Αρχική Forum ΔΙΠΟΛΙΚΗ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ προβλήματα και προβληματισμοί...
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: προβλήματα και προβληματισμοί...

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 31 Ιαν 2012 17:32 #2440

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΜΟΥ.
ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΞΗΣ.

1)ΠΕΡΥΣΙ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ
ΜΑΖΙ ΤΗΣ, ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΕΡΑ ΔΟΤΙΚΗ.
ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΝΑ ΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΣΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΠΕ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΘΑΡΡΥΝΕ ΚΙΟΛΑΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΡΟΦΟΔΟΤΟΥΣΕ ΤΙΣ ΕΞΑΡΤΗΤΙΚΕΣ ΜΟΥ ΤΑΣΕΙΣ.
ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑΞΕ ΑΡΔΗΝ Η ΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ.
ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ, ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΟΝ ΑΝΗΚΟΥΣΤΟ ΟΡΟ ΝΑ ΧΡΕΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΜΕ 1 ΕΥΡΩ ΤΟ ΛΕΠΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΚΑΝ ΣΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ.
ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΟΦΕΙΛΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΨΕΙ ΤΟΝ «ΒΗΧΑ» ΤΗΣ ΕΞΑΡΤΗΣΗΣ ΕΞ ΑΡΧΗΣ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΟΖΩΟ.

2)ΦΑΣΚΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΙΦΑΣΚΕΙ.
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ, ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΗΘΩ, ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΣΤΥΛ «ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΡΙΟ» ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΑΝΑΙΡΕΣΕ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΝΙΣΧΥΕ ΤΙΣ ΕΞΑΡΤΗΤΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ.

3)ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΗΣ ΖΩΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ.

4)ΣΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΣ, ΜΕ ΣΤΗΝΕΙ. ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΞΩ ΣΤΟ ΚΡΥΟ ΑΠΟ 10 ΕΩΣ 20 ΛΕΠΤΑ. ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΡΓΗΣΕ ΜΙΣΗ ΩΡΑ!!!

5)ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟ, ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΨΥΧΙΑΤΡΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΟ ΜΗΝΑ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑΝ ΙΔΙΩΤΗ ΨΥΧΙΑΤΡΟ Η ΨΥΧΙΑΤΡΟ-ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ, ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ...ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΑΜΕΛΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΣΤΕΝΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ.

ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ?
Τελευταία διόρθωση: 31 Ιαν 2012 20:10 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 01 Φεβ 2012 00:20 #2441

  • lollypop
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της lollypop
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 3
amelia geia κια απο εμενα...λοιπον διαβασα οοοοολα τα μηνυματα χιχι απο την αρχη...ειχαμε μιλησει κι εμεισ μια φορα...
το κινητρο για να ειμαι ειλικρινησ ειναι οτι πασχω κι εγω απο διαταραχη πανικου κι αγοραφοβια..και μου προκαλει ενδιαφερον να δω πωσ το χειριζεται καποιοσ αλλλοσ αυτο στη ζωη του..καταλαβαινεις...
στο παρελθον εχω περασει μειζων καταθλιψη και γενικα η διαγνωση ειναι νευρωση με υστερικα στοιχεια...καιι διαταραχη πανικου
τεσπα...αρκετα με τα δικα μου..ηθελα να σου συστηθω αρχικα...χιχι;)
λοιπον καταρχασ θα πρεπει να αστειευεσαι οτι θελει η ψυχολογο σου να χρεωνεται το τηλεφωνο και μαλιστα με ενα ευρω το λεπτο...ουτε σε 090 να επαιρνες!!!!!!!!χαααχχαχα
ειλικρινα στην αρχη νομιζα πωσ το αναφερει γι αστειο
απλωσ οντωσ θα πρεπει να προσπαθησεισ να προσαρμπστεισ στο χρονο τησ συνεδριας...και να την παιρνεισ σε περιπτωση μεγαλησ αναγκησ..οντωσ το γραψιμο στα μεσοδιαστηματα βοηθαει πολυ....δοκιμασε το!μπορεισ να γραφεισ σα να την εχεισ απεναντι σου και να τησ μιλασ...στην αρχη ισωσ δυσκολευτεισ αλλα σε εμενα αυτο αποδιδει ΘΕΑΜΑΤΙΚΑ....εγω βεβαια ανηκω στην αντιπερα οχθη....στα 3 χρονια την εχω παρει εκτοσ συνεδριων...6,7 φορεσ συνολικα...συνθθωσ για ρυθμισεισ δοσεισ παρενεργειων κλπ...αλλα γραφω πααααρα πολυ..κατεβατα ολοκληρα...οποτε νιωσω οτι θελω να τησ πω κατι...παιρνω ζχαρτι και στυλο η ανοιγω υπολογιστη και γραααααφω....βοηθαει πολυ...απλωσ εχεισ δικιο στο οτι εκεινη σε ενθαρρυνε...αυτο ηταν οντωσ κακωσ χειρισμος
αλλα το να σου πει να χρεωνεται το τηλ το θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ..!! το να σου ζητησει να μην την παιρνεισ εκτοσ συνεδριων μουθ φαινεται οκ..ειδικα αν το ειχεσ παρακανει..αλλα να σου χρεωνει και το τηλ..ε οχι!!!!!!εμενα μου κανει ππολυ κακη εντυπωση
επισησ ειναι γεγονοσ κανεισ δεν ειναι τελειοσ ολοι κανουν λαθη..αλλα φαινεται να κανει λαθη απειριας κι οχι κατα συνθηκη....δεν την ξερω φυσικα εσυ κρινεισ...εγω λεω βασει αυτων που μασ μεταφερεισ..
οσο για το να μην αποκομισεσ κατι..ναι γινεται συχνα..χωρισ να σημαινει οτι η θεραπεια δεν αποδιδει...!αυτο μη σε ανησυχει...για την ωρα τουλαχιστο
αμελιε ο γιατροσ κι ο θεραπευτησ γενικα ειναι μεγαλη υποθεση..αν δεν νιωθεισ καλα μαζι τησ...ειναι μεγαλο πραγμτα...σκεψου τα...αλλωστε χρονο εχεισ
μου επιτρεπεισ να σε ρωτησω κατι???
δεν συγκρατησα αν παιρνεισ καποιο αντικαταθλιπτικο τυπου ssri...οπωσ zoloft,cipralex,entact,seroxat,zolotrin,seropram,ladose
αν παιρνεισ μου φαινεται περιεργο να μην σε εχει πιασει στη διαταραχη πανικου....
αυτο ειναι κατι που πρεπει να συζητησεισ με το γιατρο σου..κι αν δεν παιρνεισ..να συζητησεισ το ενδεχομενο να παρεις!!!
εγω δεν μπορω να παρω λογω προβληματοσ στο στομαχι...αλλιωσ ειναι πολυ αποτελεσματικα σε αυτεσ τισ περιπτωσεις!.....
να σε ρωτησω και κατι αλλο...αν δεν σε πειραζει φυσικα...υποθετω οτι δεν δουλειεισ η δεν σπουδαζεισ λογω τησ αγοραφοβιασ ε??εγω εχω αφησει τισ σπουδεσ μου στη μεση..και το σεπτεμβρη λειγει η αναστολη μου..και ειλικρινα ειναι εφιαλτησ!!δεν μπορω να βγω απο το σπτιι...ποσο μαλλον να μετακομισω και σε αλλη πολυ...θεε μου με τιποτα!!!σκεφτομαι να αλλαξω σχολη..αν και η σχολη μου μου αρεσε..να γραφτω σε μια ιδιοτικη εδω..τουλαχιστον να ειμαι εδω..αλλα και παλι ειναι τεραστιοσ αθλοσ...δεν μπορω να βγω απο το σπιτι..και κραταει χρονια αυτη η κολωνια...συγκεκριμενα 3...τεσοα...σταματαω να λεω για εμεενα..απλωσ αναρρωτιεμαι πωσ τα βγαζουν περα οι υπολοιποι!!!α με το κεντρο ημερασ τι εγινε τελικα???με εβαλεσ κι εμενα σε σκεψεισ..αλλα και πωσ να πασ μεχρι εκει???για εμενα το λεω...τεσπα...σταματαωωωωωωωωωω;)
<<Δεν ψευδεται μονο εκεινος που μιλα εναντιον τησ συνειδησης του,αλλα ιδιως εκεινος που μιλα εναντιον του ασυνειδητου του >> ΝΙΤΣΕ

<< Ο ανεξεταστος βιος ου βιωτος...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 01 Φεβ 2012 01:50 #2442

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ LOLLYPOP!
ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΗΣ ΚΡΙΣΗΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ,ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΚΑΙ SEROXAT ΚΑΙ LADOSE ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ.
ΜΗΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΟΜΩΣ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΑΥΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ, ΕΧΕΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΕΙΧΕ ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΑ ΚΑΙ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ ΕΠΙ 10 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΦΑΡΜΑΚΑ.
ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ!
ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ!
ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΗΜΕΡΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΜΕΤΡΟΥ ΑΓΟΡΑΦΟΒΙΚΟΥ ΑΓΧΟΥΣ.
ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΜΟΥ, ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΜΑΣ, ΘΑ ΤΗΣ ΕΚΘΕΣΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΞΕΘΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ,ΘΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΑΞΩ ΑΝΑΛΟΓΑ...
Τελευταία διόρθωση: 01 Φεβ 2012 01:54 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 01 Φεβ 2012 02:58 #2443

  • lollypop
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της lollypop
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 3
ναι το κταλαβαινω..οταν το εγραψεσ(για το κεντρο ημερας)ειπα λες???λεσ να βοηθησει??αλλα μετα και μονο στην ιδεα με επιασε πανικος!!!!!
αλλα ο καθενασ εχει τισ δικεσ του αντιδρασεις!τελοσπαντων....κουραγιο αμελιε...
και ναι νομιζω θα κανεισ το καλυτερο...να μιλσεις μαζι της..εξαρταται και ποσο δεμενη εισαι και ποσο την εμπιστευεσαι..απο οσο ειχα καταλαβαι την εμπιστευοσουν πολυ..παντωσ αμελιε το ξερεισ κι εσυ απο πρωτο χερι...δεν υπαρχει το ιδανικο...αρκει να σου ταιριαζει στα πιο σημαντικα!
κατι ασχετο...στο φμπ του μαζι μπαινεις??
<<Δεν ψευδεται μονο εκεινος που μιλα εναντιον τησ συνειδησης του,αλλα ιδιως εκεινος που μιλα εναντιον του ασυνειδητου του >> ΝΙΤΣΕ

<< Ο ανεξεταστος βιος ου βιωτος...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 01 Φεβ 2012 03:47 #2445

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
η αληθεια ειναι οτι ειμαι πολυ δεμενη μαζι της.
οφειλω να ομολογησω, οτι στο παρελθον με ειχε βοηθησει σημαντικα.
αλλα φετος υπαρχουν αυτα τα "κακως κειμενα" που προανεφερα.
γι'αυτο κοντευω να σαλταρω σχετικα με το αν πρεπει τελικα να την αφησω ή οχι.
ενα κομματι μου θελει να την αφησει και ενα αλλο οχι...
στο facebook του μαζι οχι δεν μπαινω, γιατι το online chat μου φερνει υπερενταση.
καλο κουραγιο και σε σενα :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 01 Φεβ 2012 21:49 #2453

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
μιλησα πριν λιγο στο τηλεφωνο μαζι της.
μου ειπε οτι την τηλεφωνικη χρεωση,την εθεσε ως ορο για να προστατευσει τον εαυτο της απο τα αλλεπαλληλα τηλεφωνηματα που της εκανα.
ενα κομματι μου θελει να διακοψει τη συνεργασια μαζι της και ενα αλλο οχι.
χρειαζομαι εναν ιδιωτη-ψυχιατρο να μου ρυθμιζει την φαρμακευτικη μου αγωγη και δεν εχω την δυνατοτητα να πληρωνω ιδιωτικα και ψυχιατρο και ψυχολογο.
την Παρασκευη ισως να ειναι το τελευταιο μας ραντεβου με την κοπελα.
εχω ηδη μιλησει με εναν ψυχιατρο-ψυχοθεραπευτη στο τηλεφωνο και μου ειπε να παω δωρεαν την πρωτη φορα να συζητησουμε την αμοιβη και γενικοτερα να θεσουμε τους ορους της ενδεχομενης συνεργασιας μας.
ειναι σχετικα κοντα στην περιοχη μου και ειναι ειδικευμενος στην γνωσιακη-συμπεριφορικη μεθοδο.
Τελευταία διόρθωση: 02 Φεβ 2012 01:17 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 02 Φεβ 2012 01:04 #2456

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
τελικα εκλεισα ραντεβου με τον ψυχιατρο-ψυχοθεραπευτη για αυριο το πρωι.
θα σας κρατησω ενημερους :)
Τελευταία διόρθωση: 02 Φεβ 2012 01:05 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 02 Φεβ 2012 04:02 #2459

  • lollypop
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της lollypop
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 45
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 15
  • Κάρμα: 3
keep us warm!!!!!!!!!and good luck:) :)
<<Δεν ψευδεται μονο εκεινος που μιλα εναντιον τησ συνειδησης του,αλλα ιδιως εκεινος που μιλα εναντιον του ασυνειδητου του >> ΝΙΤΣΕ

<< Ο ανεξεταστος βιος ου βιωτος...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 02 Φεβ 2012 04:51 #2462

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
thanks lollypop :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 06 Φεβ 2012 21:28 #2509

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
παρατηρω πως τα θεματα που εχουν την μεγαλυτερη κινηση, ειναι το "προταση για συναντηση" και "ακουμε μουσικη".
τελικα μηπως να μετονομαζατε το φορουμ σε "φορουμ ψυχαγωγιας?"
φυσικα ο καθενας μπορει να ποσταρει οπου θελει, απλα θα πρεπει να λαβετε υποψιν σας πως εδω μεσα μπαινουν και μη λειτουργικα ατομα (οπως εγω λογου χαρη),τα οποια εχουν αναγκη απο μια συμβουλη στους προβληματισμους τους...
μια κουβεντα παρηγοριας...
εστω και διαδυκτιακη...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 07 Φεβ 2012 02:35 #2518

  • ολυμπια
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ολυμπια
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 138
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 12
Οντως έτσι είναι ,θα πρέπει όμως να υπάρχει και μια ισορροπία και σε αυτό .Δηλαδή ειναι καλό να διαβάζεις ότι υπάρχει και η άλλη πλευρά της ζωής όπου υπάρχει και η μουσική και η διασκέδαση μπας και σου ανοίξει η όρεξη να τα γευτείς .ε, τι λές ; :)
να θυμάμαι : τίποτα δεν είναι τέλειο , ούτε μπορεί να μετρηθεί ακριβώς !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 07 Φεβ 2012 04:10 #2522

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
δεν εχεις κι αδικο ολυμπια μου.
απλα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι τα ατομα, τα οποια μου απαντανε δεν ειναι ουτε καν μετρημενα στα δαχτυλα της μιας χειρος....
(ευτυχως ενα απο αυτα εισαι εσυ και σε ευχαριστω θερμα για αυτο)
ξερεις τι ειναι για ενα ατομο που ειναι καταφωρα δυστυχισμενο και κανει καταθεσεις ψυχης σε τουτο το φορουμ, να μπαινει και να βλεπει το θρεντ του αδειο? :(
Τελευταία διόρθωση: 07 Φεβ 2012 04:11 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 08 Φεβ 2012 14:35 #2528

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
εικαζω πως ενας απο τους λογους που στο θρεντ μου,μου απαντουν τελευταια ελαχιστα ατομα, ειναι επειδη ελαχιστα ατομα απο εδω μεσα αντιμετωπιζουν προβλημα αγχωδους διαταραχης.
οκ και γω ειμαι διπολικη αλλα οχι μονο.
για τους περισσοτερους απο σας υπαρχει η νορμοθυμια, η μανια, η υπομανια και η καταθλιψη and that's all!!!
hello!!!!!υπαρχουν και η αγοραφοβια και οι κρισεις πανικου!!!
Τελευταία διόρθωση: 08 Φεβ 2012 19:47 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 09 Φεβ 2012 00:19 #2537

  • ολυμπια
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της ολυμπια
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Έμπειρος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 138
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 35
  • Κάρμα: 12
Διάβασα μια πολύ σοβαρή τοποθέτηση ενός καινούριου μέλους της linda .Nομίζω πως έχει πολύ δίκιο σε αυτά που αναφέρει περί <<βολέματος στην ασθένεια >>.Μήπως ,λέω ,μήπως συμβαίνει και σε σένα κάτι τέτοιο ; Μήπως έχεις βολευτεί σ εαυτή την κατάσταση και δεν θέλεις να κάνεις βήματα;Θα είναι καλό να το θέσεις προς συζήτηση με τον εαυτό σου και την ψυχολόγο σου ,μήπως και βοηθηθείς να <<πάρεις μπροστά>>.
να θυμάμαι : τίποτα δεν είναι τέλειο , ούτε μπορεί να μετρηθεί ακριβώς !
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: προβλήματα και προβληματισμοί... 09 Φεβ 2012 00:54 #2538

  • amelie
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της amelie
εισαι δηλαδη της γνωμης οτι ολοι οσοι ασθενουν ειναι βολεμενοι ή αναφερεσαι σε μενα προσωπικα ?
καταλαβαινω οτι το λες καλοπροαιρετα αν και δεν συμφωνω απολυτα αλλα μερικως.
δλδ κατα την γνωμη μου ισχυει μονο για ορισμενους ασθενεις και αν συμβαινει,συμβαινει υποσυνειδητα.
θα το σκεφτω παντως :)
Τελευταία διόρθωση: 09 Φεβ 2012 12:18 από amelie.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.086 δευτερόλεπτα