Αρχική Forum ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ Catherine Zeta-Jones: "Δεν είναι ντροπή να ζητάμε βοήθεια"
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Catherine Zeta-Jones: "Δεν είναι ντροπή να ζητάμε βοήθεια"

Catherine Zeta-Jones: "Δεν είναι ντροπή να ζητάμε βοήθεια" 21 Απρ 2011 03:13 #796

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
Η Catherine Zeta-Jones πριν από περίπου μία εβδομάδα εισήλθε σε ψυχιατρική κλινική, για να πολεμήσει τη διπολική διαταραχή ή αλλιώς μανιοκατάθλιψη, και τώρα μιλάει για την περιπέτειά της.

«Αυτή η διαταραχή επηρεάζει εκατομμύρια ανθρώπους και εγώ είμαι μια από αυτούς» είπε με ειλικρίνεια στο περιοδικό «People».

Και συνεχίζει: «Αν η αποκάλυψη της ασθένειάς μου ενθάρρυνε έστω ένα άτομο να ζητήσει βοήθεια, τότε άξιζε η κοινοποίηση».

Και κατέληξε λέγοντας πως: «Δεν υπάρχει λόγος να υποφέρουμε σιωπηλά και δεν είναι ντροπή να ζητάμε βοήθεια».
Zougla.gr

www.madata.gr/diafora/showbiz/101852.html
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Catherine Zeta-Jones: "Δεν είναι ντροπή να ζητάμε βοήθεια" 22 Απρ 2011 21:14 #804

  • arktos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της arktos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Χρυσός Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 209
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 13
είναι τουλάχιστον ευχάριστο οι διάσημοι να μν κρύβουν τις ψυχικές ασθένειες τους κ να ενθαρρύνουν έτσι κ άλλο κόσμο να μν τις κρύβει.
ένα βήμα ακόμη ενάντια στο στίγμα!
'Μια από τις πιο σημαντικές φάσεις της ωρίμανσης είναι η ανάπτυξη από τον εγωκεντρισμό στην κατανόηση των σχέσεων με τους άλλους. Ένας άνθρωπος δεν είναι ώριμος,...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Catherine Zeta-Jones: "Δεν είναι ντροπή να ζητάμε βοήθεια" 18 Μαϊ 2011 14:05 #859

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
Για την πρόσφατη περιπέτεια υγείας της Catherine Zeta Jones μίλησε ο Michael Douglas σε τηλεοπτική του συνέντευξη. Εκεί παραδέχθηκε ότι η γυναίκα του έπασχε από μανιοκατάθλιψη πολύ καιρό πριν το παραδεχθεί σε αυτόν, αλλά το έκρυβε, επειδή είχε και εκείνος περιπέτεια με την υγεία του.

«Ήταν δύσκολο για τη σύζυγό μου να μου παραδεχθεί ότι είχε κατάθλιψη, ξέρετε. Συνέβαινε καιρό, αλλά δεν το γνώριζα», παραδέχθηκε ο ηθοποιός, συμπληρώνοντας ότι είναι πολύ περήφανος που τώρα έχει ξεπεράσει το πρόβλημα.
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Catherine Zeta-Jones: "Δεν είναι ντροπή να ζητάμε βοήθεια" 18 Μαϊ 2011 14:06 #860

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
Τον αγώνα της Catherine Zeta Jones με τη διπολική διαταραχή θα δούμε πιθανότατα στη μικρή οθόνη. Η ηθοποιός δέχθηκε πρόταση, ώστε να συμμετάσχει σε ντοκιμαντέρ με θέμα την ασθένεια αυτή με σκοπό να ενημερωθεί ο κόσμος σχετικά με αυτή τη μορφή μανιοκατάθλιψης.

Η Jones έχει δείξει μεγάλο ενδιαφέρον για την πρόταση αυτή και αναμένεται να συμφωνήσει.
www.newsbeast.gr/lifestyle/arthro/160660...a-tin-astheneia-tis/
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα