Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: καλησπέρα στη παρέα!

καλησπέρα στη παρέα! 14 Σεπ 2011 07:00 #1397

  • thaleia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της thaleia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 3
καλησπέρα στη παρέα! Το όνομά μου είναι Θάλεια! Λόγω καινούργια εδώ το πρώτο και το δεύτερο δεν έχω ξαναγράψει σε φορουμ, αλλά χουμε κάποιο κοινό σημείο τη ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ με όλα τα παραλειπόμενα της.Ας μου συγχωρέσετε τυχών λάθη τόσο στην ορθογραφία , όσο και στο συντακτικό.! Τώρα στο προκείμενο μας θέμα, πήρα το θάρρος να γράψω γιατί θέλω να βοηθήσω και αλλά άτομα -όσο μπορώ και είναι εφικτό- να καταλάβουν κάποια πράγματα. Όλα αυτά προσωπική μου άποψη και από εμπειρίες εδώ και 11 χρόνια. Δοξάζω το Θεό που μου έδειξε το τρόπο που είχα πάρει τη κατρακύλα- με τα ψυχοσωματικά ξεκίνησε η όλη πορεία μου -.Θα ξεκινήσω με το ένα και μοναδικό...ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΝΑ ΣΩΣΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ. Τώρα θα μου πει κάποιος εγώ θέλω, αλλά δε μπορώ... μέγα λάθος για μένα, γιατί αν θες, μπορείς κι ολλας. Εδώ και 4 χρόνια κάνω ψυχανάλυση στην αρχή 2 φορές την εβδομάδα -περίπου για 6 μήνες -, και στη συνέχεια 1 φορά την εβδομάδα και φυσικά δεν έχω σταματήσει και μέχρι αυτή τη στιγμή που σας γράφω, το αποτέλεσμα είναι να έχει φύγει από πάνω μου το ΚΑΤΑ και έχει μείνει η ΘΛΙΨΗ, για μένα είναι μεγάλο κατόρθωμα το μέχρι τώρα αποτέλεσμα που έχω. Είναι πολλά αυτά που θέλω να γράψω από τις εμπειρίες μου αλλά δε θέλω να κάνω κατάχρηση και να μονολογώ μόνο για μένα. Αν κάποιος θέλει να ρωτήσει κάτι, τι έχω κάνει και πως τα καταφέρνω είμαι στη διάθεσή σας.
Να αναφέρω προς τους δημιουργούς εδώ της ομάδας ότι αν κάτι δεν έχω κάνει ή δεν έχω γράψει καλά, δεκτή κάθε παρατήρηση:) .
ΜΙΑ AΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΖΩΗ :-)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 14 Σεπ 2011 17:16 #1398

  • ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της ΣΚΟΡΠΙΟΣ 1
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΘΑΛΕΙΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΕΔΩ ΟΛΟΙ ΒΟΗΘΑΝΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ.ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ.:angry:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 14 Σεπ 2011 17:35 #1399

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
καλώς ήρθες και από μένα θάλεια! :)
θέλεις να μας πεις πως τα κατάφερες και έδιωξες το ΚΑΤΑ και έμεινες με τη ΘΛΙΨΗ;
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": thaleia

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 15 Σεπ 2011 08:50 #1402

  • thaleia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της thaleia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 3
Γεια σου Βασιλη, γεια σου Σκορπιουδακι, ευχαριστω πολυ που με διαβασατε και ανταποκριθηκατε και για το καλωσορισμα σας!Οταν ξεκινησε το προβλημα της μειζον καταθλιψης το δεχτικα, γιατι κατι μου λεγε μεσα μου( οχι συνειδητα ) οτι ηρθε ο καιρος να πεταξω απο πανω μου το/τα βαρος/η που με καθηλωναν.Ξεκινησα φαρμακευτικη αγωγη και η ζωη μου προχωραγε μαζι με την καθημερινοτητα στον ιδιο ρυθμο-να πω φυσικα οτι τιποτα δεν ηταν ροδινο, γιατι παλευα* με τον εαυτο μου, με την οικογενεια, με τα παιδια μου, συγγενεις φιλους κοινωνικο περιγυρο-. Με το καιρο- περιπου κανα χρονο- αρχιζα και επαιρνα τα πανω μου, οπου ελεγα τερμα τα φαρμακα ειμαι παλι δυνατη. Εδω γελιομουν, γιατι μολις γινοταν κατι που ειχε επιπτωση στο χαρακτηρα μου παλι στο προηγουμενο σταδιο ξαναγυριζα.Αυτο γινοταν καμποσα χρονια, ειχα αλλαξει γιατρους παλι στα φαρμακα με εριχναν και παλι τα ιδια. Οσπου πριν 5 χρονια εκανα παλι τα ιδια και εκει που ειχα κοψει τα φαρμακα,ειχα να παω στο γιατρο-ψυχιατροι ολοι μεχρι τοτε- κοντα 1 χρονο, ερχεται το μοιραιο για μενα να παθει ο αδερφος μου εμφραγμα και εγω η καλη αδερφη διπλα του, εντατικη και ολα τα σχετικα με το αν θα ξεπερασει το προβλημα ή οχι.Ευτυχως δοξα το Θεο πηγε καλα, ετσι αποφασιζω να γυρισω σπιτι μου-ξεχασα να σας πω οτι ειχα ξεσπιτωθει για 1 μηνα περιπου για να ειμαι κοντα στον αδερφο μου- οταν επεστρεψα σπιτι μου μετα απο 4 μερες αρχησε παλι ο γολγοθας μου και αφου ειδα οτι δεν ειμουν καλα, πηγα παλι στη γιατρο μου, που ειχε και ειχα να τη δω πανω απο χρονο.Τα χαλια μου απεριγραπτα και μου λεει εσυ θες νοσοκομειο ετσι που εισαι,αποφασησε; και τις απαντω θα κανω την αγωγη σπιτι, οπως και εγινε,μετα απο 1 εδομαδα ηθελε να με δεικαι οταν πηγα μου ειχε και μια εκπληξη, τη νεα μου γιατρο-ψυχολογο- στα χαλια που ημουν τη δεχτικα και ειμαστε μαζι μεχρι τωρα.Οσο για το πως καταφερα και εφυγε το ΚΑΤΑ και εμεινε η ΘΛΙΨΗ ειναι οτι αγαπησα τον εαυτο μου για μενα, οχι για το πως θελαν οι αλλοι να ειμαι εγω, αλλα πως ηθελα εγω τον εαυτο μου να συμπεριφερεται,φυσικα ολα εχουν ενα κοστος που εκει τα ζυγιζεις και αποφασηζεις τι ειναι το καλυτερο για σενα.Το να κανεις ψυχαναλυση θελει κοτσια , γιατι αλλιως στα εχουν μαθει αλλιως τα ξερεις αλλιως τα ανακαλυπτεις τα γεγονοτα παλια και νεα.Η κυρια ΘΛΙΨΗ δε ξερω αν θα φυγει, ακομα τη κουβαλαω πανω μου δε ξερω ποσο καιρο θα κανω ψυχαναλυση αλλα δε με νοιαζει ο χρονος, αυτο που θελω ειναι να ειμαι καλα, αν γινετε και τις 7 ημερες της εβδομαδα γιατι οχι!Τα προβληματα δεν τελειωνουν ποτε, υπηρχαν ,υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν το θεμα ειναι πως να τα αντιμετωπιζουμε. θα σας πω οτι εκατσα και μελετησα περιπου τα 100 συναισθηματα που εχω νοιωσει ολα αυτα τα χρονια. Ενα για καθε περιπτωση, σκεφτητε τι βιωνει ο ανθρωπος αν δεν μπορει να τα αντιμετωπισει.! ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΑΣ, ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΑΠΟ ΣΑΣ, ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΞΙΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΓΗ ΠΟΥ ΠΑΤΑΜΕ,ΜΗΝ ΑΦΗΝΕΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΕΙ ΕΣΑΣ.!Καλο σας βραδυ φιλοι μου!
ΜΙΑ AΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΖΩΗ :-)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 15 Σεπ 2011 16:51 #1404

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
καλημέρα θάλεια και σε ευχαριστούμε για τα αισιόδοξα μηνύματα που προσπαθείς να περάσεις! :) είναι αξιέπαινο το γεγονός ότι έχεις καταφέρει να αγαπήσεις τον εαυτό σου και να αποφασίζεις πλέον τι είναι καλλίτερο για σένα! επίσης, σημαντικό είναι που εξοστράκισες το ΚΑΤΑ και αφού πλέον το ξεφορτώθηκες αυτό, θέλεις να μας πεις πως βιώνεις τη ΘΛΙΨΗ και πως τη διαχειρίζεσαι;
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 16 Σεπ 2011 06:55 #1411

  • thaleia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της thaleia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 3
Καλησπερα φιλοι μου! Δυσκολο να περιγραψω τη θλιψη μου Βασιλη γιατι οπως ειπα πηγαζει απο μεσα μου.Η θλιψη ειναι η απωλεια απο κομματια της ζωης μας. Για αυτα που χασαμε τοσο καιρο, για κατι που δεν εχουμε, αυτο που πιστευαμε,αυτο που δε πιστευαμε,για κατι που οι αλλοι δεν καταλαβαινουν σε μας,θλιιψη για τους ρυθμους της ζωης που ειχαμε,θλιψη αν δεν εχεις ενα χερι να σε στηριξει, βλεπεις καποιος να χαμογελαει και λες γιατι και εγω να μη μπορω να κανω το ιδιο, να δω το προσωπο μου φωτεινο με πολυ χαμογελο - και εδω θα αναφερθω σε κατι , ολοι μου λενε οτι βλεπουν μεγαλη αλλαγη σε μενα, οταν ομως εγω βλεπω φωτο μου κοιταω μια ωραια κοπελα, μεσα μου ομως βλεπω* οτι δεν εχει σχεση το εξωτερικο με το εσωτερικο, αυτο κατα την ταπεινη μου αποψη το λεω ΘΛΙΨΗ της ψυχης. Δε θα πω οτι εχω καταφερει να την κουλαντρησω, απλα οταν με πιανει προσπαθω να σκεφτομαι παντα θετικα -και δε θελω να δινω ψευτικες ελπιδες,ξερω οτι δε τα καταφερνω παντα -.Κοιταω ομως να βρισκομαι σε περιβαλλον ευχαριστο, παρεα ευχαριστη, να διαβαζω πολυ και γενικα να εκμεταλευομαι οσο μπορω τον ελευθερο χρονο μου προς οφελος μου. Ο καθε ανθρωπος την αντιμετωπιζει διαφορετικα ,αυτο που θελω να πω ειναι οτι η θλιψη δειχνει και ειναι συναισθημα, δεν ειναι κακο και μην ντρεπομαστε να το λεμε ή και να το δειχνουμε πολλες φορες απεναντι σε καποιους ανθρωπους ή καταστασεις. Το κακο ειναι να μην την εχουμε σε υπερβολικη δοση.Απλα πρεπει να κατανοουμε και να αποδεχομαστε αυτο που εγινε ή γινετε και να προχωραμε παρακατω.Εδω θα πω και θα κλεισω οτι αγαπω ή μη , συνεχιζω και προχωρω γιατι η ζωη δεν ειναι ουτε μαυρο ουτε ασπρο....ειναι ενα δις εκατομμυρια χρωματα.!
ΜΙΑ AΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΖΩΗ :-)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 17 Σεπ 2011 17:20 #1419

  • Vagattack
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Vagattack
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 70
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 11
Θάλεια καλώς όρισες!!! Πως περνάς τον ελεύθερο χρόνο σου; σου βάζει εμπόδια η ΘΛΙΨΗ στο να βγεις έξω ή νά'χεις παρέες ή να δουλέψεις;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 17 Σεπ 2011 19:54 #1433

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
θάλεια, από τα γραπτά σου φαίνεται πως έχεις κάνει πραγματική δουλειά και με τον εαυτό σου και με τα συναισθήματά σου και σε συγχαίρω γι' αυτό. είναι πολύ σημαντικό να αποδεχτούμε τα όποια προβλήματα έχουμε στη ζωή και να προσπαθούμε να τα αντιμετωπίζουμε. σου εύχομαι από δω και πέρα να πηγαίνεις όλο και καλλίτερα και να χαμογελάς όλο και πιο πολύ!!! :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": thaleia

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 17 Σεπ 2011 21:50 #1438

  • thaleia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της thaleia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 3
Καλησπερα Vagattack, καλως σε βρηκα!Μεσα απο την αναλυση ψυχης που εκανα και κανω ακομα,βρηκα καποια παλια ονειρα...που αν θες κατι πραγματικα το συμπαν συνομοτει, ετσι και για μενα, με κριτιριο τα θελω μου και με πολυ δειλα βηματα αρχησα να κανω την αρχη...να παω σχολειο και να συνεχησω απο κει που με ειχαν σταματησει.Τα Σχολεια Δευτερης Ευκαιριας -ΣΔΕ - μου εδωσα νεους οριζοντες πριν 2 χρονια που ξεκινησα τελειωνοντας φετος το γυμνασιου και συνεχιζοντας τωρα που μιλαω να βρισκομαι στη Α Λυκειου, πιστευω αυτο να σου λεει κατι. Στο αν υπαρχουν εμποδια συμφωνα με τη διαθεση μου, ναι υπαρχουν...αλλα βαζω προτεραιοτητες πια στη ζωη μου! Στα πλαισια της λογικης και παντα με την αντοχη των συναισθηματων μου λογω που κοιταω πια, πρωτα τα θελω μου με οποιο κοστος γινετε, τα εμποδια ξεπερνιουνται - αλλα,οχι παντα -.Αυτο δε με στεναχωρει τοσο πολυ, γιατι να σου πω και κατι.... *ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΖΩΗ* Το λεω και θα το φωναζω στη ζωη δεν ειναι ολα ροδινα, ουτε για μενα ουτε για οποιον δηποτε αλλο. Στη φαση που μιλαω ειμαι σε πολυ καλο επιπεδο, οταν ηταν να αρχισω να πηγαινω σχολειο πριν 2 χρ ειχα ενδιασμους, εφοσον αισθανομουν και ημουν σαν να φυτοζωω, και ειπα τοτε στον εαυτο μου...καντο, πηγαινε... ετσι κιαλλιως ειχα πιασει πατο, παρακατω δεν υπηρχε. Κοιτατε να βγαινετε εξω...οπου δυο και εσεις τρεις ,καντε το πραξη, θα γυριζετε σπιτι σας με πιο αναλαφρες σκεψεις, πολλες φορες μου λεγε η φιλη μου ελα να παμε για καφε, εγω ολο στην αρνηση...μα, δε μπορω, δεν εχω διαθεση, νυσταζω, δεν ειμαι καλη για παρεα σημερα...και απαντουσε...ελα και ας μην εισαι καλη παρεα. Οταν πηγαινα μετα απο λιγο ειχα ξεχασει τι ειχα πει...εβλεπα τα λουλουδια, τον κοσμο, αλλαζε το ματι μου παραστασεις,ενα παιδακι στο δρομο που με κοιταγε και μου χαμογελουσε μου αλλαζε τη διαθεση,του εριχνα ενα χαμογελο, και μετα σκεφτομουν...τι χαζη που ημουν και δεν ηθελα να βγω!
Φιλε μου μπορω να γραφω με τις ωρες, αλλα αν δε θες εσυ να τα σκεφτεις αυτα που γραφω και να δουλεψεις με τον εαυτο σου ή εστω να ζητησεις βοηθεια απο καποιον ειδικο, τοσο πιο πολυ θα σου φαινονται αυτα που διαβαζεις δυσνοητα. Να ξερεις πως οτι θες να ρωτησεις εδω θα βρισκομαι!

Σου στελνω τριανταφυλλα απ'της καρδιας τον κηπο, να τα μυριζεις φιλε μου οταν εγω θα λειπω...καλη συνεχεια!!!!!!

ΥΓ Βασιλη δε σε ξεχασα, σε ευχαριστω απο καρδιας για τις ευχες σου. εδω θα ειμαι να τα λεμε!!!!!!
ΜΙΑ AΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΖΩΗ :-)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 17 Σεπ 2011 21:55 #1439

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
thaleia έγραψε:
*ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ , ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΖΩΗ*

ωραίο μότο αυτό, να το κάνεις υπογραφή!! :)
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 17 Σεπ 2011 21:59 #1440

  • thaleia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της thaleia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5
  • Κάρμα: 3
που παω και που το γραφω;;;;;;;;;;; βοηθεια κοινου...χαχαχαχα

ωραίο μότο αυτό, να το κάνεις υπογραφή!!
ΜΙΑ AΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΣΧΗΜΗ ΖΩΗ :-)
Τελευταία διόρθωση: 17 Σεπ 2011 22:02 από thaleia.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 18 Σεπ 2011 06:48 #1442

  • ολυμπια
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ολυμπια
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 138
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 12
θΆΛΕΙΑ πολύ αισιόδοξα τα μηνύματα σου ,μπράβο πας πολύ καλά ,είσαι παράδειγμα για όλους, συνέχισε έτσι κορίτσι μου και θα έχεις μια όμορφη ζωή με πολύ-πολύ λίγες άσχημες ημέρες .
να θυμάμαι : τίποτα δεν είναι τέλειο , ούτε μπορεί να μετρηθεί ακριβώς !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: καλησπέρα στη παρέα! 19 Σεπ 2011 22:13 #1456

  • Βασίλης
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Βασίλης
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Πλατινένιος Boarder
  • ΜΑΖΙ στο στίγμα λέμε -όχι!
  • Δημοσιεύσεις: 893
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 92
  • Κάρμα: 22
thaleia έγραψε:
που παω και που το γραφω;;;;;;;;;;; βοηθεια κοινου...χαχαχαχα

ωραίο μότο αυτό, να το κάνεις υπογραφή!!

τα κατάφερες κ μόνη σου βλέπω!!:woohoo:
"Οι φίλοι είναι η συγγνώμη του θεού για την οικογένεια..."
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα