Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 03 Ιουν 2014 00:46 #5665

  • DIMITRA 29
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της DIMITRA 29
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Κάρμα: 0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ,ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΕ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ....
23 ΧΡΟΝΩΝ ΕΠΑΘΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ,ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΑΚΟΜΗ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ,ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟΤΟΜΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ...ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ 6 ΜΗΝΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΣΥΝΗΛΘΑ,ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΠΟΛΥ....ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!!!!
ΚΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΞΑΝΑΕΠΑΘΑ,ΠΛΕΟΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΔΕΝ ΦΟΒΗΘΗΚΑ ΕΚΑΝΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ,,,ΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ....
ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΘΑ ΕΛΕΓΑ...ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ...ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ...ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΣΤΗΡΙΞΗ...ΑΛΛΑ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ...
ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΝΟΥΜΕ ΔΥΝΑΤΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ!!!!!!!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ......
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 06 Ιουν 2014 19:56 #5667

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Δήμητρα γειά σου. Καταρχήν είναι ευχάριστο το γεγονός ότι είσαι καλά και το αντιμετωπίζεις το θέμα. Οι περισσότεροι στο "μαζί" έχουμε περάσει ή περνάμε ακόμα παρόμοια προβλήματα με αυτά που πέρασες εσύ. Απλά ήθελα να σε ρωτήσω αν σταμάτησες την αγωγή αυτοβούλως ή με τη συναίνεση του γιατρού σου. Επίσης αν έχει τακτική επαφή με γιατρό.

Η αποδοχή του στίγματος είναι μεγάλη υπόθεση και πρώτιστα από τα υποκείμενα της πάθησης δηλαδή εμάς τους ίδιους. Χθες απρόσμενα και ενώ περίμενα στην καλύτερη περίπτωση ένα 50% αναπηρίας από την επιτροπή που με εξέτασε, δέχθηκα ένα 67%!!!!!! Παρότι παλεύω με τα "ψ" εδώ και 15 χρόνια τα πρώρα δευτερόλεπτα και μέχρι να συνειδητοποιήσω την κατάσταση ομολογώ πως διακατεχόμουν από συναισθήματα χαρμολύπης. Από τη μια έλεγα "μου φέξε" κι από την άλλη "τελικά είμαι τόσο τρελός?!". Όταν εμείς οι ίδιοι αυτοστιγματιζόμαστε τι πρέπει να κάνει ο περίγυρος μας;

Το πρόβλημα δεν είναι αυτή καθαυτή η πάθηση όσο η νοητική σύνδεση της, από το μέσο άνθρωπο, με τη δημιουργία σοβαρών κοινωνικών προβλημάτων και καταστάσεων από τους πάσχοντες. Οι ταινίες του '50 και του '60 που παρουσίαζαν τους ψυχικά ασθενείς ως ναπολέοντες, υποχρεωτικά έγκλειστους και ανίκανους για οτιδήποτε, έχουν αφήσει το αποτύπωμα τους στην κοινή γνώμη. Ακολούθως η ψυχική ασθένεια και ιδιαίτερα η διπολική διαταραχή (μανιοκατάθλιψη) αντιστοιχήθηκε με "το δολοφόνο με το πριόνι". Σε πολλές περιπτώσεις δημοσιογράφοι παρουσιάζουν τους ψυχικά πάσχοντες ως επικίνδυνους κ.λ.π.

Τέλος, πιστεύω πως όλοι εμείς που είχαμε την ατυχία ή την τύχη να περάσουμε τέτοιου είδους κρίσεις και να γίνει κομμάτι της ζωής μας η αναζήτηση και διατήρηση της ψυχική μας υγείας, πάντα πρέπει στο πίσω μέρος του μυαλού μας να υπάρχει η πιθανότητα της υποτροπής ώστε να θωρακιζόμαστε και να ακυρώσουμε τέτοιου είδους άσχημες εξελίξεις.

Δήμητρα εύχομαι ότι έζησες να αποτελέσει στο μέλλον απλά μια άσχημη παρένθεση του παρελθόντος. Να 'σαι καλά και Παναγιά μαζί μας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 06 Ιουν 2014 23:37 #5669

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑ ΤΟ ΒΙΩΣΑ ΕΝΤΟΝΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ
ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΖΩ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ ΟΣΟ ΖΩ
ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΩ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΟΥ
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΣΕ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 07 Ιουν 2014 21:37 #5675

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Καλησπέρα θεά. Καταρχήν δε χρονοτριβείς στην επιτροπή, λογικά θα σε εξετάσουν την καθορισμένη ώρα. Παλιότερα οι επιτροπές αποτελούνταν από 1 γιατρό της συγκεκριμένης ειδικότητας και οι υπόλοιποι ήταν ότι να 'ναι. Τώρα θα είναι 4 ψυχίατροι (αν θυμάμαι καλά), έμπειροι και τουλάχιστο εμένα με είχαν γύρω στα 15΄και με ρωτούσαν ότι σχετικό με την πάθηση και τη ζωή μου γενικότερα. Αυτονόητα όταν σε ρωτάνε για παραισθήσεις και λανθασμένες πίστεις μέσα σε ψυχωσικά επεισόδια είναι φυσικό να αγχώνεσαι όπως συνέβη και με μένα. Πάντως όπως και να έχει θεωρώ απαραίτητη την ειλικρίνεια στις απαντήσεις όπως επίσης και την κατάθεση της αλήθειας όπως ακριβώς την αισθανόμαστε εκείνη τη στιγμή. Βέβαια το να πεις π.χ. ότι στην ψύχωση ένιωθα ότι ήμουν ο Ιούδας σε ανθρώπους (γιατρούς) που βλέπεις πρώτη φορά και που δεν έχουν το ρόλο του θεραπευτή αλλά του "κριτή" θεωρώ πως είναι εξορισμού δύσκολο.
Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και πιστεύω πως θα πάνε.
Τελευταία διόρθωση: 07 Ιουν 2014 21:38 από Thanasis1968. Αιτία: ορθογραφία
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 08 Ιουν 2014 20:53 #5681

  • DIMITRA 29
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της DIMITRA 29
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Κάρμα: 0
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑΝΑΣΗ....
ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ.. ΣΤΟΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΟΝΟ....!!!!!!
ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ,ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΦΑΡΜΑΚΑ..ΕΜΕΙΣ ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,Η ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΠΗΓΑΖΕΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ,ΑΠΟ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ...ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΦΟΡΟΥ ΖΩΗΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ.....
Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΗΤΑΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΗ!!!!!
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΜΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ,ΓΙΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΛΜΗΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΥΣΤΙΚΟ.... :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 28 Ιουν 2014 00:35 #5693

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Δήμητρα στην περίπτωση μου "...Καλύτερο το προλαμβάνειν από το θεραπεύειν..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 02 Ιουλ 2014 19:41 #5699

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑΝΑΣΗ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗ
ΗΤΑΝΕ 3 ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΙ 2 ΕΧΑΝ ΓΥΡΙΣΜΕΝΗ ΠΛΑΤΗ
Ο ΕΝΑΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΣΧΕΤΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
ΚΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ
ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΚΟΡΟΙΔΙΑ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 04 Ιουλ 2014 15:03 #5701

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Θεά, πίστεψε με, σε καταλαβαίνω αν και στην δική μου περίπτωση και τις δύο φορές που πέρασα επιτροπή θεωρώ πως οι γιατροί δείξαν ενδιαφέρον. Βέβαια έχω κι γω κάποια ερωτηματικά και απορίες σχετικά τη γνωμοδότηση αναπηρίας. Πάντως εντάξει, στην υγεία είναι γνωστό ότι έχει επέλθει η καταστροφή σε όλα τα επίπεδα. Ας ευχηθούμε να αλλάξουν τα πράγματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 04 Ιουλ 2014 21:49 #5702

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΘΑΝΑΣΗ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΝΩΣΤΟΙ ΜΟΥ ΚΡΙΝΟΥΝ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ
ΠΑΝΤΩΣ ΤΑ ΧΡΗΜΖΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ ΚΑΙ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ
ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ
ΓΕΝΙΚΑ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 05 Ιουλ 2014 13:13 #5703

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Το εύχομαι θεά μέσα από την καρδιά μου. Πράγματι το βοήθημα και οι άλλες διευκολύνσεις είναι σημαντικές. Αληθώς τα χαρτιά και η διαπίστωση της αλήθειας από τις ερωτήσεις που σου κάνανε παίζει σημαντικό ρόλο στην απόφαση. Πιστεύω βέβαια πως αυτή η μέθοδος πρέπει να λειτουργήσει για όσους από εμάς έχουν πραγματική ανάγκη "πυροσβεστικά" καθώς απ' ότι κατάλαβα από το μήνυμα σου το πρόβλημα είναι ότι είσαι άνεργη. Στόχος μας πρέπει να είναι η ελαχιστοποίηση ή και η κατάργηση της ανεργίας με ποσόστωση στα ΑΜΕΑ. Προσωπικά θεωρώ ότι η εργασία πέρα από τον επιούσιο λειτουργεί θεραπευτικά στις περιπτώσεις μας. Για μένα αποτελεί ένα από τους βασικούς πυλώνες στη ζωή μου που αν καταρρεύσει δε γνωρίζω σε τι ψυχολογική κατάσταση θα βρεθώ...Τέλος πάντων "Ψυχή βαθιά".
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ 05 Ιουλ 2014 14:37 #5704

  • Θεα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Θεα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • καταθλιπτικη
  • Δημοσιεύσεις: 24
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: -1
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑΝΑΣΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΕΝΑ ΒΟΗΘΗΜΑ
ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ
ΕΙΜΑΙ 9 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΩ
ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΒΕΒΑΙΑ
ΤΩΡΑ ΝΙΩΘΩ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΑΝΕ
ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ
ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΛΗ ΜΕ ΘΕΛΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.082 δευτερόλεπτα