Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ Εκτρωση-ψυχολογία
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Εκτρωση-ψυχολογία

Εκτρωση-ψυχολογία 04 Μαρ 2011 01:26 #614

  • Ανώνυμος
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της Ανώνυμος
Γεια σας .Ποιος έχει μιλήσει ποτέ για το τι περνάν οι άντρες μετά από έκτρωση που έκανε το έτερον ήμισυ?

Θέλω να ρωτήσω και ζητάω απεγνωσμένα βοήθεια..Η κοπέλα μου ενώ ήταν έγκυος 3 μηνών και αρκετά χαρούμενη για το γεγονός (26 ετών) ένα πρωί εξαφανίστηκε για 10 μέρες και γυρισε λέγοντας ότι το έκανε γιατί ήταν πιεσμένη...Τώρα μου ανακοίνωσε ότι πρέπει να χωρίσουμε .
Με συμπονα αλλά δεν θέλει να συνεχίσουμε.Αισθάνομαι γι'αυτό που έχει κάνει στεναχώρια,δεν μπορώ να κοιμηθώ εδώ και 3 μήνες ήσυχος και ξυπνάω πάντα ξημερώματα με πανικό και ταχυκαρδία.Είναι φυσιολογικά αυτά που νοιώθω ή πρέπει να απευθυνθώ σε γιατρό?Νομίζω ότι θα πεθάνω ,δεν τρώω φυσιολογικά και κλαίω όταν το σκέφτομαι...

ευχαριστώ
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Εκτρωση-ψυχολογία 04 Μαρ 2011 23:14 #620

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Ανώνυμε φίλε, είναι φυσικό να πονάς για ό,τι έγινε εφόσον αγαπάς αυτή την κοπέλα και ήθελες να γεννηθεί το παιδί σας. Όμως οι εκδηλώσεις της λύπης που περιγράφεις ίσως είναι πιο υπερβολικές απ'ό,τι θα έπρεπε. Γι'αυτό πιστεύω είναι καλό να μιλήσεις για το πώς νιώθεις σε πρώτη φάση μ'έναν ψυχολόγο κι αυτός θα μπορέσει να αξιολογήσει αν πάσχεις πιθανόν από κατάθλιψη και χρειάζεται να δεις και ψυχίατρο. Καλή δύναμη.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: Εκτρωση-ψυχολογία 10 Μαρ 2011 13:30 #632

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
καλώς ήρθες! κι εγώ νομίζω πως αν απευθυνόσουν σε ψυχολόγο, θα βοηθιόσουν αρκετά.:)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα