Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ...

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ... 07 Αυγ 2014 05:18 #5731

  • Maril...
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Maril...
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Γεια σας...Ειμαι 18 χρονων και ειμαι σε πολυ ασχημη ψυχολογικη κατασταση...Εδω και 10 χρονια αντιμετωπιζω ενα οικογενειακο θεμα που με εχει διαλυσει παρα πολυ ψυχικα...
Να σας πω λοιπον την ιστορια που σε κανεναν δεν την εχω πει ποτε μου...
Πριν 10 λοιπον 10 χρονων τοτε εγω αρχισε το θεμα αυτο απο τον αδερφο μου..Θυμαμαι οτι ειχε ερθει ο αδερφος μου σπιτι με κλαματα κτλπ και κλειστηκε στο δωματιο του...Αμεσως η μανα μου ετρεξε και τον ρωτησε τι εχει...Ειχε μια ερωτικη απογοητευση και εκλαιγε κτλπ και του ειπε αστην μωρε οποια θες θα βρεις εχεις ακομα χρονια μπροστα σου και αυτος ειπε οτι δεν θα ξαναπαει ποτε σε καμια απο μονος του ομως και οποια θελει ας παει και η μανα μου ειπε εννοειται...(24 χρονων ειναι σημερα)Λοιπον και απο τοτε ξεκιναει το μαρτυριο...
Ερχοταν στην μανα μου και της ελεγε γιατι αυτη παει σε αυτον και οχι σε μενα και αρχιζε και την χτυπουσε και την εβριζε το ιδιο και εμενα....Και η μανα μου ελεγε ολα θα γινουν παιδακι μου κτλπ...Και ετσι συνεχιζοταν...Της ελεγε γιατι δεν ηρθαν σε μενα και η μανα μου ολα θα γινουν και επεφτε το ξυλο και τα χυδαια λογια πηγαιναν και ερχοντουσαν απο αυτον...Μετα απο χρονια λοιπον βρηκε μια κοπελα πολυ ομορφη κοπελα και παραα πολυ καλη εχω με την μαμα μου πηραμε τοσο χαραα...Αλλα κρατησε και τοσο λιγο...Μετα απο 2 μηνες αρχισε τα ιδια και ας ηταν με την κοπελα...(επινε και εντομεταξυ και παρολο που ηταν με την κοπελα παλι τα ιδια ελεγε γιατι αυτες πηγανε εκει και οχι σε εμενα και ελεγε η μαμα μου εσυ εχεις σχεση τωρα και σε βλεπουν οτι εισαι με αλλη και τετοια)και συνεχιζοταν αυτο..ξυλο και μια φοβια γιατι στο σπιτι ηταν και ο πατερας μου τον οποιο οταν εβλεπε καθοταν παναγιτσα...και του ελεγε ο πατερας μου ξυπνα παμε για δουλεια και αυτος ναι θα ερθω και καθοταν σπιτι και χτυπουσε την μανα μου και εγω τις περισσοτερες μερες δεν πηγαινα σχολειο για αυτο τον λογο..και επερνε ο πατερας μου και λεγαμε οτι ειχε φυγει...Τεσπα μετα απο 5 χρονια η κοπελα γιατι ειχε κανει πολυ υπομονη με ολα αυτα αφου ουτε που την αγγιζε(αυτος δεν την χωριζε για να μην μεινει μονος,νομιζε πως την ειχε σιγουρη)και τελικα τον κερατωνει και τον χωριζει...και απο τοτε αρχιζει το μεγαλυτερο ακομα μαρτυριο...Ο πατερας μου λοιπον επειδη δεν ηταν και πολυ στα καλα του(ο μπαμπας του βρωμοκαΐτειο και η μαμα του σε ψυχιατρους κτλπ)ειχε βαλει καμερες στο σπιτι πανω απο ενα χρονο και κανενας δεν ηξερε τιποτα γιατι ειχε καταλαβει οτι γινοντουσαν φασαριες(γιατι τον εδιωχνε απο το σπιτι και του ελεγε πηγαινε μεινει το σαββατοκυριακο στον φιλο σου σκεψου καλα και ξανα ελα ε και γυριζε και παλι τα ιδια)τεσπα ειχε βαλει καμερες και ακουσε χυδαια λογια που ελεγε ο αδερφος μου στην μανα μου και ο πατερας μου επειδη απο παλια ζηλευε υπερβολικα την μανα μου ακομα και με τον αδερφο μου επειδη μονο σε αυτον εδινε σημασια ειπε και καλα οτι η μανα μου με τον αδερφο μου στην καμερα ειδε οτι κατι γινοταν σεξουαλικα(ποτε δεν εδειξε αυτο σε κανεναν μας,γτ δεν ισχυει εννοειται),απλα για να τον διωξει μια και εξω...και απο τοτε συνεχισοταν οι απειλες απο μακρια απο τον αδερφο μου μεσω τηλεφωνου...Λοιπον πλεον ειμαι 18 χρονων και ξυπναω απλα και κοιμαμαι συνεχεια κλαιω γιατι φοβαμαι γιατι παιρνει την μανα μου και εμενα και λεει πως θα μας καταστρεψει κτλπ(η μανα μου εχει τρελη αδυναμια στον αδερφο μου)Και τωρα της λεει πως αμα δεν σηκωθει να φυγει απο το σπιτι θα την σκοτωσει αφου δεν εχει γινει τπτ με καμια κοπελα οπως του ειχε πει...Εχω απελπιστει συνεχεια βαζω να κανω κακιες σκεψεις στο μυαλο μου...ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ....??(Θελω να φυγω να παω να σπουδασω με το αγορι μου και δεν φευγω γιατι τοσα χρονια εγω κραταω ολο αυτο το σπιτι αλλα αμα κατσω δεν θα το αντεξω αλλο...)ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΣΤ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ...ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ...ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ... 16 Αυγ 2014 15:38 #5734

  • gef2014
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της gef2014
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Κοριτσάκι μου τι να πω; Σίγουρα τα προβλήματα στο σπίτι σας είναι αρκετά σοβαρά. Χωρίς να είμαι ειδικός αντιλαμβάνομαι ότι ο πατέρας σου αλλά και ο αδελφός σου πάσχουν από κάποια σοβαρή ψυχική διαταραχή! Όσο ζηλιάρης και να είναι εκ φύσεως ο πατέρας σου δεν είναι δυνατόν να πιστεύει ότι μάνα και γιος έχουν σεξουαλική σχέση! Η εκτός και αν όντως συμβαίνει κάτι τέτοιο, αφού και ο αδελφός σου με την όλη στάση και συμπεριφορά που έχει απέναντι στην μάνα σου δεν φαίνεται να'ναι και τόσο στα καλά του. Αφού λοιπόν την κακοποιεί με κάθε τρόπο ( ξύλο, βρισιές κ.τ.λ) δεν αποκλείεται να την έχει κακοποιήσει και σεξουαλικά. Υποθέσεις κάνω βέβαια ε! Λοιπόν επειδή η κατάσταση είναι εκτός ελέγχου, όπως σωστά σκέφτηκες ίσως η λύση για να μην ''τρελαθείς'' όπως λες είναι να φύγεις απ'το σπίτι. Αν το αγόρι σου η κάποιος δικός σου μπορεί να σε βοηθήσει σ'αυτό καλώς, διαφορετικά βρες μια δουλίτσα και ζήσε μόνη σου μακριά τους.Αν έχεις στόχο να σπουδάσεις προσπάθησε το. Το διάβασμα θα βοηθήσει τον εγκέφαλο σου να ξεφύγει απ'όλες αυτές τις δυσάρεστες σκέψεις. Μίλα και σε κάποιον ειδικό ψυχικής υγείας. Μην νιώθεις ενοχές για την οικογένεια σου, ούτε και ντροπή. Δεν φταις εσύ σε κάτι. Είσαι νέο κορίτσι και έχεις τη ζωή μπροστά σου. Μπορείς να χτίσεις σιγά σιγά μια ήρεμη και φυσιολογική ζωή μακριά τους. Μην νιώθεις τύψεις γι'αυτό είναι δικαίωμα σου. Καλή τύχη σου εύχομαι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα