο! Ειναι επισης σιγουρο οτι λόγω μιας άσχημης σεξουαλικής επαφης στα 14 της άρχισαν ολα αυτά. Τι να κανουμε ?? Εχουμε γινει ολοι ράκος. Θελω τελος να πω οτι εχει συναισθηση των παντων! Δεν βγαινει απο την πραγματικοτητα! Αντιλαμβανεται οτι ολα αυτα ειναι παιχνιδια του μυαλου αλλα τρομοκρατειται και φοβαται! Μετα δε το επεισοδιο στεναχωριεται υπερβολικα! Την εχουν κανει επισης πισω και οι φιλοι της! Το μονο αισιοδοξο οπως μας ειπε και ο γιατρος ειναι οτι δεν "βυθίζεται" σε άλλον κοσμο! Ακομη καταλαβαινει τι συμβαινει
Τελευταία διόρθωση: 27 Ιουν 2015 01:21 από cpalazis. Αιτία: προσθετα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 27 Ιουν 2015 02:10 #5919

  • tiger
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της tiger
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ..ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΠΕΛΑ Μ!ΕΓΩ Θ Σ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΦΟΒΙΕΣ ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ..ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΘΕΡΜΗ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ Σ!ΝΑ ΠΑΣ ΣΕ ΕΝΑΝ ΙΕΡΕΑ (ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ) ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΤΟΥ!ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΣ ΦΟΒΙΕΣ Μ (ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ)ΕΤΣΙ ΤΙΣ ΞΕΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΥ Μ ΠΑΤΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΣΗ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 27 Ιουν 2015 02:37 #5920

  • cpalazis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της cpalazis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Δεν δεχεται ουτε να μπει στην εκκλησια! Ουτε να ακουσει! Στην προσπαθεια μας να φανταστεις μόνο να την "λαδωσουμε" ετσι για το καλο με τον αγιασμο έγινε έξαλη
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 27 Ιουν 2015 11:50 #5921

  • tiger
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της tiger
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Σ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΣΕ ΧΑΡΤΑΚΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΥΡΓΙΑ Η ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ,ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ 12 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑΙΣΙΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΥΝ ΟΙ ΑΔΕΡΦΕΣ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΗ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 28 Ιουν 2015 05:11 #5922

  • myrto_t
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της myrto_t
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα.Το κοριτσι σου, το οτι εχει ψευδαισθησεις δεν το καθιστα αυτοματα σχιζοφρενη...
Κι εγω εχω παρα πολλα χρονια και η διαγνωση μου ειναι διπολικη συναισθηματικη με ψυχωτικα..
Η διαγνωση της δικαιολογει και τις ψευδαισθησεις..
Το οτι εχει επαφη με την πραγματικοτητα ειναι παρα πολυ καλο!!
Απο μονη της (αν δεν κανει καποια ειδικευμενη ψυχοθεραπεια για να μαθει τα συμπτωματα της) θα μαθει πως και να τις ελεγχει αν πραγματικα το θελει..
Το οτι θα αρχισει να λαμβανει seroquel ειναι λογικο, ειναι ενα πολυ καλο φαρμακο (βεβαια ειναι και αναλογως τον ασθενη αυτο...τι παει στον οργανισμο σου...)
και λογικα της το χορηγησαν για τις ψευδαισθησεις..
Μην τρομαζεις, πρεπει ολη η οικογενεια να ειναι διπλα της, (καλο θα ηταν να βρισκατε καποια ομαδα υποστηριξης συγγενων ουτως ωστε να λαμβανετε πληροφοριες, στηριξη αλλα και να μαθετε τροπους να το αντιμετωπιζετε)
Επισης να μην τρομαζει με τις ψευδαισθησεις της γιατι ειναι κατι παροδικο..
Και εννοειται πως μπορει να εχει μια απολυτα φυσιολογικη ζωη!!Αν δηλαδη λαμβανει κανονικα την αγωγη της και επισκεφτεται τον γιατρο της και πραγματικα θελει να το παλεψει..θα ειναι μια χαρα :)
Τωρα οσο για πνευματικους κλπ κλπ...κι εγω την ιδια αντιδραση με την κορη σου θα ειχα!!!!
Πρωτον στο λεω γιατι ειμαι αθεη και δευτερον γιατι και να πιστευα...αυτοματως της δειχνεις οτι εχει σοβαρο προβλημα που ουτε η ιατρικη δεν μπορει να την βοηθησει...και την κανεις να νιωθει σα δαιμονισμενη και πρεπει το παιδι να τρεξει σε εκκλησιες να διαβαστει-λαδωθει δεν ξερω κι εγω τι...
Γι αυτο υπαρχει η ιατρικη για να λυνει τετοια θεματα!!Και οχι οι εκκλησιες!!!
Αυτα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 28 Ιουν 2015 19:24 #5923

  • tiger
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της tiger
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
myrto μ καταρχην περαστικα και σε σενα!εχει και η μαμα μ καποια παρομοια θεματα με το δικο σ εννοειται πως και την ιατρικη πρεπει να συμβουλευομαστε αλλα οταν εχουν κανει τα ανθρωπινα οι γονεις με ψυχιατρους κ.α πιστευω οτι πρεπει μαζι με ολες τις θεραπειΕς να εναποθέσουν κ την ελπιδα τους στον θεο για να παρουν δυναμη..!ο,τι ειναι ανθρωπινως αδυνατο μπορει με πολυ προσευχη να γινει.εστω απο τους γονεις!Πολλα θαυματα εχουν γινει γτ οχι ακομα ενα?ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΣ οι ΓΟΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ καιΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΤΟΥΣ ..φιλακια πολλα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 29 Ιουν 2015 02:20 #5924

  • jullie.sun12
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της jullie.sun12
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
Συμφωνώ απόλυτα με την Μυρτώ και παλέψτε το όσο μπορείτε με τη φαρμακευτικά αγωγή και κυρίως την ψυχοθεραπεία. Να πει κάποια στιγμή στον ψυχολόγο για την δυσσάρεστη εμπειρία της που της δημιούργησε αυτό το θέμα. Ξέρω, είναι τρομερά επώδυνο, αλλά γνωρίζοντας από μένα κι απο άλλες περιπτώσεις, αν δεν το κάνει ποτέ, θα την κηνυγάει μια ζωή. Ο ανθρώπινος ψυχισμός είναι περίεργος μηχανισμός. Ό,τι σε πονά αλλά το κουκουλώνεις, ξεσπά με άλλες μορφές κιεκδηλώσεις. Επίσης, βρίσκω κι εγώ απαραίτητο ν'απευθυνθείτε σε ομάδες και φορείς υποστήριξης συγγενών, π.χ. σε κάποιο ΕΠΑΨΥ της περιοχής σας.
Όσον αφορά την εκκλησία, αν το κορίτσι σας ήταν θρησκευόμενο θα ήταν μια μορφή βοήθειας. Απ'τη στιγμή όμως που αντιδρά, μόνο κακό μπορεί να της κάνει. Επίσης, δεν είναι όλοι οι ιερείς κατάλληλα καταρτισμένοι/ευαισθητοποιημένοι σ'αυτά τα θέματα. Παλιότερα όταν είχα απευθυνθεί σε 3 ιερείς ενώ είχα κατάθλιψη λόγω κακών επιλογών στις σχέσεις μου, οι 2 εμμέσως με θεώρησαν "μιαρή" που σύναπτα σχέσεις εκτός γάμου κι ο ένας μου πρότεινε να πάω σπίτι του. Σκέψου την περίπτωση να ανέφερε η κόρη σου την εμπειρία της στα 14 σε έναν ιερέα.. Δεν ξέρεις τι απάντηση θα λάβει, γι'αυτό η γνώμη μου είναι να το αποφύγει πριν κάνει ολοκληρωμένη δουλειά με τον ψυχολόγο αλλά και πάλι θέλει ψάξιμο για να βρεθεί ένας κάπως προοοδευτικός, γεμάτος καταννόηση ιερέας.
Ελπίζω να βοήθησα λίγο.
Τελευταία διόρθωση: 29 Ιουν 2015 02:21 από jullie.sun12.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 30 Ιουν 2015 14:20 #5925

  • cpalazis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της cpalazis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Δεν μπορείς να φανταστείς πόση δυναμη μου έδωσε η απάντησή σου! Καθε ημερα που περναει πεθαινουμε λιγο λιγο! Πες μου σε παρακαλώ υπαρχει περιπτωση ολα αυτα τα ασχημα να φυγουν καποια στιγμή? Γιατι εκτος των ψευδαισθήσεων έχουμε και την κατάθλιψη ταυτοχρονα! Περνει τωρα seroquel των 50 mg και παει καλά! Ενα την ημερα ! Θα επανερθει? Θα μπορεσει να παρακολουθησει σχολείο? Ειναι και αυτη η μεγαλη αγωνίθα μας . Και μιλαμε για ενα παιδι πριν τα γεγονοτα που εβγαζε 18,5 γενικό !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 30 Ιουν 2015 14:25 #5926

  • cpalazis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της cpalazis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Το όνομά της είναι Αριάδνη! Σε παρακαλώ πολύ ήθελα και εγω να παω στο Αγιον Ορος και έψαχνα τρόπο . Αν θα μπορούσα πολύ ευχαρίστως να πηγαίναμε και μαζι! Αν ομως δεν μπορεσω σε παρακαλώ δώσε το όνομά της και θα προσεύχομαι και εγω ταυτόχρονα!
tiger έγραψε:
ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Σ?ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΣΕ ΧΑΡΤΑΚΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΥΡΓΙΑ Η ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ,ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ 12 ΙΟΥΛΙΟΥ ΣΤΟΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΠΑΙΣΙΟ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ Μ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΟΥ ΝΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗΘΥΝ ΟΙ ΑΔΕΡΦΕΣ ΑΥΤΟ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΛΑΚΩΣΗ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 30 Ιουν 2015 15:12 #5927

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Καταρχήν το γεγονός ότι η Αριάδνη παρακολουθείται από ειδικούς είναι θετικό. Έχει μπει σε σωστή οδό και έχει δίπλα της ανθρώπους που ξέρουν και βοηθούν. Αν η πάθηση είναι σχιζοφρένεια ή διπολική διαταραχή ή κάποιος συνδυασμός τους έχει σημασία σε ότι αφορά τη χορήγηση της κατάλληλης φαρμακευτικής αγωγής. Ως όνομα πάθησης δεν παίζει κανένα ρόλο. Σημασία για μας τους ψυχικά ασθενείς έχει να έχουμε ποιότητα ζωής όπως κι όλοι οι άνθρωποι. Η αγάπη που της δείχνετε ως γονείς είναι το καλύτερο φάρμακο. Δυστυχώς πολλοί από μας ταλαιπωρηθήκαμε μέχρι να βρεθεί η σωστή αγωγή που μας κάνει πλήρως λειτουργικούς. Πίστεψε με παρόλα τα προβλήματα που έχουμε ως ασθενείς, μπορούμε και ζούμε όπως πολλοί άνθρωποι που δεν έχουν προβλήματα υγείας. Πολλοί γνωστοί όπως ο Τσόρτσιλ, ο Πόε κ.α ήταν ψυχικά ασθενείς και κατάφεραν πολλά πράγματα στη ζωή τους. Βέβαια πάντα πρέπει να έχουμε στο πίσω μέρος του μυαλού μας ότι ελλοχεύει η υποτροπή είτε από παραβίαση κανόνων όπως η χρήση ψυχοτρόπων (αλκοόλ, κάνναβη κλπ) είτε χωρίς λόγο. Μαθαίνουμε και ζούμε με αυτό και στοχεύουμε σε ζωή που έχει ουσία και ποιότητα.
Όλα θα πάνε καλά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΗΣ? 02 Ιουλ 2015 22:37 #5930

  • tiger
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της tiger
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
θα το δωσω το ονομα μην φοβασαι...εγω ειμαι κοριτσι δυστυχως δεν μπορω να παω στο αγιο ορος..σημασια εχει να προσευχηθητε εσεις σαν γονεις!ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ EΣΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ Σ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ..!ΜΙΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΑΤΕΡΑ.ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΝ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ Σ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ SE EΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΘΕΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ...!ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ Σ ΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ....Η ΜΑΜΑ Μ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΑΜΑ ΣΤΝ ΑΓΙΟ ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΝ ΡΩΣΣΟ ΣΤΗΝ Χαλκιδα!μη χανεισ την δυναμη σου ..φιλακια πολΛΑ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα