Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

ΘΕΜΑ: Διαχείριση βάρους

Απ: Διαχείριση βάρους 10 Ιαν 2012 03:19 #2276

  • Λήδα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Λήδα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 9
  • Κάρμα: 0
Λήδα έγραψε:
Βασίλη,παραθέτω για σένα από το βιβλίο "Ignore everybody and 39 other keys to creativity" του Hugh MacLeod,άσχετο με διατροφή και ψυχολογία (ή μήπως όχι;*):
''Every creative person is looking for 'The Big Idea'.You know,the one that is going to catapult him or her out of the murky depths of obscurity and onto the highest planes of cultural rock stardom.
So naturally you ask yourself,if and when you finally come up with The Big Idea,after years of toil,struggle,and doubt, how do you know whether or not it is "The One"?
Answer:Yoy don't.
That's not what happens.
All you get is this rather quiet,kvetchy voice inside you that seems to say "This is totally stupid.This is utterly moronic.This is a complete waste of time.I'm going to do it anyway"
And you do it anyway. ''
Οι καιροί πάντα ήταν ,είναι και θα είναι σκατά,για πρίγκηπες,διατροφή(δεν μ'αρέσει η λέξη δίαιτα-διαιτολόγος),για χορό,για όλα. I know it sucks but..."Ι'm going to do it anyway.And you do it anyway." φιλιά.
3 little words: I love you από τον Hugh MacLeod gapingvoid.com/2004/07/29/3-little-words/
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Διαχείριση βάρους 10 Ιαν 2012 05:57 #2277

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
ολυμπια έγραψε:
Επίσης μπορείς να αγοράσεις 2 νούμερα ρούχα στενότερα και να βάλεις στόχο ,κάααααααααααποια στιγμή να χωρέσεις μέσα σε αυτά !!!!!!!!! LOL !

πονεμένη ιστορία αυτό το κόλπο!!!:(
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Διαχείριση βάρους 10 Ιαν 2012 05:59 #2278

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
Λήδα έγραψε:
I know it sucks but..."Ι'm going to do it anyway.And you do it anyway." φιλιά.

Λήδα, ωραίο αυτό να το κάνεις υπογραφή (αλλιώς θα το κάνω εγώ!:P )
Έχει μεταφραστεί το βιβλίο αυτό;
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Διαχείριση βάρους 10 Ιαν 2012 07:05 #2280

  • Billy Tvoularis
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Billy Tvoularis
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα.
Στο πώς μπορεί κάποιος να διαχειριστεί το βάρος του, αυτό έγκειται στην ικανότητα του εκάστοτε ατόμου. Είναι θέμα θέλησης και μόνο. Χρειάζεται χρόνο και μεγάλη προσπάθεια, επιμονή και επιμονή.
Η διατροφή αποτελεί σημαντικό παράγοντα για μείωση του σωματικού βάρους(ο άνθρωπος είναι ότι τρώει) σε συνδιασμό με καθημερινή αερόβια άσκηση.
Εγώ ήμουν αρχές του 2010, 103 κιλά!!!
Σήμερα είμαι 79 κιλά!!! Έχασα 24 κιλά και είμαι 33 ετών. Περίπου 10 κιλά τον χρόνο έχανα..τώρα δέ που γράφτηκα στο γυμναστήριο και κάνω ποδηλασία, ελλειπτικό και διάδρομο, με κάποια βάρη και Wing-Chun Kung Fu άρχισε να σφίγγει το σώμα, έχασα ακόμα 2 κιλά(από 81, 79 μέσα σε 1 μήνα) και θα κατέβω κι'άλλο. Στόχος ακόμα 3-4 κιλά σε βάθος 4-5 μηνών και η σταθεροποίηση του βάρους εκεί για πάνω από μία 10ετία πρώτα ο Θεός. Έχω ύψος 1,79μ.
Η διατροφή μου αποτελείται από σκούρο ρύζι ή μακαρόνια ολικής άλεσης, βοτανικά εγχυματικά αφεψήματα, καστανή σάκχαρη, ψωμί σίκαλης, ξηρούς καρπούς, ανθότυρο, πράσινες σαλάτες και φρέσκα φρούτα..τρώγω λίγο και πολλές φορές.
Σπάνια θα φάω έξω κάποιο σουβλάκι, δεν πίνω αναψυκτικά, δεν τρώω πλέον γλυκά(μόνο μαύρη σοκολάτα 70% κακάο), αποφεύγω τα ετοιματζίδικα φαγητά(πίτσες, τυρόπιτες, σάντουιτς, κρουασάν, παγωτά κτλ)...αν είμαι έξω και πεινάσω ή κρατάω λίγο ψωμί πάνω μου και το τρώγω ή αγοράζω σησαμωτό κουλούρι και κόβεται η λιγούρα.
Σκέφτομαι τώρα να μαζέψω χρήματα να αγοράσω ένα Mountain Bike να αρχίσω να κάνω βόλτες το καλοκαίρι εδώ στο Ρέθυμνο(άλλωστε είμαστε ποδηλατούπολη), εκεί θα χάσω κι'άλλο βάρος λόγω του ότι θα αυξηθεί η αερόβια άσκηση που θα κάνω καθημερινά.
Αυτά και εύχομαι καλή χρονιά.
Βασίλης-Ρέθυμνο.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Λήδα

Απ: Διαχείριση βάρους 10 Ιαν 2012 07:09 #2281

  • Λήδα
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Λήδα
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 9
  • Κάρμα: 0
Δεν έχει μεταφραστεί δυστυχώς,αλλά όλη η πόρωση είναι να το διαβάζεις με τις αμερικάνικες αργκώ ιδιωματικές εκφράσεις...Κρίμα που είσαι Θεσσαλονίκη!See you.



Μακάρι να μπορούσα να το κάνω υπογραφή,αλλά η θεραπεία για ιδεοληψία μου το απαγορεύει.*
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Διαχείριση βάρους 14 Ιαν 2012 17:12 #2298

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
Βασίλη καλώς ήρθες και καλή χρονιά και σε σένα! Συγχαρητήρια για τη μείωση του βάρους σου και που ενέταξες τη γυμναστική στη ζωή σου! Εύχομαι μέσα στο '12 να εκπληρώσεις τους στόχους σου!:)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Διαχείριση βάρους 14 Ιαν 2012 17:14 #2299

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
Λήδα έγραψε:
Δεν έχει μεταφραστεί δυστυχώς,αλλά όλη η πόρωση είναι να το διαβάζεις με τις αμερικάνικες αργκώ ιδιωματικές εκφράσεις...Κρίμα που είσαι Θεσσαλονίκη!See you.



Μακάρι να μπορούσα να το κάνω υπογραφή,αλλά η θεραπεία για ιδεοληψία μου το απαγορεύει.*

Ε να μην πάμε κόντρα στο θεραπευτικό πλάνο τότες! :)

Δυστυχώς τα αγγλικά δεν με βοηθούν...:(
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Διαχείριση βάρους 15 Ιαν 2012 22:37 #2310

  • Anthoula -alex
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της Anthoula -alex
egw eixa ksefygei polu sta kila.
eixa ginei 85 ena diasthma
prin 7 mhnes exasa ta kila pou ithela se grhgoro xroniko diasthma .me diatrofh kai 2 wres thn hmera gymnastikh .
kai eniwsa polu kala kai psuxologika kai eida diafora sto swma mou .ola ginontai ;)
bebaia edwsa megalo agwna ma xasw sxedon 30 kila se 7 mhnes alla to eixa balei stoxo !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.115 δευτερόλεπτα