Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΙ Χωρισμος λογω καταθλιψης
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Χωρισμος λογω καταθλιψης

Χωρισμος λογω καταθλιψης 07 Αυγ 2014 05:15 #5730

  • Ντινος
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Ντινος
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 1
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα,
Πρωτη φορα γραφω σε φορουμ και ζητω συμβουλη για το τι να κανω.Ειμαι παντρεμενος 13 χρονια με ενα παιδι.Τους τελευταιους μηνες η γυναικα μου υπεφερε απο κρισεις αγχους και φοβιες.Ειχαμε καποια προβληματα στο γαμο μας οπυς ολα τα ζευγαρια τα οποια ομως πιτευα οτι ειχαν λυθει.Λοιπον το τελευταιο καιρο η γυναικα μου αγχωνοταν πολυ για την μητερα της επειδη ειχε προβληματα διαβιωσης λογω της κρισης.Η καθημερινοτητα ηταν να συζυταμε πως μπορουμε να βοηθησουμε εκεινη και τον αδερφο της.Περασε και μια περιοδο οπου ειχε προβληματα υγειας (στομαχι,ανεμια).Το τελευταιο μηνα οι κρισεις γινανε πιο εντονες και ειχε φοβιες ( μηπως παθει κατι καποιος που αγαπαει).Εγω δυστυχως λογω δουλειας δουλευω και νυχτες με αποτελεσμα να ερχεαται η μητερα της να κοιμαται στο σπιτι μας.Σε μια κριση η μητερα της την πηγε στον αδερφο της που εμεινε ενα μηνα.Στο τελος πηγαινα και εγω γιατι μου ειχαν πει οτι καλυτερα να ειμαι σε αποσταση να ηρεμησει.Τελικα πηγαμε σε Ψυχολογο οπου της ειπε οτι εγω εχω μπουκωσει απο τα αγχη της και οτι εκεινη εχει μονο αγχος,Δυο μερες ειμασταν μαζι και ενιωθε καλα και οτι την ακουω.Δυστυχως επρεπε παλι να δουλεψω νυχτα με αποτελεσμα να με χωρισει τηλεφωνικα.μετα απο δυο μερες λεγοντας οτι μπουχτισε και δεμ ειμαι στηριγμα της.Να αναφερω οτι ποτε δεν της ειπα οχι σε οτι μου ζητουσε, μεχρι και να ερθει η μανα της να μεινει μαζι μας.Σε καθε τσακομο επρεπε να πηγαινουμε στη μανα της της και να απολογουμε για τα λαθη μου.Εκανα οτι μου ζητουσε και την αλλη μερα ημουνα παλι λαθος.Τελικα ειμαστε δυο βδομαδες χωρια και εκεινη εχει το παιδι μας και μενει στη μητερα της.Χτες με πηρε τημεφωνο αγχωμενη και μπερδεμενη και μου ζητησε να μιλησουμε πως να ειμαστε καλα για το παιδι και μου ειπε οτι θελει βοηθεια.Εγω προσφερθηκα να παμε παλι μαζι στον ψυχολογο και να την βοηθησει με το αγχος και τις φοβιες τις για να ειναι πρωτα εκεινη καλα ωστε να ειναι καλα και για τον γιο μας.Σημερα με πηρε τηλεφωνο και ειπε οτι δεν θελει βοηθεια και ειναι καλα καιοτι και ο μικρος το εχει παρει καλα.Να πω επισης οτι εγω πηγαινω μονος σετο ιδιο ψυχολογο για να μπορεσε να ανταπεξελω σε αυτη την κατασταη.Βλεπω οτι εχει προβλημα αλλα δεν με αφηνει να βοηθησω ουτε δεχεται οτι χρειαζεται βοηθει.Την αγαπω ακομα και θελω να ειμαστε μαζι αλλα φοβαμαι οτι επιρεαζεται πολυ απο την μανα της,Τι να κανω δεν ξερω.Τα λαθη που μπορει να εχω κανει τα αναγνωριζω αλλα ποσο λαθος μπορει να ημουνα τελικα.Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγεθος του μηνυματος μου.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμος λογω καταθλιψης 20 Δεκ 2014 00:07 #5790

  • erinda59
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της erinda59
Γειά σου
Ντίνο, σε πρώτη φάση καλύτερα να επισκεφθείτε έναν ψυχίατρο και όχι ψυχολόγο, το πολύ άγχος και οι κρίσεις πανικού συνήθως οδηγούν στην κατάθλιψη. Όσο για το χωρισμό νομίζω πως μετά από 13 χρόνια και ένα παιδί αξίζει να προσπαθήσεις
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.126 δευτερόλεπτα