Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ξαναήρθαν οι κρίσεις πανικού-χάπια-γνώμες..
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ξαναήρθαν οι κρίσεις πανικού-χάπια-γνώμες..

ξαναήρθαν οι κρίσεις πανικού-χάπια-γνώμες.. 02 Οκτ 2013 21:44 #5249

  • Ολγάκι
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Ολγάκι
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Κάρμα: 0
γεια χαρά και πάλι! θυμάστε που σας έλεγα για τις βασανιστικές σκέψεις ότι θα μείνω φυτό και τέτοια?..συνεχιζα να τα εχω αλλα ηξερα οτι καποτε θα φυγουν και περναγα καλα κλασσικα :). αφου ειχα περασει τις κρισεις πανικου μου φαινοταν οτι μπορω και αυτο..σημερα ειχα κανονισει με μια κοπελα να βγω..αρχισαν χωωωωωρις ν το θελω οι βασανιστικες σκεψεις οτι'θα ειμαι ξενερωτη και θα με πιασει η κριση πανικου σιγουρα και δεν θελω'..(ενω ολοι μ λενε οτι ειμαι κοινωνικη μεχρι αηδιας)εμενα μ κολλησε εκει. κ οντως ηρθε..με επιασε ζαλαδα..ενιωθα οτι ειχα κριση τελος παντων.και αρχισα να κλαιω ,να ουρλιαζωω..να λεω'παλιιιιιι?θελω να ζησωω...γινε οπως παλια ολγαα:(' και δεν μπορυσα να σταματησω...σκεφτηκα τα χαπια..αλλα να το κανω? ειμαι πολυ μικρη για αυτα πιστευω..και θα ηθελα να τα περασω μονη...και με ανχωνει το οτι καποτε πρεπει να τα κοψω(αν τα παρω).κ αν ξαναρθουν?μια ζωη θα φοβαμαι? ..ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ,ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ..ΓΙΑΤΙ ΠΛΕΟΝ ΦΟΒΑΜΑΙ..ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕ ΑΥΤΑ..ΚΑΙ ΛΥΣΜΩΝΩ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΖΟΥΣΑ..ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΘΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΠΙΟ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣΣ ΣΤΗΝ ΓΗ,ΗΔΗ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΑ:) YGEIA,OIKOGENEIA,FILOUS,STEGH,TROFH! AUTA POU EDINAN EUTUXIA..ALLA EINAI K AUTO TO ANXOS;( EXW SPASEI. OSO K AN TO PAIZW KALA..9ELEI DUNAMH ENW NIWTHEIS OTI THA PESEIS KATW NA SUNEXIZEIS NA EISAI XALARH..SAAAAS PARAKALW PEITE MOU KATI...KAI ESEIS POU TO EXETE PERASEI(NA NIWTHW OTI DEN EIMAI MONH..)KAI ESEIS POU DEN TO EXETE PERASEI! SAS EUXARISTW POLU KAI NA PERNATE KALA :) TA EXOUME OLA SE AUTH THN ZWH.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ξαναήρθαν οι κρίσεις πανικού-χάπια-γνώμες.. 15 Οκτ 2013 04:25 #5264

  • vikaki7
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vikaki7
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 10
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Ολγακι γεια σου,διαβασα προσεχτικα τα γραμματα σου και θελω να σου πω μερικα πραγματακια.ειμαι 53 χρονων εχω περασει κρισεις πανικου,καταθλιψη και διπολικη διαταραχη.που μου παρουσιαστηκαν μετα τα 46 μου.ειμαι σε φαρμακευτικη αγωγη και ειμαι καλα.η κορη μου στα 21 της επαθε κρισεις πανικου και πηγαμε στον ψυχιατρο.εκανε την αγωγη με πολλα φαρμακα και μετα εμεινε μονο στο αντικαταθλιπτικο.ητανε καλα περσυ εμεινε εγκυος και εκοψε τα φαρμακα,ολα πηγανε καλα γεννησε το μωρο της και ειναι μια χαρα.Μην το αφηνεις Ολγακι να σε φαει!αμεσα απευθυνσου σε ειδικους και κανε αυτο που θα σου πουν...μονη σου δεν μπορεις να το ξεπερασεις.Οσο για τα κιλα και τις παρεες κοριτσι μου σ οποιον αρεσουμε!κι εγω που ημουνα παντα η ψυχη της παρεας,οταν αρωστησα και σταματησα να ειμαι ο καραγκιοζης της παρεας ολοι κανανε πισω.Ειναι λογικο να φοβασαι να βγεις μην σε πιασει πανικος, ομως και γιαυτο υπαρχουν λυσεις...ξερουν οι ειδικοι...μην εισαι προκατειλειμενη με τις ψυχικες νοσους,καποιες ορμονες ας πουμε δεν δουλευουν καλα και παθαινουμε ψυχωσωματικα.πολλα φιλια περιμενω νεα σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ξαναήρθαν οι κρίσεις πανικού-χάπια-γνώμες.. 15 Οκτ 2013 21:58 #5265

  • Ολγάκι
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Ολγάκι
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 11
  • Κάρμα: 0
Γειά σου βίκυ:) πήρα χάπια τελικά,αντικαταθλιπτικά! δεν έχω κλείσει μήνα,ο γιατρός μ είπε ότι θα τα παίρνω για ενα μηνα μονο..παλι καλα δεν εχ τα συπτωματα..κ ειχα πει οτι αμα φυγουν οι κρισεις θα ειμαι ευτιχισμενη..το μυαλο μου λες και αυτοβασανιζεται..σκεφτεται συνεχεια αρνητικα..οτι θα γινω οπως ημουν παλια..δηλαδη ντροπαλη..πλεον εχω γινει κοινωνικη...αλλα ο φοβος μενει..ξυπναει μεσα μου το παρελθον..και απογοητευομαι..ενω ξερω πως ειμαι δυνατη! μονο εγω μπορω να το παλεψω..αλλα θελω να ζησω..ξερω πως καποτε θα πεθανουμε και πρεπει να ζησουμε,εγω καποτε ημουν ευτιχισμενη..πλεον τι επαθα? καταθλιψη? απο τωρα?απο τοσο μικρη?..και αν ειμαι μια ζωη ετσι?..μα πως?θα ξυπνησω ενα πρωι και θα φυγουν?η θα μαθω να ζω με αυτα..εγω γινει πολυ ευαισθητη και νευρικια..εγω δεν εκλαιγα με τιποτα σχεδον..και νευρικια παντα ημουν αλλα τωρα το εχω ξεφτιλισει..σε ευχαριστω πολυυ :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.056 δευτερόλεπτα