Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: 'Έχω ανάγκη από επικοινωνία!!!!

'Έχω ανάγκη από επικοινωνία!!!! 16 Αυγ 2014 15:02 #5733

  • gef2014
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της gef2014
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
:( Καλησπέρα σας. Είμαι 39 χρόνων και τους τελευταίους μήνες νιώθω πολύ πιεσμένη ψυχολογικά. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να παθαίνω συχνά ταχυκαρδίες, να ανεβάζω πίεση, να νιώθω συνεχώς νευρικότητα, να μην μπορώ να χαλαρώσω και να νιώθω συνεχώς αγχωμένη και ανικανοποίητη απ'τη ζωή μου. Να προσθέσω ότι τα τελευταία 4 χρόνια έχουν συμβεί πολλά στη ζωή μου. Πήρα διαζύγιο με τον πρώτο σύζυγο ύστερα από αρκετά προβλήματα και έντονες διαμάχες. Οι σχέσεις μας αποκαταστάθηκαν εδώ και λίγους μήνες αφού κατάλαβε ότι το να είμαστε συνεχώς στην κόντρα μόνο κακό έκανε στο μόλις 5 ετών γιο μας.Πριν ένα χρόνο ξαναπαντρεύτηκα. Είμαι συνεχώς σε μια προσπάθεια διατήρησης των ισορροπιών και δυστυχώς αυτή που πρέπει να σκέφτεται τα πάντα είμαι εγώ. Το τελευταίο διάστημα νιώθω πολύ απογοητευμένη με τον β σύζυγο γιατί η επικοινωνία μας έχει γίνει ιδιαίτερα δύσκολη εως ανύπαρκτη. Τον απασχολεί συνεχώς η δουλειά του και για τα θέματα του σπιτιού μας αδιαφορεί προκλητικά. Κάθε φορά που προσπαθώ να του κάνω κουβέντα για κάτι που με απασχολεί είτε εισπράττω απόλυτη σιωπή, είτε εκνευρίζεται και καταλήγουμε σε καβγά. Δεν θεωρώ πλέον λύση το διαζύγιο, αλλά ώρες ώρες νιώθω πολύ θλιμμένη με τη στάση του η οποία άλλαξε ριζικά μετά το γάμο. Νιώθω σαν να βιώνω ξανά τις ίδιες καταστάσεις και τα ίδια προβλήματα που βίωνα στον πρώτο μου γάμο και αναρωτιέμαι το γιατί. Δεν θέλω να κάνω ξανά τα ίδια λάθη και γι'αυτό προσπαθώ να είμαι συζητήσιμη και να δείχνω κατανόηση και σεβασμό στις ανάγκες όλων. Εμένα όμως κανείς δεν έχει διάθεση να με ακούσει και να με καταλάβει. Τι με συμβουλεύετε να κάνω? Μήπως πρέπει να δω άμεσα ειδικό?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.036 δευτερόλεπτα