Αρχική Forum ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....?
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3

ΘΕΜΑ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....?

κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 17 Σεπ 2011 21:22 #1437

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
εγώ όσο περνάει ο καιρός αισθάνομαι να με κυριεύεi το άγχος...
κάθε δεκαπενθήμερο που πληρώνομαι σκέφτομαι ποιο λογαριασμό να πληρώσω πρώτα κ
σε ποιον να δώσω απο αυτους που χρωστάω ( είναι 3 , οποτε αποφάσισα απο λίγα λιγα κ στους 3.
έχω κοψει ολα τα περιττά έξοδα, αν εξαιρέσεις το τσιγάρο ( κ αυτο το έχω μειώσει με σκοπό να το κόψω ).
σκέφτομαι πως ειναι πολυ πιθανό να μν έχω δουλειά σε λίγο διάστημα κ να πληρώνομαι με το 60% του μισθού μου.
ήδη έχει μειωθεί κατά 200 ευρώ περίπου κ περιμένουμε κ αλλη μείωση.
σκέφτηκα ακόμη πως θα μας έβγαινε οικονομικότερη η ζωή αν αποφασίζαμε να συγκατοικήσουμε με άλλη οικογένεια, αν κ δν θα το ήθελα, μιας κ το σπιτι μου διαθέτει 4 κρεβατοκαμαρες.
με 2 λόγια όλο σκέφτομαι κ όλο αγχώνομαι...
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Τελευταία διόρθωση: 18 Σεπ 2011 04:25 από arktos.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 18 Σεπ 2011 05:17 #1441

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
ΓΕΙΑ ΣΟΥ arktos ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΕΠΕΙΡΕΑΣΕΙ ΟΛΟΥΣ Κ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΟΥΝ ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΧΟΣ Η ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΜΕΙΩΣΗ. ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΟ ΦΠΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ.ΟΜΩΣ Η ΕΛΠΙΔΑ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Κ ΠΕΡΙΜΕΝΩ Κ ΕΛΠΙΖΩ:(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 19 Σεπ 2011 22:11 #1455

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
για μένα το θέμα δεν είναι αν μας έχει επηρεάσει η "οικονομική κρίση". γιατί αν πραγματικά μας έχει επηρεάσει τότε είναι μάλλον αργά. για μένα το θέμα είναι τι κάνουμε για να τη σταματήσουμε και αν διαμαρτυρόμαστε ενάντιά της.
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 20 Σεπ 2011 01:43 #1460

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
αρκτε ολους μα ολους μας εχει επηρεασει η οικονομικη κριση.
αλλους περισσοτερο αλλους λιγοτερο.
αλλος "ειχε 10 και εχασε 5"
αλλος ειχε "5 και εχασε 3"
με αυτο θελω να πω, πως ανεξαρτητως οικονομικης επιφανειας του καθενος,ολους μας τζουζει η οικονομικη κριση.
ολοι βιωνουμε απωλιες.
ολοι αγχωνομαστε.
δυστυχως σε καποιους οι απωλιες ειναι σε τετοιο βαθμο που τιθεται θεμα επιβιωσης.
εγω, παρολο που δεν ανηκω στην τελευταια κατηγορια, σημερα επαθα ενα ψιλοεγκεφαλικο οταν ειδα τα τσιγαρα μου (που ειναι της συμφορας-τα πιο φθηνα που υπαρχουν LM-25νταρι),να ανεβαινει η τιμη τους για πολλοστη φορα κατα 50 ολοκληρα λεπτα.
εχω κανει και γω πολλες περικοπες.
Υ.Γ.ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΜΙΑ ΦΡΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ Η ΒΑΣΙΛΗΣ "ΠΕΙΝΑΜΕ ΘΑ ΣΑΣ ΦΑΜΕ"!
αν δεν ειχα το θεμα του αγχους/αγοραφοβιας, καθε μερα εξω απο τη βουλη θα ημουν,και ισως με βλεπατε στις ειδησεις....
Τελευταία διόρθωση: 20 Σεπ 2011 01:43 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 22 Σεπ 2011 17:51 #1477

  • ολυμπια
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ολυμπια
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 138
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 12
Εδώ και αρκετά χρόνια κάποιοι ειδήμονες οικονομολόγοι προειδοποιούσαν για την επικείμενη οικονομική κρίση .Αρχικά κανείς δεν πίστευε ότι η Ελλάδα θα μπορούσε να φτάσει στα πρόθυρα της οικονομικής καταστροφής και με κάποιο τρόπο θα κατάφερνε να ξεπεράσει την λαίλαπα .Εξάλλου το εξωτερικό χρέος φαινόταν αμελητέο μπροστά σε αυτό άλλων χωρών .Να όμως που και οι περισσότερο αισιόδοξοι διαψεύστηκαν,έτσι τώρα καλούμαστε όλοι να προσαρμοστούμε σε μια νέα κατάσταση αυτή της οικονομικής ύφεσης.Προσωπικά πιστεύω πως ο άνθρωπος είναι έτσι φτιαγμένος που μπορεί να ξεπεράσει οποιαδήποτε κρίση ,αρκεί βέβαια να υπάρχουν οι προϋποθέσεις μιας στοιχειώδους επιβίωσης.Καλούμαστε όλοι τώρα να αναπροσαρμόσουμε τις ανάγκες και τις προσδοκίες μας από την ζωή ,ότι ξέραμε μέχρι τώρα δεν θα ισχύει στο μέλλον και ίσως θα πρέπει να αρχίσουμε να ρωτάμε και τους παλιότερους πως κατάφερναν να επιβιώσουν την 10ετία του 50 και του 60 ας πούμε ,τότε που το κατά κεφαλήν εισόδημα των Ελλήνων ήταν κατά πολύ μειωμένο σε σχέση με σήμερα.Προσωπικά θυμάμαι τους γονείς μου οι οποίοι τότε ήσαν νέοι και ξεκινούσαν την ζωή τους ,να μου περιγράφουν τις δυσκολίες που βίωναν,βέβαια τότε οι ανάγκες ήσαν λιγότερες και ήταν ευκολότερο να επιβιώσει κανείς ,ωστόσο θα πρέπει να αναλογιστούμε πόσες από τις δαπάνες που κάνουμε σήμερα είναι περιττές και πόσες απαραίτητες και να κρίνουμε πως θα κινηθούμε από εδώ και μπρός .Πιστεύω με λίγη καλή διαχείριση των οικονομικών και σκεφτόμενοι θετικά ,θα καταφέρουμε να ορθοποδήσουμε.Μπορούμε αν θέλουμε να κάνουμε μία λίστα με τις αγαπημένες συνήθειες μας και να αποφασίσουμε ποιες θεωρούμε απαραίτητες και ποιες μπορούμε να θυσιάσουμε .Πχ. η βόλτα με το αυτοκίνητο θα μπορούσε να περιοριστεί και να αποφασίσουμε πως πρέπει να περπατάμε περισσότερο ,κάνοντας καλό και στην υγεία μας .Ακόμα η καθημερινή επίσκεψη σε μία καφετέρια όπου συναντάμε τους φίλους μας ,θα μπορούσε να περιοριστεί σε 1 την εβδομάδα και τις υπόλοιπες μέρες να συναντιόμαστε στα σπίτια μας ,όπως γινόταν τον παλιό καλό καιρό .Ας γίνουμε απλοί άνθρωποι και ας μην επιτρέψουμε την μιζέρια να μας καταβάλει.Το να αγοράσουμε ένα καινούριο ρούχο μπορεί να βοηθά την ψυχολογία μας να ανέβει αρκετά ,όμως αν σκεφτούμε πόσοι άνθρωποι δεν έχουν ούτε τα στοιχειώδη ίσως καταλαγιάσει μέσα μας η παρόρμηση .Μπορούμε εξάλλου να αποκτήσουμε και καινούργιες δεξιότητες σιγά-σιγά ,όπως πχ να μαστορέψουμε ,να βάψουμε μόνοι το σπίτι μας, να μεταποιήσουμε ένα ρούχο ,να μάθουμε να μαγειρεύουμε (το καλύτερο αγχολυτικό)!Εξάλλου αν γεμίσουμε την μέρα μας με όλα αυτά τα πράγματα ,θα έχουμε απασχολημένο και το μυαλό που δεν θα περιδιαβαίνει σε δύσκολα μονοπάτια , αλλά και τα χέρια μας που συνήθως κρατούν ένα καφέ κι ένα τσιγάρο !!!!!
να θυμάμαι : τίποτα δεν είναι τέλειο , ούτε μπορεί να μετρηθεί ακριβώς !
Τελευταία διόρθωση: 22 Σεπ 2011 19:12 από ολυμπια.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 22 Σεπ 2011 20:17 #1478

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
εσυ απο πανω οταν θα μαστορευεις θελω φωτο!
εγω θα σου στειλω όταν θα βαφω!

δν μπορω να πω όμως είσαι αισιοδοξη κ μ αρεσεις!
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ολυμπια

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 23 Σεπ 2011 18:23 #1490

  • karapinat
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της karapinat
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 1
Αν με εχει επηρεασει λεει.....κοινως τα εχω βαψει μαυρα! :( Ειχα που ειχα την χρονια καταθλιψη μου να παλευω...λαθος εποχη διαλεξα να κοψω την φαρμακευτικη αγωγη μου φαινεται! Οταν τα χρηματα που μπαινουν στο σπιτι δεν φτανουν να αγορασεις τροφιμα παρα μονο για το ενοικιο και τους λογαριασμους, τοτε που να την βρουμε την αισιοδοξια?/:(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 23 Σεπ 2011 19:40 #1494

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
καλώς ήρθες karapinat! όντως είναι μια πολύ δύσκολη εποχή αλλά ότι και να γίνει το χαμόγελο είναι ο καλλίτερος τρόπος να αντιμετωπίζεις τα πράγματα όσο ακατόρθωτο και αν ακούγεται! :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": karapinat

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 23 Σεπ 2011 19:48 #1495

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
ολυμπια έγραψε:
Προσωπικά θυμάμαι τους γονείς μου οι οποίοι τότε ήσαν νέοι και ξεκινούσαν την ζωή τους ,να μου περιγράφουν τις δυσκολίες που βίωναν,βέβαια τότε οι ανάγκες ήσαν λιγότερες και ήταν ευκολότερο να επιβιώσει κανείς ,ωστόσο θα πρέπει να αναλογιστούμε πόσες από τις δαπάνες που κάνουμε σήμερα είναι περιττές και πόσες απαραίτητες και να κρίνουμε πως θα κινηθούμε από εδώ και μπρός .

οι περιττές αυτές δαπάνες έχουν γίνει βιώματα όμως και κόβοντάς τες απότομα και όχι σταδιακά προκαλούν την πλήρη σύγχυση και τον απόλυτο αποσυντονισμό της συναισθηματικής μας ισορροπίας. και αυτό είναι το έγκλημα που ουσιαστικά τελείται στις μέρες μας.
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 23 Σεπ 2011 20:12 #1496

  • ολυμπια
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ολυμπια
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 138
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 12
Ακριβώς Βασίλη ,γιαυτό προτείνω μικρές λύσεις προσαρμογής όπου μπορούμε να μεταθέσουμε αυτό το βάρος του αποσυντονισμού και να ισορροπήσουμε όσο και όπου είναι εφικτό.Think positive !
να θυμάμαι : τίποτα δεν είναι τέλειο , ούτε μπορεί να μετρηθεί ακριβώς !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 23 Σεπ 2011 20:42 #1498

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
karapinat, καλώς ήρθες.
θα σου πω ένα δυο πραγματα που εχω αρχισει να κανω.
αγοραζω πια τροφιμα της φιρμας του σουπερ μαρκετ.
στο πλυντηριο δν χρησιμοποιω μαλακτικο.
θα αρχισω να χρησιμοποιω σαπουνι αντί για αφρολουτρο.
( το χρησιμοποιεις 1 φορα το 24ωρο για να φευγουν τα βακτηριδια )
οποτε έχεις κ αλλο ένα αν χρειαστεις 2ο μπανιο μεσα στο 24ωρο.
αγοραζεις λαχανικα κ φρουτα για 2-3 μέρες ώστε να καταναλωθουν για να μν πεταξεις τιποτα.
μέχρι στιγμής αυτα.
α, κ μολις έμαθα πως τα σποτακια στο σαλονι καινε λιγοτερο ρευμα σε σχεση με το πολυφωτο.

θα μετατραπει το θεμα σε συμβουλες για οικονομια! :P
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 24 Σεπ 2011 02:59 #1508

  • karapinat
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της karapinat
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 1
Σας ευχαριστω arktos και Βασιλη για το καλοσωρισμα !
Σιγουρα και γω εχω λαβει "δραστικες" λυσεις για να περιορισω τα εξοδα μου. Οτι μπορω να περικοψω το κανω. Δεν μπορω να κανω αλλιως... Στο σουπερ μαρκετ παντα αγοραζουμε τα πιο φθηνα, καλα-κακα θα τα φαμε! Οσο μπορουμε και τα αγοραζουμε και αυτα :unsure:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 24 Σεπ 2011 03:39 #1509

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ karapinat ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ Κ ΣΚΛΗΡΑ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ. ΕΤΣΙ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΗΛΩΣΕΙ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΜΑΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 24 Σεπ 2011 23:23 #1513

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
arktos έγραψε:
αγοραζω πια τροφιμα της φιρμας του σουπερ μαρκετ.

μια απο τα ιδια.
μιλαμε με τις τις coles του Μαρινοπουλου την εχω καταβρει!
1,80 η εξαδα!!!!(ενω η τιμη της κανονικης coca-colas ειναι στην καλυτερη των περιπτωσεων στο 1 ευρω..)
δλδ η εξαδα θα πηγαινε στα 6 ευρω!
το μονο κακο ειναι οτι δεν οδηγω και επειδη κανω υπερβολικη καταναλωση colas παω στο σουπερ-μαρκετ με το καροτσακι της λαικης και γυριζω σαν το φορτωμενο γαιδουρι:P
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: κατά πόσο σας επηρεάζει η οικονομική κρίση....? 25 Σεπ 2011 03:29 #1515

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
ΓΕΙΑ ΣΟΥ arktos ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ? ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΛΕΨΩ ΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΙΑΣΤΩ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα