Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ Καταθλιψη με σύνοδο υποχονδριαση
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Καταθλιψη με σύνοδο υποχονδριαση

Καταθλιψη με σύνοδο υποχονδριαση 17 Δεκ 2015 15:01 #6119

  • Lp
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Lp
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Γεια σας,
Αντιμετωπίζω ενα προβλημα τον τελευταιο καιρο που με εχει ταλαιπωρήσει πολυ και δεν μπορω να συζητησω με κανενα απο τους δικούς μου γιατι προσπαθώ να κανω να πιστέψουν ολοι οτι ειμαι καλα για να μην ανησυχούν, απευθύνθηκα εδω για στήριξη αλλα και αν γνωρίζει κάποιος αν μπορω να απαλλαγώ απο ολο αυτο να μου δωσει κάποια ιδέα.
Ολα ξεκίνησαν απο μια γενική αιματος στην οποία εμφανιζόταν υψηλα λευκα αιμοσφαίρια ειχε πάθει κάποια μόλυνση και ειχα πυρετο ο γιατρός το απέδωσε σε αυτο και μου ειπε να της επαναλάβω οταν πεσει ο πυρετος εγω εκανα το λάθος να ψάξω στο διαδίκτυο και οι πληροφορίες που περιλαμβάναν σοβαρές ασθενείςε με τρόμαξαν πολυ μετα απο αυτο έπαιρνα συνεχεια το γιατρό τηλεφωνο, μου εμφανιζόταν συνεχώς νεα συμπτωματα, εκανα καθε είδους εξεταση, ώσπου 2 γιατροί μου είπαν οτι πρεπει να επισκεφτώ ψυχιατρο γιατι δεν ειναι φυσιολογικο που τους περνώ συνεχεια και που δεν εφησυχαζομαι ποτε οτι ειμαη καλα. Εγω ομως ένιωθα έντονα σωματικά συμπτωματα και δεν μπορουσα να πιστέψω οτι ειναι ψυχολογικό. Ένιωθα κούραση, αδυναμια, υπνηλια, πόνους στην κοιλια και διαφορα τετοια. Με έπεισαν οι δικοί μπυ και τελικα πήγα σε ενα ψυχιατρο ο οποίος διέγνωσε καταθλιψη με σύνοδο υποχονδριαση και μπυ έσωσε ssri αντικαταθλιπτικα τα οποία με βοήθησαν πολυ αρχικά σε σημείο να πω ειμαι εντελως καλα ( μετα απο ενα μηνα που ξεκίνησα την θεραπεια) αυτο ομως δεν κράτησε για πολυ και τελικα με επιασε παλι η ιδέα αυτη πτι κατι εχω και ξυπναω καθε μερα με αυτο το αγχος και επειδη ο αντρας μου δεβ μαφηνει να κανω αλλες εξετάσεις ζω καθημερινά με αυτο το αγχος το οποιο με εχει κουράσει και με εχει καταβάλει πολυ.. Πως μπορει να μου φυγει αυτη η ιδέα ειχε κανεις ποτε ενα τετοιο προβλημα το οποιο να ξεπέρασε ;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Καταθλιψη με σύνοδο υποχονδριαση 23 Δεκ 2015 15:19 #6120

  • Thanasis1968
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Thanasis1968
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 84
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 18
  • Κάρμα: 7
Φίλη θεωρώ πως απαιτείται να επαναλάβεις τις αιματολογικές εξετάσεις ώστε να σου φύγει η ιδέα. Βέβαια πρέπει να συνεχίσεις να επισκέπτεσαι και τον ψυχίατρο σου για όσο σου πει. Μου κάνει εντύπωση πως στην αρχή σε έπιαναν τα αντικαταθλιπτικά και όχι μετά. Αυτό συμβαίνει συνήθως με τα αγχολυτικά που πρέπει να τα παίρνουμε για βραχύ χρονικό διάστημα σύμφωνα πάντα με τις εντολές του γιατρού μας.
Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.043 δευτερόλεπτα