Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Εχω καταθλιψη?

Εχω καταθλιψη? 17 Σεπ 2015 15:34 #6064

  • Kwstas
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Kwstas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Καλημερα παιρνω το θαρος να γραψω μια και θελω να ρωτισω για αυτο που με απασχολει ειμαι ο κωστας 25 χρονων μενω στην Αθηνα και εχω περασει σε ενα τει στην Αθηνα. Γενικα δεν θα ελεγα οτι ειμαι κλειστος χαρακτηρας μια και βγαινω εξω γνωριζω κοσμο και τα λειπα.Ολα ξεκινησαν πριν απο περιπου 2 χρονια οταν ειμουνα στον 5 χρονο στο τει και χρωσταγα 20 μαθηματα γιατι η σχολη μου ειναι πολυ δυσκολη.Τελος Παντων καταφερα και περασα αρκετα μαθηματα και εχω κολισει στα 5 μαθηματα εδω και περιπου 1,5 χρονο.Και απο εκει ξεκινησε και η μουρμουρα απο τους γονεις μου κυριως απο την μανα μου.Στην αρχη ηταν μονο μουρμουρα μετα εγινε πιο εντονο και μετα τσακωμος μεχρι και τςρα την ωρα πουυ μιλαμε πλακωθηκαμε.Αυτο το πραγμα με εχει κουρασει παρα πολυ και εχω και εναν αδερφο 4 χρονια μικροτερο ο οπιοις οχι μονο δεν μου συμπαραστεκεται αλλα κανει ακριβως το αντιθετο με κατηγορει λεει μαλακιες για τους φιλους μου επειδη παλια παιζαμε παιχνιδια online και ακομα παιζουμε βεβεα εγω τα εχω ψιλο κοψει.Τελος παντων αυτο το πραγμα με εχει κουρασει παρα πολυ και οι γονεις μου με πιεζουν παρα πολυ και δεν ξερω τι να κανω ο πατερας μου αμα νευριαζει με λεει ρεμαλη τεμπελχανα και ι μανα μου μου λεει μαλακιες τετοιου ειδους και μου λεει οτι δεν εχω δουλεψει ποτε στιν ζωη μου ενω εχω δουλεψει.Δουλευα στην αρχη που πρωτο μπηκα στο τει δουλευα σε μια εταιρια που εκανα προωθηση προιοντων.Τελος παντων εχω φτασει σε ενα σημειο που εχω σκεφτει παρα πολλες φορες να φυγω απο το σπιτι μου η ακομα και να αθτοκτονησω γιατι δεν αντεχω αλλο την πιεση αυτη.Εχω δοκιμασει να μιλησω στους 3 καλυτερους μου φιλους ποθ γνωριζομαστε 20 χρονια τωρα αλλα ντεπομε ξερω οτι θα με καταλαβουν αλλα ντρεπομαι τοσο πολυ να τους μιλησω.Δεν ξερω την να κανω βοηθεια.

Σορρυ για τυχων λαθοι ειναι λογο δυσλεξιας
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εχω καταθλιψη? 23 Σεπ 2015 00:35 #6066

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
Καλησπέρα Κώστα. Μοιραστηκες μαζι μας το πρόβλημα σου και το άγχος σου κι αυτο ειναι πολυ γενναίο. Όπως γενναίο ειναι και το γεγονός ότι πέρασες πολλά μαθήματα ενώ χρωστουσες. Μπράβο σου. Δεν θα σου πω για την οικογενεια σου αλλα θα σου προτείνω να ρισκάρεις να μιλήσεις στους φίλους σου για το τι περνάς. Ξέρεις κάποιες πόρτες στη ζωή μας δεν μπορούμε να τις ανοίξουμε μόνοι μας. Χρειαζόμαστε τη βοήθεια των φίλων μας. Νομίζω πως θα σου συμπαρασταθούν και το χρειάζεσαι. Αντιμετωπίζεις μια άσχημη κατάσταση και δεν υπάρχει λόγος να ντρεπεσαι. Όλοι μας κάποια στιγμή μπορεί να αντιμετωπίσουμε αν όχι το ίδιο ακριβώς αλλα μια επώδυνη κατάσταση. Είμαστε μαζι σου κι έτσι πιστεύω θα ειναι και οι φίλοι σου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εχω καταθλιψη? 25 Σεπ 2015 15:11 #6068

  • Kwstas
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Kwstas
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Αρχικα ευχαριστω που απαντισες η αληθεια ειναι οτι δεν μπορω να βρω την δυναμη να τους το πω και δεν ξερω τι να τους δεν ξερω φοβαμαι.Η μανα μου λεει που και που να παω σε ψυχολογο αλλα επειδη νομιζει οτι εγω εχω το προβλημα οχι αυτη.Βεβαια εγω σκεφτομαι να παω αλλα και παλι φοβαμαι φοβαμαι να μιλησω σε καποιον και ομως καταπιεζομαι τοσο πολυ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.047 δευτερόλεπτα