Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: εγλωβισμός

εγλωβισμός 07 Αυγ 2013 00:28 #4835

  • illusory
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της illusory
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
γεια σε όλους.
δε ξερω απο που να αρχισω και τι να σα πω. τα τελευταια 5 χρόνια η ζωή μου ειναι μια κόλαση. αραβωνιασμενη για 9 δυσκολα χρόνια και όταν τελειώνω αυτη τη σχεση ο ανθρωπως αυτός χάνεται σε τροχαιο και κατηγοπουν εμενα γιατι πιστευουν ότι ειναι αυτοκτονια
χανω την εργασια μου μετα απο 10 χρόνια. και μου μενει ένα σπιτι με δανειο και ενα αμαξι. Μετά από πολύ αγωνα να βιοπορευτω, βρησκω μια αξιοπρεπη δουλεια που μου καλυπτει τα εξοδα του σπιτιου αλλα καθόλου εξοδα για εμενα.
και μέχρι εδω ειναι κάτι αρκετα αντιμετωπίσιμο. (να σημειώσω ότι όλη τη ζω μου μεχρι εδω ζω κομοτηνη)
βρισκω έναν ανθρωπο με τον οποιο ειμαι ερωτευμενη περιπου 1 χρόνο και τον αποφευω επιτιδες γιατι ειμαι παντρεμενος και ηα γυναικα του εγγυος. με πολιορεκει πολύ. ερχεται κομοτηνη. μετα από γίλο τηλ κτλ καταλήξαμε να εχουμε σχεση απο αποσταση 2 χρόνια.
με παρακαλουσε να κατεβώ αθηνα. και το εκανα.ότον εγινε αυτό, στο πρωτο καυγαδάκι γυρισε στη γυναικα του να κάνει μια προσπάθεια. εγω χωρις να του πω κάτι εφηγα απο την αθηνα και επέτρεψα πλέον στο πατρικό μου (το δικό μου το εχω νοικιασει για να πληρωνω ενα μερος της δοσης. μετα απο λίγες μερες αρχησε να με διεκδικει και τηλεφωνα γραμματα μπλα μπλα. του ειπα ότι για να ξανακατευω αθηνα θα πρεπει να εχει ξεκαθαρισει την κατασταση στο σπίτι του. να φυγει, να πάει στη μητερα του για λίγο καιρό να πάνε σε δικιγόρο και εγω θα ερθω. και ετσι γινεται.μόνο που δεν υπέγραψαν τιποτα σε δικηγόρο. εχει 2 μηνες κοιμαται μαζι μου συναιχια και τωρα στην αδεια του ακόμη περισσότερο χρόνο. ο τελευταιος μηνας ηταν ονειρικός.
χθες το βραδυ η γυναικα του εκανε αποπειρα κημηθηκε μαζι της. ηρθε το μεσημερι σε εμενα για να πάμε για καφε να τα πουμε. του λεω δε χρεαζεται. να το κανουμε ποιο απλό. θα απιστρεψεις στη γυναικα σου? μου ειπε ναι. πηγε να φυγει γιατι τον πρόσβαλα με που του ειπα ότι δεν εχει αρχιδια. του ειπα να μαζευψει τα πραγματα του και να μου επιστρεψει τα κλειδια. ειπε ότι δεν εχει τα κλειδια μαζι του, και όταν πηγα να δω στο τσαντακι δε με αφησε. ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ δεν υπάρχουν φιλοι δεν υπάρχουν γνωστοι, ούτε οικογενεια, δε μπορω να γυρισω κομοτηνη δεν μπορω να μηνω σε αυτό το σπιτι που ζουσαμε μαζι. πηγα στα εξωτερικα του αιγινιτιου και προτειναν νοσηλια για 2 εβδομάδες. δεν γινεται σε καμια περιπρ=τωση διοτι εχω ενα σκυλάκο 7,5 χρονών, η μόνη σταθερά στη ζωη μου και δε εχω που να τον αφησω ουτε να τον αποχωριστω.
συγνωμη για το κατεβατο. ειμαι εγγλωβισμενη ασχημα. απογοητευμενη με σοβαρες τάσεις αυτοκτονιας
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

εγλωβισμός 09 Αυγ 2013 02:00 #4841

  • Vagattack
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Vagattack
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 70
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 11
αγαπητή illusory μην πανικοβάλλεσαι. Από όσα γράφεις έχεις αντιμετωπίσει πολλές άσχημες καταστάσεις. Για να σε έχει καψουρευτεί τόσο ένας άντρας και μάλλιστα παντρεμένος σημαίνει ότι θα μπορέσεις να βρεις έναν ελεύθερο για μία υγιή σχέση. Όπως λέει και το τραγούδι "πάμε γι'άλλες πολιτείες". Δείχνεις αρκετά δυνατή απλά έχεις βραχυκυκλώσει σε μία σχέση που δεν βγάζει, δεν οδηγεί πουθενά... . Αν θέλεις την δική μου άποψη ζήτα βοήθεια από τους δικούς και αν δεν έχεις φίλους στην Αθήνα γύρνα στην Κομμοτηνή.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

εγλωβισμός 11 Αυγ 2013 23:26 #4858

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
Γεια σου. Δυσκολη κατασταση διαβασα. Θα πω κι εγω οτι εχεις αντιμετωπισει στο παρελθον πολλα και τα εχεις καταφερει. Αυτο να σκεφτεσαι αυτη την περιοδο. Μην αφηνεις τον εαυτο σου να παγιδευεται. Ο φιλος σου μαλλον δεν εχει ξεκαθαρισει τι θελει και μπλεκει κι εσενα. μην του το επιτρεπεις. Στο νοσοκομειο σου ειπαν να μεινεις λογω των αυτοκτονικων τασεων;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα