Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh

pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 03 Μαρ 2011 22:13 #610

  • katerinaki
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της katerinaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Kalhspera!Pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh..prin 2 xronia mou egine h diagnwsh.to problhma einai pws enw ton prwto xrono to dexthka,twra olo ton deftero xrono eimai poly stenaxwrhmenh pou to exw ,den exw sthriksh apo pouthena, kathws oi goneis mou lene na mathw na zw mafto.Den exw oreksh na kanw tpt,n gnwrisw anthrwpous ,de thelw na kanw sxesh gt kserw oti kaneis de tha me dextei me th dipolikh diataraxh kathws epikratei ena stigma,fobamai na piasw doulia giafto den psaxnw gt den kserw ti tha symbei ean pathw kanena episodio enw tha doulevw..to kalokairi epatha ena psyxwtiko episodio kai htan polu asxhma gt prospathousa syn tois allois na kryftw kiolas apo tous geitones pou erxontan episkepsh sto xwrio pou hmoun..kai ap ton pappou mou pou den kserei ti exw
.epishs epairna kryfa ta xapia mou mhn katalabei o papous tpt.olh afth h katastash htan polu duskolh.eftyxws phrame thl to giatro kai eipe stous goneis mou na mou allaksoun xapia.afou gyrisa ap'to xwrio k meta apo meres egina kala..Syggnwmh ean sas kourasa.To problhma mou einai oti den exw mathei na zw me th dipolikh ditaraxh,fobamai endexomeno episodio,pragmatika twra den kanw tpt para phgainw paraskevh k sabbato sto spiti tou kollhtou mou pou kserei thn katastash mou k ean mou symbei tipota tha me ferei spiti me to amaksi.me exei kuriefsei o fobos mhn pathw episodio k eimai kapou monh mou..den exw mathei na to diaxeirizomai..afou ean me ksanapiasei psyxwtiko episodio kserw oti tha xasw ta logika mou..mania de mexei piasei edw k 2 xronia.mono afto to psyxwtiko episodio.tha ithela na gnwrisw atoma me dipolikh diataraxh ,na mou poun pws to diaxeirizontai,ean exoun kseperasei to fobo,pws exoun kanei th zwh tous paragwgikh kai ti prepei na kanw gia na thn kanw kai gw.Syggnwmh kai pali gia to megalo mou mhnyma kai efxaristw pou bhkate ston kopo na to diabasete.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 03 Μαρ 2011 22:50 #611

  • sepsis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της sepsis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Κάρμα: 0
katerinaki καλως ηρθες!
ειναι αρκετα δυσκολο αυτο που περνας και νιωθω τους φοβους σου να γνωρισεις καποιον και να βρεις εργασια!εγω δεν ειμαι διπολικη ειμαι ομως ψυχωσικη και μπορω να σε καταλαβω!
αρχικα να σου πω οτι ειναι πολυ σημαντικο που εχεις κοντα σου την οικογενεια σου και εναν κολλητο που σε νοιαζεται!
το ψυχωσικο σου επειδοσιο ποσο κρατησε αν αν επιτρεπεται;τωρα εισαι καλυτερα ετσι;
σε φασεις που εισαι καλυτερα καλο θα ηταν να ψαχνεις να βρεις εργασια πιστευω πως μια απασχοληση θα σου εκανε καλο!ξερεις οταν δεν κανουμε τιποτα και μας τρωει η ρουτινα υποτροπιαζουμε πιο ευκολα!εμενα ο γιατρος μου μου εχει πει να απαρχολω τον εαυτο μου οσο περισσοτερο μπορω!και αν εχεις διπλα σου ατομα να σε στηριζουν θα μπορεσεις πιο ευκολα να βγεις απο καποιο νεο επεισοδιο!
ψυχοθεραπεια σκεφτηκες να κανεις;
αν δεν μπορεις να βρεις λυση τοτε βρες αλλο προβλημα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 03 Μαρ 2011 23:21 #613

  • katerinaki
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της katerinaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
MOU KΡΑΤΗΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ!ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΦΟΒΟΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΥ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΝ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΠΟ ΤΙ ΠΑΣΧΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΡΕΖΙΛΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΙΑΖΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΚΗ..ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΙΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΤ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΤΩΡΑ,ΕΝΩ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΟΥΛΙΑ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ..ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΡΕΞΗ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΑΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΠΙΑΣΕΙ ΨΥΧΩΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΕΚΟΛΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ,ΤΙ ΝΑ ΠΩ?ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟ?ΕΠΙΔΙΩΚΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ?ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΟΤΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΟΥ ΛΕΣ ΤΙ ΕΧΕΙΣ Η ΤΟ ΚΡΥΒΕΙΣ?Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΘ ΜΟΘ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΡΥΒΩ ΤΙ ΕΧΩ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΣΑΦΝΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 04 Μαρ 2011 03:53 #615

  • trypa
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της trypa
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 58
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
  • Κάρμα: 3
Μα πώς περιμένεις να λύσεις τα προβλήματά σου μην κάνοντας τίποτα;
Η ψυχοθεραπεία είναι για μένα πολύ βασικό κομμάτι...
Τώρα τί λέει ο γιατρός σου, να το κρύβεις ακόμα και από μια σχέση σου, αυτό νομίζω είναι δικό σου θέμα και όχι του γιατρού σου.
Εγώ έλεγα πάντα από την αρχή τί έχω και κανείς δεν είχε πρόβλημα, νομίζω αυτό είναι το καλύτερο γιατί σε μία σχέση θέλεις ένα σύμμαχο, όχι ακόμα ένα άτομο από το οποίο θα κρύβεις τί έχεις.
Και δεν έχεις να χάσεις και τίποτα, αφού με το φόβο ότι θα πάθεις "ξαφνικά επεισόδιο" μπροστά του, έχεις μείνει ούτως ή άλλως χωρίς σχέση...
Αλλά τί είναι το επεισόδιο για να το πάθεις "ξαφνικά"; Δεν έχει προειδοποιητικά συμπτώματα, ώστε να προλάβεις να αντιδράσεις επικοινωνώντας με το γιατρό σου και ρυθμίζοντας τη δόση των φαρμάκων ή αλλάζοντας αγωγή;
Όντως η διπολική είναι κάτι που θα πρέπει να μάθεις να ζεις μ'αυτό, και θα πρέπει να μάθεις και τους γύρω σου να ζουν μ'εσένα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 04 Μαρ 2011 21:06 #619

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
κατερινάκι, καλώς ήρθες στην παρέα μας!
πρώτα από όλα θα σου πω, ότι είναι καλό να αποδεχτείς τη διπολική.
είναι δύσκολο, το ξέρω.
εγώ έκανα ένα χρόνο.
διάβαζα καθημερινά για την ασθένεια ό,τι υπήρχε στο ίντερνετ.
βελτίωσα κ τα αγγλικά μου...:lol:

δεν κατάλαβα τί εννοείς με το ψυχωτικό επεισόδιο.
αν θέλεις μας το διευκρινίζεις.

είναι ευχάριστο που έχεις ένα φίλο κ μπορείς να τον εμπιστευτείς,
άρα κ να βγαίνεις μαζί του.

τώρα βρίσκεσαι σε φάση κατάθλιψης από ότι κατάλαβα.
αν δεν νοιώθεις πως μπορείς να κάνεις πράγματα, έχεις την επιλογή να διαβάσεις,
να δεις ταινίες ή να απασχοληθείς γενικά με κάτι με κάτι μέσα στο σπίτι.

καλό θα ήταν να ξεκινήσεις ψυχοθεραπεία.
θα σε βοηθήσει όσο δν φαντάζεσαι.

εδώ θα είμαστε να τα λέμε.
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 05 Μαρ 2011 03:52 #621

  • katerinaki
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της katerinaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
OTAN ΛΕΩ ΨΥΧΩΤΙΚΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΕΝΝΟΩ ΤΗ ΦΑΣΗ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΒΙΩΝΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΛΗΡΗΤΙΚΕΣ ΙΔΕΕΣ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΠΑΡΑΛΗΡΗΤΙΚΕΣ ΙΔΕΕΣ.ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΕΤΣΙ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ.ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΧΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ ΛΟΓΙΚΗΣ.ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΑΝΟΙΓΑ ΕΝΑ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟΝ ΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΚΟΙΤΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ.ΕΒΛΕΠΑ ΣΑΝ ΕΧΘΡΟ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΑΔΕΡΦΟΥ ΜΟΥ ΕΝΩ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΓΑΠΩ ,ΜΙΛΑΓΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΛΟ ΑΠΟΡΙΑ ΣΑΝ ΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΛΕ?ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΤΗΣ ΦΩΝΑΞΑ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ.ΘΑ ΒΡΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΚΑΙ ΡΩΤΑΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΛΟΥΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.ΕΝΩ ΔΕ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΦΟΡΑΓΑ ΚΑΤΙ ΣΑΝΔΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ,ΕΙΧΑ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ!ΤΡΟΜΑΞΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΣΥΝΗΛΘΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΣΧΙΖΟΦΡΕΝΕΙΑΣ..ΟΜΩΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΔΙΠΟΛΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΡΟΜΑΞΑ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ,ΕΝΩ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 05 Μαρ 2011 05:17 #622

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις Κατερινάκι δε μπορεί να τα πάθεις από τη μια στιγμή στην άλλη, όπως λέει και η trypa. Προηγούνται φάσεις που νιώθεις κάποια υπερκινητικότητα, είσαι ίσως πιο ευερέθιστη, έχεις μεγαλύτερη δραστηριότητα απ' ό,τι συνήθως και διάφορα άλλα. Γι'αυτό χρειάζεται να έχεις μια σχετικά συχνή επαφή με το γιατρό σου και να μπορεί να διαγνώση τα ψυχωτικά επεισόδια "εν τη γενέσει" τους, πριν δηλ. φτάσουν στο βαθμό που τα έζησες στο παρελθόν. Δε χρειάζεται όμως να φοβάσαι ότι θα πας μια μέρα για δουλειά και, ενώ το πρωί θα είσαι ήρεμη, το μεσημέρι ξαφνικά μπορεί να "τρελλαθείς". Όταν το πιστέψεις αυτό που σου λέω, που είναι και αλήθεια, θα αποκτήσεις πολύ μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση για να ξεκινήσεις να κάνεις νέα βήματα στη ζωή σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": katerinaki

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 05 Μαρ 2011 12:14 #623

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
κατερινάκι, αυτά που περιγράφεις είναι συμπτώματα μανίας.
όπως σου είπαν κ παραπάνω δν περνάς από τη μια φάση στην άλλη έτσι απότομα.
κάποιες ενδείξεις θα έχεις.
όταν βρισκόμουν σε μανία, αυτά ακριβώς μου συνέβαιναν κ πολλά περισσότερα.
ο γιατρός σου δν σε έχει ενημερώσει γι' αυτό?
μου δίνεις την αίσθηση πως δν έχεις κατανοήσει ακόμη τί ακριβώς συμβαίνει στη διπολική.
όταν πχ περνάς σε κατάθλιψη δν έχεις κάποια σημάδια?
να έχεις ποερισσότερη ανάγκη τον ύπνο?
να έχεις περισσότερη όρεξη για φαγητό?
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 10 Μαρ 2011 13:59 #633

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
γεια σου κατερινάκι! είναι φυσιολογικό να έχεις τρομάξει μετά το ψυχωσικό επεισόδιο που έκανες που από ότι φαίνεται ήταν το χειρότερο που έχεις κάνει και μάλλον το πρώτο. είναι φυσιολογικό να φοβάσαι ότι θα σου ξανασυμβεί και να παρουσιάζεις μια άρνηση αν και τον πρώτο χρόνο το είχες αποδεχτεί όπως λες. οι χειρότερες δυστυχίες είναι αυτές που δεν έρχονται. το ότι φοβάσαι μια υποτροπή δεν σημαίνει ότι θα συμβεί κιόλας! αντίθετα, αν αφεθείς στον φόβο σου τότε αυξάνεις τις πιθανότητες να την πάθεις! ενεργοποιήσου! μπορείς να μάθεις να το διαχειρίζεσαι, μπορείς να μάθεις να το προλαμβάνεις! κι αν ξανασυμβεί θα το αντιμετωπίσεις τότε και θα δεις τι θα κάνεις τότε! τώρα χρειάζεται να ενεργοποιηθείς ώστε να μη ξανασυμβεί και ας το φοβάσαι! :)
katerinaki έγραψε:
den exw sthriksh apo pouthena, kathws oi goneis mou lene na mathw na zw mafto.

δεν καταλαβαίνω. από τη μια λες πως δεν έχεις στήριξη από πουθενά αλλά από την άλλη οι γονείς φαίνεται να έχουν αποδεχτεί την κατάσταση και σε σπρώχνουν και σένα προς τα εκεί. είναι κακό αυτό; από τη στιγμή που σου έτυχε αυτό το πράγμα δεν χρειάζεται να μάθεις να ζεις με αυτό, να μάθεις να το διαχειρίζεσαι;
katerinaki έγραψε:
Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΘ ΜΟΘ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΡΥΒΩ ΤΙ ΕΧΩ,ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΣΑΦΝΙΚΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ?

δεν συμφωνώ με τον γιατρό σου. δεν λέω να το κάνεις σημαία αλλά αυτό που έχεις είναι μέρος της ζωής σου και ως τέτοιο θα πρέπει να το μοιράζεσαι με κάποιους ανθρώπους από τη στιγμή μάλλον που σε απασχολεί τόσο πολύ! αλλιώς πως; εσύ θα επιλέξεις ποιοι άνθρωποι θα είναι αυτοί, ποιοι σε κάνουν να νοιώθεις άνετα μαζί τους αλλά με την ταχτική του γενικά και αόριστα το κρύβω από όλους και κουβαλάω ένα βαρίδι-μυστικό είμαι εντελώς αντίθετος.
δεν είναι το σύνηθες να συμβαίνουν έτσι τα επεισόδια αλλά ας πούμε πως σε πιάσει ξαφνικά τι πιστεύεις ότι θα γίνει; το πολύ πολύ ο άλλος να νοιώσει ότι κάτι περίεργο τρέχει με σένα. αν είναι άγνωστος θα σε αποφύγει. αν είναι γνωστός σου θα θελήσει να σε πλησιάσει και αν δεν βγάλει άκρη την ώρα του επεισοδίου αργότερα όταν αυτό καταλαγιάσει. οπότε προς τι τόσος μεγάλος ντόρος;
katerinaki έγραψε:
ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΜΕ ΠΙΑΣΕΙ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΑΠΟ ΤΙ ΠΑΣΧΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΡΕΖΙΛΙ ΓΙΑΤΙ ΜΟΙΑΖΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΗ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ

ακόμα και έτσι να γίνει (που δεν θα γίνει) αλλά ας πούμε ότι γίνεται πόσοι και πόσοι άνθρωποι γίνονται καθημερινά ρεζίλι στη δουλειά τους; και τι έγινε; χάλασε ο κόσμος; δεν θα την παντρευτείς τη δουλειά που θα πιάσεις. αν στραβώσει κάτι, βρίσκεις μια άλλη!:)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 12 Μαρ 2011 22:39 #650

  • katerinaki
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της katerinaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΑΚΡΟ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΣΟ SEROPRAM(ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ),ΤΟ ΠΡΩΙ.Η ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΠΟΛΥ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΤΑ ΔΥΟ ΑΚΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ.ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΑΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΑΚΟΜΑ..ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΩΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ?ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΑΥΤΗ?ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ:( ΠΕΦΤΩ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΕΧΩ...ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΙΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ.ΕΚΕΙ ΜΕΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΙΟ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΗΨΙ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΚΕΙ.ΙΣΩΣ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΟΒΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ.ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ.ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑΒΡΩ..ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΔΙΠΛΩΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ,ΕΝΩ ΕΑΝ ΠΑΩ ΜΟΝΙΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΥ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ?ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΟΔΙΣΕΙ Η ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΣΕ ΚΑΤΙ?ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΟΣ ΧΑΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΟΔΗΓΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ ΧΑΠΙΑ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 13 Μαρ 2011 16:16 #651

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ. ΑΠ'ΟΣΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ, ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΣΗ ΔΗΛ. ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΩΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΗ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΞΩ ΚΑΙ Ν'ΑΥΤΟΣΥΝΤΗΡΕΙΣΑΙ. ΑΝ ΟΜΩΣ Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΕΙΑ, ΣΑΝ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΓΩ, ΟΠΩΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ 7 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΟΥΤΕ ΜΠΑΝΙΟ ΝΑ ΚΑΝΩ (ΕΚΑΝΑ -ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΠΙΑ- ΚΑΘΕ 15 ΜΕΡΕΣ!) ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΝΙΚΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΟΤΙ Ο,ΤΙ ΚΑΚΟ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ. ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΕΝΟΥΣ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ (ΑΔΕΛΦΟ Π.Χ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΗΛΙΚΙΑΚΑ) ΚΑΙ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΕΚΕΙΝΟΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΡΡΩΣΤΗΣΟΥΝ ΑΠΟ Ο,ΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥΣ. ΠΕΣ ΤΟΥΣ ΤΟ ΑΥΤΟ!
ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΔΗΓΗΣΗ, ΕΓΩ ΟΔΗΓΩ, ΕΒΓΑΛΑ ΔΙΠΛΩΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗ ΣΥΓΚΑΤΑΒΑΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΜΟΥ, ΠΙΑΝΩ ΟΜΩΣ ΤΙΜΟΝΙ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΩ 100% ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΕΧΩ ΤΙΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑΤΙ Η ΟΔΗΓΗΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.
ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΑΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΙΟ ΕΞΩ ΤΙ ΕΧΕΙΣ, ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΛΕΣ ΑΠ'ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΣΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΕΙΣ ΟΤΙ ΘΑ ΣΕ ΣΕΒΑΣΤΕΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΓΩΘΕΙΣ. ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ, ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΧΑΛΑΡΑ, ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΟΙ ΑΠ'ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΝΕΤΕ ΜΑΖΙ. ΕΤΣΙ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΠΙΟ ΑΝΕΤΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΟΤΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Π.Χ. ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΦΑΡΜΑΚΑ. ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΕΣΕΤΕ ΣΑ ΖΕΥΓΑΡΙ, Θ'ΑΝΟΙΓΕΣΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑ ΣΟΥ. Ο ΙΔΙΟΣ ΜΟΥ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΔΙΠΟΛΙΚΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ ΠΕΛΑΤΙΣΣΕΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΟΨΟΥΝ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΕΓΚΥΕΣ.
ΓΙ'ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ Ν'ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ. ΑΠΛΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΚΑΙ Σ'ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΙ ΕΝΑΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ. ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": katerinaki

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 15 Μαρ 2011 19:52 #657

  • katerinaki
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της katerinaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
VSTRAP ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΣΧΕΙΣ ΑΠΟ ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ?ΕΓΩ ΣΥΝΟΛΟ ΤΡΙΑ ΧΡΟΝΙΑ.ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΑΩ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ,ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ..ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ?ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΖΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ?ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ?ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΩ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΓΚΑΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ..ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΖΩ ΝΟΡΜΑΛ.ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΜΩΝΟΝΟΜΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΧΩ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΦΕΤΟΣ ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ.ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΙ ΕΧΩ ΜΕΡΑ ΝΥΧΤΑ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΜΙΣΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΤΗ ΜΕΡΑ ΔΕ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΑΙΩΝΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ..ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΤΗΣ ΜΑΝΙΑΣ..ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΠΑΙΔΙΑ .ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.ΑΛΗΘΙΑ ΘΑ ΑΠΟΔΕΧΤΩ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΑΣΘΕΝΕΙΑ ΜΑΣ ΑΡΑΓΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΔΟ ΤΩΝ ΕΤΩΝ?ΤΟ ΠΟΣΟ ΖΗΛΕΥΩ ΤΟΥΣ ΥΓΙΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΔΕ ΛΕΓΕΤΑΙ..ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ.ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΜΕ..ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ,ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΙΩΘΑ ΚΑΙ ΜΟΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΛΛΙΩΣ.ΝΑ ΕΝΙΩΘΑ ΛΙΓΗ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΓΥΡΩ ΜΟΥ..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 16 Μαρ 2011 16:29 #661

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΛΟΙΠΟΝ, ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟ, ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΠΡΟΕΙΠΑ. ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΠΩΣ ΠΑΘΕΙΣ ΜΑΝΙΑ ΑΠΟ ΜΙΣΟ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΜΗΝ ΤΟ ΦΟΒΑΣΑΙ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ Ή ΚΑΝΕΝΟΣ ΑΛΛΟΥ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑ. ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΕΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Ο,ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΣΑΙ ΟΠΟΤΕ ΣΟΥ ΟΡΙΖΕΙ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. ΣΤΑ ΛΕΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ 20 ΕΤΩΝ (!) ΣΤΟ ΘΕΜΑ. ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΟΛΑ ΣΟΥ ΤΑ ΑΓΧΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ, ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΑ, ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΚΙ Ο ΠΙΟ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΚΡΗ. ΓΙΑΤΙ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΧΤΕΣΙΝΗ ΜΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ Ν'ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΓΝΩΜΕΣ; ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΛΟ. ΓΙ'ΑΥΤΟ ΦΡΟΝΤΙΣΕ ΝΑ ΜΗ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΑΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ.
ΑΛΛΑ ΠΡΙΝ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ, ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΕΔΩ: .
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ, ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑΙΤΗΘΕΙ ΑΠ'ΤΗ ΖΩΗ, ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΟΤΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΓΙΑ Ο,ΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΖΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ. ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΣΤΟ ΒΙΝΤΕΑΚΙ, ΕΧΕΙ ΣΥΖΥΓΟ, ΠΟΛΛΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΑΝΤΕ, ΦΙΛΑΚΙΑ.
Τελευταία διόρθωση: 16 Μαρ 2011 16:49 από vstrap.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": sepsis, katerinaki

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 21 Μαρ 2011 22:53 #685

  • katerinaki
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της katerinaki
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΜΑΣ,ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.ΤΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ..ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΖΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΛΕΓΑ ΟΚ ΤΗΝ ΕΧΩ,Ε ΚΑΙ?ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ:(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ..ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΡΧΙΣΩ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ..ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΓΙΑΤΙ ΦΕΤΟΣ ΘΑΜΑΙ ΓΙΑ 5ΜΗΝΕΣ ΚΕΡΚΥΡΑ..ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ?ΦΙΛΑΚΙΑ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: pasxw kai egw apo dipolikh diataraxh 22 Μαρ 2011 02:49 #686

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΣΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΟΥ. ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΤΗ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ. ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ (ΤΟ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΡΙΩΤΑΚΙ ΣΟΥ, Ο ΡΟΥΒΑΣ ;) !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα