Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ Εχει καταθληψη ο αντρας μου?
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Εχει καταθληψη ο αντρας μου?

Εχει καταθληψη ο αντρας μου? 14 Νοε 2016 08:42 #6297

  • Valia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Valia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Γεια σας,ειμαι παντρεμενη 7 χρονια και εχω 2 μικρα παιδια, απο την αρχη του γαμου μου δεν πηγεναν καλα τα πραγματα,πλεον μου περναει η υποψια πως ισως ο αντρας μου να πασχει απο καταθληψη.Ζω στην επαρχια και μου ειναι δυσκολο να μιλησω με καποιον ειδικο.Αλλα ας τα παρω απο την αρχη.
Με τον αντρα μου γνωριστικαμε και παντρευτηκαμε μεσα σε 2 μηνες,ηταν παντρεμενος ξανα στα 19 του και δεν γνωρισε ποτε την κορη του γιατι δεν του το επετρεψε η πρωην γυναικα του.
Μολις παντρευτηκαμε αρχησαν τα οικονομικα προβληματα.Αλλαξε δουλεια και μετακομησε απο την πολη που ζουσε χρονια στο χωριο.Αρχισε να πινει πολυ,επινε και οταν τον γνωρισα αλλα ειχε φτασει σε σημειο να λυποθυμα απο το ποτο,αφου τον τρομαξα πως θα φυγω το ελατωσε αλλα δεν το εκοψε ποτε,αρχησε να κολλαει με το internet σε ενα δυαδικτιακο παιχνιδι.Πλεον δεν εχει επαφες με κανενα παρα μονο με καποια ατομα στο σκαιπ που παιζουν το ιδιο παιχνιδι.Στην δουλεια του δεν βλεπει κανενα γιατι ειναι φυλακας σε μια αποθηκη που τον περισσοτερο χρονο ειναι κλειστη.
Δεν θελει να παει πουθενα,δεν θελει να γνωρισει κοσμο,δεν μου μιλαει για το τι τον απασχολει και οποτε προσπαθω να ανοιξω σηζητηση μου το κοβει μαχαιρι πως δεν θελει να με ακουσει γιατι θα αρχισω να γκρινιαζω.
Προσφατα περασε μια πολυ αρρωστια και υπεθεσα πως αφου την ξεπερασε θα δει αλλιως την ζωη αλλα δεν εχω δει καμια διαφορα.
Αδιαφορει για εμενα,για τα παιδια του,για την ενμφανηση του και την υγεινη του και πολλες φορες γινετε επιθετικος χωρις λογο.
Οταν ειναι στο σπιτι καθεται με το τσιπουρο στον υπολογιστη και οταν ειναι στην δουλεια παλι καθετε μπροστα στον υπολογιστη γιατι λεει πως αυτο ειναι το χομπι του και το μοναδικο που δεν χρειαζεται χρηματα.
Τον εχω απειλησει ως αν συνεχισει ετσι θα φυγω απο το σπιτι και η απαντηση του ειναι πως αν θελω να το κανω τοτε να φυγω.
Δεν ειμαι σιγουρη αν ειναι καταθληψη,εθισμος ή και τα δυο μαζι.
Πως θα μπορουσα να τον κανω να καταλαβει οτι χρειαζεται βοηθεια?
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα