Αρχική Forum ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΞΑΠΑΤΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΞΑΠΑΤΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΞΑΠΑΤΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ 09 Αυγ 2016 10:45 #6228

  • silemini
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της silemini
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Εδώ και καιρό η φίλη μου απατά και εξαπατά τον άντρα της. Αυτή η υπόθεση κρατά κάποια χρόνια. Να αναφέρω ότι τον άντρα της τον γνωρίσαμε από εκείνην όμως με τον καιρό έγινε φίλος μας, μπήκε στην παρέα μας και στο σπίτι μας. Εννοείται ότι τα ψέματα είναι πολλά, προφασίζεται άλλοτε ότι έπιασε δουλειά για μια ημέρα την εβδομάδα στο ρεπό της, άλλοτε ότι κάνει υπερωρίες, άλλοτε ότι έχει σεμινάριο εκτός πόλης κι εκείνη πάει διακοπές σε νησί. Τελευταία ζήτησαν χρήματα από τα πεθερικά (γονείς του άντρα) για να αγοράσουν ακίνητο και το πήραν στο όνομά της. Από τα χρέη τους πληρώνουν αυτά που είναι στο όνομά της και τα δικά του όχι γιατί δε φτάνουν με σκοπό αν τους κατασχέσει η τράπεζα ακίνητα, να κατασχέσει από τα δικά του.
Στην αρχή πήγα σε ιερέα και ρώτησα πώς να χειριστώ το θέμα αυτό, μου είπε να μην πω τίποτα στο σύζυγο για να μη καταστρέψω ένα γάμο. Η αλήθεια είναι πως αυτό δε θα μπορούσα να το κάνω έτσι κι αλλιώς, τη συμβούλεψα, όμως μάταια.... Παρόλο που το θέμα δε με αφορά, επειδή δε μου αρέσει η συμπεριφορά της κι επειδή πιστεύω ότι όπως ψεύδεται στον άντρα της, παρομοίως μπορεί να ψεύδεται και να εξαπατά τους φίλους της την αποφεύγω χωρίς όμως να έχω σταματήσει κάθε επαφή. Επίσης ο άντρας της έχει απομακρυνθεί γιατί είμαι βέβαιη πως όταν την ρώτησε γιατί δεν μιλάμε πια τοσο συχνά θα βρήκε μια δικαιολογία όπως πως μπορεί να τη ζηλεύω ή κάτι άλλο που δε μπορώ να σκεφτώ.
Δε θέλω να μιλήσω στο φίλο με τίποτα, άλλωστε δε μου πέφτει λόγος, αν όμως μια μέρα τον αφήσει και μάλιστα ξυπόλητο, νομίζω ότι θα νιώσω πολύ άσχημα απέναντί του που δεν του είπα κάτι για να προστατευτεί.
Εσείς τί θα κάνατε?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΞΑΠΑΤΑ ΤΟΝ ΑΝΔΡΑ ΤΗΣ 26 Αυγ 2016 22:05 #6235

  • menediatou
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της menediatou
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 83
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 4
Αγαπητή φίλη,
ενδιαφέρον θέμα αλλά λίγο άσχετο με αυτό το φόρουμ, δεν νομίζετε;
Το φόρουμ αφορά τις διαταραχές διάθεσης (κατάθλιψη και διπολική διαταραχή)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.054 δευτερόλεπτα