Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΒΟΗΘΕΙΑ

ΒΟΗΘΕΙΑ 06 Απρ 2015 03:37 #5853

  • μιχάλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της μιχάλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Σας παρακαλώ βοηθήστε με.Δεν έχω ξανανιώσει έτσι.Είμαι 22 χρονών αλλά η ζωή μου φαίνεται όλο και πιο πολύ ανυπόφορη.Η ιστορία μου έχει ως εξής.Είμαι από την Αθήνα αλλά σπουδάζω σε άλλη πόλη.Πριν κάτι μήνες γνώρισα μια κοπέλα με την οποία δέθηκα.Το ίδιο νόμιζα ότι έκανε και αυτή καθώς στην αρχή χαμογελούσε συνέχεια.Όμως ήρθε η στιγμή που με άφησε και 3 βδομάδες τώρα δεν έχουμε μιλήσει.(απότι φαίνεται δεν σήμαινα κάτι γιαυτήν και δεν την κατηγορώ γιαυτό).Το πρόβλημα είναι ότι εγώ ,ενώ μισούσα πάντα τον εαυτό μου τον καιρό που ήμουν μαζί της αισθανόμουν το αντίθετο για πρώτη φορά στη ζωή μου.Και εδώ έρχεται το πρόβλημα μου.Από τότε που χωρίσαμε κάθε μέρα είμαι και χειρότερα.Ότι κακό συναίσθημα είχα πριν γύρισε 10 φορές πιο δυνατό.Κάθε δευτερόλεπτο σκεύτομαι αυτήν και συχνά νιώθω να καίγομαι κάτω από το στέρνο μου.Τις πρώτες μέρες δεν σηκώθηκα από το κρεβάτι,όμως ο φίλος μου με έκανε να πάμε μια βόλτα.Για Πάσχα ήρθα στην Αθήνα και αυτή πήγε στο δικό της μέρος και τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα.Πιέζω τον εαυτό μου όσο δε μπορείτε να φανταστείτε να βγαίνω με φίλους και να κάνω κάτι αλλά ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ(και δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα απολύτως).Κάθε βράδυ δυσκολεύομαι να κοιμηθώ από τις σκέψεις και ΠΑΝΤΑ βλέπω όνειρα με αυτήν και ξυπνάω πάντα με ανησυχία και πάλι από την αρχή όλη την μέρα σκέψεις.Το μόνο που σκεύτομαι είναι να περάσει το Πάσχα να πάω στην πόλη που σπουδάζω και να δώσω ένα τέλος στη ζωή μου όχι γιατί πιστεύω ότι θα λύσω κάτι αλλά ειλικρινά δεν αντέχω άλλο να νιώθω έτσι.
Σημείωση:έχω ξαναχωρίσει αρκετές φορές αλλά πάντα έλεγα προχωράμε παρακάτω.Επίσης δεν έχω πρόβλημα να πάω σε ψυχολόγο και δεν φοβάμαι αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν μπορεί να με βοηθήσει κανένας.Ξέρω ότι κάποιοι έχουν πολύ σημαντικότερα προβλήματα αλλά το μυαλό μου με έχει εγκλωβίσει και δεν υπάρχει ελπίδα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΒΟΗΘΕΙΑ 06 Απρ 2015 23:25 #5854

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Φίλε πράγματι έχεις δίκιο, κάποιοι εδώ μέσα όντως έχουμε μεγάλα προβλήματα αλλά τα παλεύουμε με τη βοήθεια των ανθρώπων μας, των γιατρών μας και των φίλων μας. Βέβαια το πως αντιμετωπίζει ο καθένας ένα πρόβλημα δεν εξαρτάται από αντικειμενικό δείκτη.
Αν πράγματι θέλεις να κάνεις κακό στον εαυτό σου απευθύνσου άμεσα σε ειδικό. Η ζωή είναι ωραία γιατί έχει δυσκολίες, ανηφόρες και κατηφόρες και καμιά φορά ισιάδα. Με λίγα λόγια ποικιλία.
Αν θέλεις μπορείς να διαβάσεις εδώ μέσα διάφορες ιστορίες αγωνίας. Πραγματικές ιστορίες που πολλούς από εμάς μας έχουν οδηγήσει στα όρια. Πιστεύω πως ίσως σε βοηθήσουν να δεις τη ζωή με άλλο μάτι.
Αν πνίγεσαι απευθύνσου σε ειδικό. Ο ειδικός έχει τον τρόπο απλά να σε βοηθήσει να δεις ένα πράγμα από διαφορετική οπτική γωνία.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.043 δευτερόλεπτα