Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ πως θα καταλαβω αν ο συντροφος μου εχει καταθλιψη
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: πως θα καταλαβω αν ο συντροφος μου εχει καταθλιψη

πως θα καταλαβω αν ο συντροφος μου εχει καταθλιψη 05 Οκτ 2013 00:26 #5251

  • maripelina
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της maripelina
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
καλησπερα σας,
θα ηθελα πραγματικα την βοηθεια σας σε οτι αφορα την σχεση μου γιατι πραγματικα προσπαθω να καταλαβω εαν ο συντροφος μου χρειαζεται βοηθεια.
θα γινω οσο πιο συντομη μπορω...
το μεγαλο μειονεκτημα της σχεσης μας ειναι οτι ζουμε σε διαφορετικες χωρες και ετσι μου ειναι ακομα πιο δυσκολο να κατανοησω μια κατασταση.
τον ξερω πολλα χρονια αλλα η σχεση μας κραταει περιπου 8 μηνες. βρεθηκαμε στο ιντερνετ και απο τοτε ειμαστε μαζι. στην αρχη ειχαμε τηλεφωνικη αλλα πολυ συχνη επαφη και ολα εμοιαζαν ιδανικα.
οταν πηγα στην ελλαδα να τον δω, δεν ηταν αυτο που περιμενα και που μου περιεγραφε. ηταν ενας ανθρωπος που φαινοταν να εχει παρατησει τον εαυτο του και το μονο τοθ ενδιαφερον ηταν απλα η δουλεια του.κυριολεκτικα, καθε μερα κοιμοταν, δουλευε απο το πρωι μεχρι αργα το βραδυ και μετα γυρνουσε σπιτι και ξανακοιμοταν.ηθελε να ειναι μαζι μου αρκει να μην τον εβγαζα απο αυτο το προγραμμα.
οσες φορες προσπαθησα να του προτεινω να βγουμε εξω, παντα μου ελεγε οτι δεν αισθανεται καλα.
Στην αρχη το πηρα πρωσοπικα..ενιωθα οτι δεν του προκαλω την ορεξη να κανει πραγματα μαζι μου αλλα οταν ειμασταν μαζι στον δικο του χωρο η στη δουλεια του, ηταν πολυ καλα.
να σημειωσω οτι ειναι χωρισμενος με ενα παιδι εδω και 3 χρονια...δεν ξερω αν παιζει ρολο.προς τα μεσα της διαμονης μου μειναμε μαζι και ειχε αρχισει να ανοιγετε γενικα γιατι ηταν πολυ κλειστος. μου ελεγε οτι αισθανοταν ομορφα και οτι ειχε να νιωσει ετσι απο τοτε που χωρισε. εκανα ομως μια βλακεια και φερθηκα εγωιστικα...
ειχα κουραστει η αληθεια ειναι να ειμαστε συνεχεια μονο στο σπιτι, εγω ηθελα να βγω και να διασκεδασω και καποια στιγμη που του το ξαναζητησα και αρνηθηκε, τσαντιστικα και μαζεψα τα πραγματα μου και εφυγα.
απο τοτε αλλαξε εντελως...
κλειστηκε παλι στον εαυτο του...δεν εχει διαθεση για τιποτα και μου ειπε οτι δεν ειναι καλα.
επρεπε να φυγω και να γυρισω στιν χωρα μου ομως...
προσπαθω να ειμαι κοντα του απο το τηλεφωνο, μου ειπε οτι θα πουλησει το μαγαζι του γιατι δεν παει καλα και πως θα ερθει εδω που ειμαι, ομως γενικα δεν μου μιλαει..το μονο που μου λεει συνεχεια ειναι οτι αισθανεται κουρασμενος οτι δεν εχει διαθεση και αν δεν του μιλησω εγω μπορει να μην με παρει τηλεφωνο για μερες.
καποια στιγμη θυμωσα γιατι σκεφτηκα οτι μπορει να μην θελει να ειναι αλλο μαζι μου και ισως δεν θελει να μου το πει και ετσι εκανα μια κουβεντα.
μου ειπε οτι αν τον αγαπαω πραγματικα θα κανω υπομονη μεχρι να του περασει αυτο που νιωθει και πως εκεινος αυτο θα εκανε στη θεση μου.
απλα εχω τρελλαθει...με κουραζει ολο αυτο..την μια μου λεει οτι με σκεφτετε...οτι με αγαπαει και δεν κανει τιποτα για αυτο και χανεται...το μονο που λεει ειναι οτι θελει να ειμαι κοντα του και να κανω υπομονη και οτι πρεπει να τον καταλαβω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

πως θα καταλαβω αν ο συντροφος μου εχει καταθλιψη 11 Οκτ 2013 07:02 #5257

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
καλησπερα. εγω, οπως το διαβασα, προτεινω να δειξεις λιγη υπομονη γιατί νομιζω πως δεν ειναι προσωπικο...αλλά το άτομο όντως έχει χάσει την ισορροπία του. εστω από την άλλη χώρα που βρίσκεσαι, δείξε κατανόηση και συμπαράσταση και ο χρόνος θα δείξει!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": maripelina
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα