Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΕΡΕΥΝΑ 20 Δεκ 2012 06:11 #3757

  • menediatou
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της menediatou
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 83
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 4
Μεταφέρω το μήνυμα της κας Σουρίδη, η οποία αναζητά εθελοντές για την συμπλήρωση ερωτηματολογίου έρευνας:

Αγαπητά μέλη της ομάδας ΜΑΖΙ,
Ονομάζομαι Σουρίδη Μαρία και είμαι φοιτήτρια στο Πρόγραμμα Ψυχολογίας του Εθνικού Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών. Βρίσκομαι στο τελευταίο έτος των σπουδών μου κατά το οποίο καλούμαι να διεξάγω ερευνητική εργασία προκείμενου να λάβω το πτυχίο μου. Η ερευνητική μου δραστηριότητα εκτείνεται σε θέματα που αφορούν στη διεργασία του πένθους και τη σχέση που ενδέχεται να έχει με τη μουσική. Ο λόγος για τον οποίο απευθύνομαι σε εσάς είναι διότι χρειάζομαι έναν αριθμό συμμετεχόντων για την πραγματοποίηση της έρευνας, που να έχει βιώσει το θλιβερό γεγονός της απώλειας ενός αγαπημένου προσώπου. Σκοπός της μελέτης αυτής είναι να διερευνηθούν τυχόν παράγοντες, οι οποίοι ενδέχεται να βοηθήσουν όσους ανθρώπους βιώνουν πένθος. Κατανοώ ότι είναι ένα δύσκολο και επίπονο θέμα που αγγίζει όλους μας βαθύτατα, γι'αυτό άλλωστε ενδιαφέρομαι να το μελετήσω διεξοδικά. Τα ερωτηματολόγια που προτίθεμαι να χορηγήσω σε όσα μέλη το επιθυμούν είναι εύκολα στη συμπλήρωση, ενώ η έκτασή τους δεν είναι πολύ μεγάλη ή κουραστική, καθώς ο χρόνος που απαιτείται για να συμπληρωθούν εκτιμάται στα 10-13'. Απαραίτητη, ωστόσο, προϋπόθεση για να συμπληρωθούν τα ερωτηματολόγια, είναι ο/η κάθε συμμετέχων/-ουσα να έχει χάσει κάποιο αγαπημένο και κοντινό του/της πρόσωπο (συγγενείς 1ου βαθμού, αδελφικοί φίλοι, πολύ αγαπητά πρόσωπα, κλπ). Τα στοιχεία που θα δώσετε ως συμμετέχοντες/-ουσες θα χρησιμοποιηθούν αποκλειστικά για ερευνητικούς σκοπούς και η συμπλήρωση θα παραμείνει ανώνυμη, καθώς δε ζητείται από κανέναν να αναγράψει το όνομά του. Επιπλέον, εφόσον τα ερωτηματολόγια θα χορηγηθούν ηλεκτρονικώς, δεν τίθεται θέμα αναγνώρισης του προσωπικού σας γραφικού χαρακτήρα.
Το προσωπικό μου mail επικοινωνίας είναι : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από κακόβουλη χρήση. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε την Javascript για να τη δείτε. . Όποιος/α επιθυμεί να συμμετάσχει στην έρευνα, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου προκειμένου να του/της αποστείλω τα ερωτηματολόγια που είναι προς συμπλήρωση.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.037 δευτερόλεπτα