Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!!
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!!

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 29 Απρ 2015 02:51 #5881

  • panos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της panos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΘΕΜΑΤΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ!ΕΙΜΑΙ 35 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΤΗΝ ΕΝΙΩΣΑ ΣΤΗΝ 5ΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ 3Η ΛΥΚΕΙΟΥ!ΜΕΧΡΙ ΤΑ 26 ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΝΧΟΥΣ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΕΤΣΙ ΓΥΡΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟ 2005 ΝΟΜΙΣΑ ΟΤΙ ΤΗΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΠΟΥ ΔΙΑΡΚΟΥΣΑΝ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΑΛΛΑ ΗΤΑΝ ΕΦΙΑΛΤΙΚΕΣ!ΜΟΥ ΣΥΝΕΣΤΗΣΑΝ ΕΝΑ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΣΤΟΝ ΟΠΟΙΟ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΜΕ EFFEXOR 150MG!ΤΑ ΠΙΝΩ ΣΧΕΔΟΝ 10 ΧΡΟΝΙΑ!ΤΟ 2014 ΕΝΩ ΗΜΟΥΝ ΣΧΕΔ ΟΝ ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΟ ΜΕΙΩΣΟΥΜΕ ΣΤΑ 75MG!ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ.ΕΝΙΩΘΑ ΧΑΛΙΑ ΠΑΛΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΚΛΕΙΝΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΙΣΟ LEXOTANIL ΠΡΩΙ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΡΧΙΣΩ ΠΑΛΙ 150ΑΡΙΑ EFFEXOR!ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ 2015 ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ 75ΜG MEΤΑ ΑΠΟ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ!ΑΡΧΙΣΑ ΠΑΛΙ ΤΑ 150ΑΡΙΑ!!!!!ΘΑ ΤΑ ΠΙΝΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΕΛΙΚΑ?Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΜΕ ΑΝΧΩΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΣ ΤΟ ΠΩ!ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ!ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΧΩΔΗΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ.ΜΕ ΣΦΙΓΓΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΖΑΛΗ-ΙΛΥΓΓΟ ΟΤΑΝ ΑΝΧΩΝΟΜΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 29 Απρ 2015 13:43 #5884

  • κραταιά
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της κραταιά
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 124
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 32
  • Κάρμα: 8
Πάνο ευχαριστούμε για την εμπιστοσύνη που μας δείχνεις, γράφοντας για τη δική σου εμπειρία. Αυτό είναι ένα δύσκολο βήμα, που βοηθάει πολύ όμως, όταν το κάνεις.
Διάβασα το κείμενό σου με προσοχή και αναγνώρισα πολλά κοινά με τη δική μου πορεία στις διαταραχές διάθεσης.
Θα ήθελα να σταθώ σε δύο σημεία. Πρώτα, στο ότι δεν αναφέρεις πουθενά ότι παράλληλα με τη φαρμακευτική αγωγή, κάνεις και ψυχοθεραπεία.
Από τη δική μου εμπειρία, αλλά και μέσα από την ανταλλαγή απόψεων με άλλα μέλη στις Ομάδες Αυτοβοήθειας, έχουμε καταλήξει στο συμπέρασμα, ότι χωρίς ψυχοθεραπεία, τα αποτελέσματα στην καλυτέρευση των συμπτωμάτων μας, δεν είναι τόσο δυνατά.
Σε απλά ελληνικά, η αντιμετώπιση των διαταραχών, είναι πολυεπίπεδη. Βοηθάνε πολύ τα φάρμακα, όταν είναι αναγκαία (επειδή δε χρειάζονται σε όλες τις περιπτώσεις), ΑΛΛΑ το κομμάτι που βοηθάει πάρα πολύ, είναι το να ψάξεις τι ακριβώς τα προκαλεί όλα αυτά, τι τελικά είναι αυτό που δημιουργεί το άγχος, τις κρίσεις. Για να απαλλαγείς από τα συμπτώματα, βασική προϋπόθεση (και πάλι εμπειρικά το καταθέτω), είναι να κάνεις αλλαγή τρόπου σκέψης και ζωής. Αυτό επιτυγχάνεται μέσω της ψυχοθεραπείας.
Το δεύτερο κομμάτι του κειμένου σου που θα ήθελα να συζητήσουμε, είναι αυτό που λες, ότι δεν έχεις μιλήσει στην κοπέλα σου, ενώ αντίθετα οι γονείς σου είναι ενήμεροι.
Θα ήθελα να μάθω πόσο καιρό είστε μαζί και επίσης, γιατί δεν την έχεις μιλήσει ακόμα για κάτι τόσο σημαντικό που πιστεύω ότι αφορά και εκείνη για πολλούς λόγους. Τι σε κρατάει από το να το κάνεις;
Περιμένω νέα σου και ελπίζω να σε βοηθήσουμε να νιώσεις καλύτερα... Για μας, αυτό είναι σκοπός ύπαρξης... :)
Τελευταία διόρθωση: 29 Απρ 2015 13:45 από κραταιά. Αιτία: ορθογραφικό λάθος
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 29 Απρ 2015 15:14 #5885

  • panos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της panos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΤΣΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΟΥ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΙΑ ΜΟΥ!
ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ ΜΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΤΟ 10%!ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΒΡΑΔΥ!ΔΟΥΛΕΥΩ 11 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΕΙΝΑΙ 9ΠΡΩΙ ΜΕ 8ΒΡΑΔΥ!ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ 1 ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ!ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ!Α ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ,ΑΣΧΕΤΟ!ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΜΙΛΗΣΩ!ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΣΩ ΙΣΩΣ!ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΥΤΟ ΒΑΘΙΑ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΓΟΥΡΕΥΤΩ!ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ?????
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 30 Απρ 2015 03:46 #5887

  • ANNETA
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ANNETA
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 5
  • Κάρμα: 1
Καλησπερα Πανο,σε νιωθω απολυτα,πρασφατως διαγνωστηκα διπολικη και μπορει να μην εχουμε την ιδια ψυχικη διαταραχη αλλα καταλαβαινω απολυτα ποσο ειναι δυσκολο ειναι για σενα να εξωτερικευσεις στη κοπελα σου αυτο που εχεις,εγω η αληθεια ειναι οτι απο τοτε που το εμαθα,εχω κλειστει στον εαυτο μου αρκετα και τρεμω στην ιδεα της σχεσης μονο και μονο γιατι ειμαι ανθρωπος που δε μου αρεσει να κρυβω πραγματα απ'τη μια αλλα απ'την αλλη δε εχω ιδέα το πως μπορει να φανει σε καποιον αυτο που εχω,το καλο στη δικη σου υποθεση ειναι το γεγονος οτι η κοπελα σου ειναι ψυχολογος,ειναι καταπληκτικο,διοτι εχει πληρη επιγνωση του τι σημαινουν ψυχικες διαταραχες και ειμαι της αποψης οτι ενας ανθρωπος σοκαρεται οταν ακουει κατι που δεν εχει ιδεα τι ειναι...η κοπελα για να μη μακρυγορω ειμαι σχεδον βεβαιη οτι θα σε αποδεχτει και θα σε στηριξει και εσενα σιγουρα θ σου φυγει ενα μεγαλο βαρος,οσον αφορα τη ψυχοθεραπεια,εγω ειμαι υπερ και το εφαρμοζω κιολας,τα χαπια θεωρω οτι απο μονο τους δε κανουν τιποτα,οπως και αντίστοιχα η ψυχοθεραπεια απο μονη της,το ενα συμπληρωνει το αλλο με τον καλυτερο τροπο,καλη τυχη και ελπιζω να σε βοηθησα!
Τελευταία διόρθωση: 30 Απρ 2015 03:49 από ANNETA.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Δέδες Ιωάννης

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 30 Απρ 2015 12:46 #5888

  • alxp
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της alxp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 12
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα Πάνο...πασχω και εγω απο κρισεις πανικού και εχω να πω οτι ειναι απ τα χειρότερα συναισθήματα που μπορεί να βιωσει κάποιος.Αυτο που έχω να παρατηρησω εγω απο αυτα που γράφεις ειναι οτι δουλεύεις παρα πολλές ωρες και αυτο μονο καλό δε σου κανει στις κρίσεις πανικού..με τετοια ωράρια το θεωρω δυσκολο να μπορεις να ηρεμεις,οποτε ειναι φυσιολογικο να παθαινεις κρισεις πανικου και να μην μπορεις να τις ξεπερασεις..αλλα απο την αλλη καταλαβαινω οτι δε μπορουμε και να μην δουλευουμε..ισως αν εβρισκες μια δουλεια με πιο χαλαρους ρυθμους να σε βοηθουσε.τωρα οσον αφορα τη κοπελα σου εισαι τυχερος που ειναι συμβουλευτικη ψυχολογος,θα σε βοηθησει αρκετα και μολις νοιωσεις ετοιμος καλο ειναι να της το πεις.Μολις νοιωσεις οτι η σχεση σου παταει γερα πες της το.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 30 Απρ 2015 13:05 #5889

  • panos
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της panos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΠΙΟ ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΜΕΙΩΣΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΟΥ ΑΠΟ 150ΜΓ ΣΕ 75ΜΓ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΓΥΡΝΑΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΤΡΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΖΗΣΕΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΙ(ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ)ΑΝΧΩΤΙΚΟΙ,ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΩ!!!!!!!!!ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΕ ALXP KAI ΤΗΝ ΑΓΑΠΩ ΕΧΩ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΟΛΥ ΝΟΙΑΖΕΙ,ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ Η ΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΕΡΓΟΔΩΤΩΝ ΜΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ!ΑΝΝΕΤΑ ΜΟΥ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΓΙΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΙΑ ΑΠΟ ΒΔΟΜΑΔΑ!ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΕΠΑΡΧΕΙΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ 1 ΩΡΑ ΤΟ ΠΟΛΥ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!!ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ!!!!!!!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 05 Μαϊ 2015 16:17 #5892

  • Παναγιώτης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Παναγιώτης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 9
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα παιδια

Χάθηκα από το φορουμ για αρκετα χρόνια, απο το 2011....λόγω έντονων οικογενειακων και εργασιακων προβληματων.
Να απαντησω στον pano λοιπον, οτι εγω οταν διαγνωστηκε το προβλημα μου ήμουν παντρεμενος, και η γυναικα μου δεν ειχε απολυτως καμια ιδεα απο τετοιες παθησεις. Οταν λοιπον πηγαμε μαζι στον ψυχιατρο και ακουσε τον διαλογο με τον γιατρο εβαλε τα κλάματα !! και ο γιατρος της ειπε: "καλα εσυ δεν τον εβλεπες μες το σπίτι ότι ήταν χάλια;;"
Άρα pano αφου η κοπέλα σου ειναι της ψυχολογιας, μην δισταζεις, μιλα της.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 02 Αυγ 2015 21:52 #5962

  • Δέδες Ιωάννης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Δέδες Ιωάννης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Γεια σου φιλε κουράγιο...και εγω πάσχω από μείζων κατάθλιψη με έντονο ανγχος,φόβο κτλ.εχω παρατήσει δουλειές,οι γονείς μου έχουν στεναχωρηθει πολυ και δε ξέρουν τι γίνεται,φίλους παιδικούς έχασα γενικά έχασα τη ζωή μου όλη...μόνο η κοπέλα μου ειναι δίπλα μου αν και η σχέση μας αλλοιωθηκε μετά από 5 επεισόδια...πρόσφατα ξεκίνησα πάλι ψυχοθεραπεία και ειμαι σε φάση αλλαγής φαρμάκου από Effexor 375 σε ζολοφτ,παλιά έπαιρνα ζολοφτ 100mg και ήμουν καλα όμως τα εκοβα όταν ένιωθα καλα και άντε πάλι απτην αρχή...πριν ενάμισι χρόνο είχα το τελευταίο επεισόδιο το οποίο διαρκεί ακόμη και πήγα σε μια ψυχ/τρο και με ξεκινάει με effexor75 το οποίο μου το ανέβαζε συνέχεια λόγο ότι δεν μεπιανε μέχρι που μου το ταβανιασε.Τωρα ξεκίνησα σοβαρή θεραπεία και ειμαι σε φάση διακοπής του Effexor το οποίο με διέλυσε και τωρα που το κόβω εχω πέσει πολυ...μακάρι το ζολοφτακι να ξαναδουλέψει!πονταρω πολλά και στη ψυχ/πεια εχω χάσει τη μπάλα πολυ δύσκολα κουράγιο αδέρφια!!!ολοι εκεί που εμένα ξέρανε για μένα κανείς δε με καταλάβαινε στο βάθος μοναξιά!ντροπη-ενοχή!μονο η μάνα μου και η κοπέλα μου μου στάθηκαν πραγματικά...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 04 Αυγ 2015 01:32 #5965

  • Παναγιώτης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Παναγιώτης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 9
  • Κάρμα: 0
Τελικά απο οτι έχω καταλάβει όλοι έχουμε κάνει το ίδιο μοιραίο λάθος. Αφου ξεκινάμε την θεραπεία με φάρμακα, μόλις γίνουμε καλά δοκιμάζουμε να τα κόψουμε και εκει μας την δίνει τελείως και χειρότερα ! Μας τραβάει μια υποτροπή και μετά δεν μας πιάνουν και τα φάρμακα.........
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 04 Αυγ 2015 13:16 #5966

  • Δέδες Ιωάννης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Δέδες Ιωάννης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Από μελέτες 2/3 τα κόβουν από μόνοι τους όταν νιώθουν καλύτερα ειναι κάτι που συμβαίνει...απλά εγω το έκανα 3 φορές,λόγο μη αποδοχής,εγωισμού.κι έτσι τραβιέμαι ακόμα,δεν έκανα και σοβαρή ψυχ/πεια...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 04 Αυγ 2015 16:48 #5967

  • Παναγιώτης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Παναγιώτης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 9
  • Κάρμα: 0
Όλοι σε αυτό το τρυπακι πέφτουμε του εγωισμού μας και πιστεύουμε ότι θα τα καταφέρουμε και χωρίς το φάρμακο. Εγώ έκανα 2 προσπάθειες η πρώτη ήταν χωρίς να πω τίποτα στο γιατρό ! την 2η φορά όμως το γνώριζε,μου είπε βέβαια να μην το κάνω καθόλου αλλά εγώ ήθελα να δοκιμάσω και 2η φορα...

Τελικά μου είπε οτι αν συνεχίσω να κάνω πειράματα θα καταλήξω στο νοσοκομείο για θεραπεία και εκεί φοβήθηκα και δεν ξανά έκανα πείραμα.

Τώρα είμαι σε δοσολογία 2 150αρια Deprevix την μέρα τα οποία όπως έχω καταλάβει με κρατάνε οριακά......
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΧΡΟΝΙΕΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ!!!!!! 04 Αυγ 2015 18:46 #5968

  • Δέδες Ιωάννης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Δέδες Ιωάννης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 0
Αποδοχή θέλει και καλη ψυχοθεραπεία να γνωρίσεις τον εαυτό σου όσο πιο βαθιά μπορείς...και φάρμακο βοηθάει!αλλα εγω εκεί που έπαιρνα 100mg Zoloft με φόρτωσαν με 375mg Effexor συν risperidon συν Xanax,έλεος πήρα 20κιλα ξεχοιλωσα και καλύτερα δεν ένιωσα απλά ήμουν συνέχεια σε απάθεια ήρεμος μεν αλλα ζομπι και βαρέλι θελει και τύχη στην Ελλάδα να πέσεις σε καλό γιατρό είμαστε πίσω σαυτα και θελει και πολλά λεφτά αν θες καλό ιδιωτικό σκηνικό.τωρα είμαι Ολλανδία πολυ μπροστά εδώ κόβω τα πολλά φ. Με σκοπό να ξαναγυρίσω στο ζολοφτακι και ξεκινάω ψυχ/πεια σοβαρή να χάσω και τα κιλά και να σταθεροποιηθω επιτέλους!ενταξει μια ασθένεια έχουμε που ειναι και πολυ διαδεδομένη παγκοσμιος!δε φταίμε εμείς όχι ενοχές όχι ντροπή!η βενλαφαξινη ειναι μούφα,τουλάχιστον σεμενα,χειρότερα έγινα και κατέστρεψα και το συκώτι μου...επιστροφή στη σετραλίνη!
Τελευταία διόρθωση: 04 Αυγ 2015 20:13 από Δέδες Ιωάννης .
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα