Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ανυσιχία ερωτικών
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ανυσιχία ερωτικών

ανυσιχία ερωτικών 16 Μαρ 2013 22:24 #3863

  • rogers
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της rogers
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Καλησπέρα, αυτό είναι το πρώτο θέμα που γράφω σε αυτό το forum.
Τον τελευταίο καιρό έχω μια έντονη ανυσυχία για τον ερωτικό μου τομέα. Συγκεκριμένα είμαι 25 χρονών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση, ούτε "φάση". Είμαι δηλαδή εντελώς άπειρος, ούτε έχω φιλήσει ποτέ. Οι μόνες μου σεξουαλικές εμπηρείες μου είναι αγοραίος έρωτας σε οίκους ανοχής. Βλέπω έξω ζευγάρια και με ποιάνει κατάθληψη, γιατί σκέυτομαι οτι εγώ ποτέ δεν θα είμαι στην ίδια θέση. Δεν μπορώ να πλησιάσω καμία κοπέλα ερωτικά γιατί πιστέυω οτι όυτε εμφανισιακά, ούτε ως χαρακτήρας μπορώ να "ρίξω" μια γυναίκα. Συμπερασματικά, έχουν περάσει τα χρόνια και τα ερωτικά μου είναι σε νηπιακό επίπεδο και αυτό με έχει τρελάνει, βλέπωντας οτι δεν μπορω να το αλλάξω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 22 Μαρ 2013 21:17 #3883

  • seastar
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της seastar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 61
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 6
  • Κάρμα: 0
Καλησπερα και καλως ηρθες !


Βασικα σ αυτα που διαβασα ,Μου εδωσες την εντυπωση, οτι ηδη εχεις καταδικασει τον εαυτο σου Οτι δεν θα μπορεσεις ποτε να κανεις μια σχεση ...
Γραφεις ,ΔΕΝ ειμαι εμφανισιμος ,γιατι σαν χαρακτηρας ΔΕΝ μπορω να ριξω μια γυναικα .ΔΕΝ μπορω να το αλλαξω ολο αυτο
Τι προσπαθειες εχεις κανει γ αυτη την αλλαγη που ζητας που θελεις και εφτασες σε σημειο το ΔΕΝ να μπαινει παντα ,μπροστα απο το μπορω ;;

Πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να σταματησεις, τα ΔΕΝ στον εαυτο σου και ,να φτιαχνεις αρνητικα σεναρια για το μελλον ,και να επικεντρωθεις στο τωρα και πως μπορει ν αλλαξει ο τροπος σκεψης


Δεν θελω να πω κατι αλλο εδω πανω ,γιατι αυτα που εγραψες ειναι πολυ γενικα ..
Αλλα θα ηθελα να σε ρωτησω ,αν εχεις παρεες ,φιλους καλους ,αν δουλευεις ,αν μενεις μονος σου ,αν εχεις καποια χομπυ ;;

Βεβαια αν θελεις απαντας Πολλες οι ερωτησεις μου :)
Το κακό είναι που δεν ήξερες
πως η διέξοδος είναι στον πυθμένα
που φοβήθηκες να βυθιστείς μέχρις αυτού.

Κώστας Μόντης
Τελευταία διόρθωση: 23 Μαρ 2013 01:17 από seastar.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 24 Μαρ 2013 05:21 #3884

  • rogers
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της rogers
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Εχω κανει προσπάθεια να αλλάξω την εξωτερική εμφάνηση ( γυμναστήριο , ρουχα κτλπ),αλλα πάλι βλέπω οτι δεν μπορώ να κάνω τπτ. Φίλους έχω, είμαι φοιτητής, μένω μ τους γονείς μου. Και απο χόμπυ έχω την μουσική κ την γυμναστική. Γενικά, βλέπω οτι η φράση " για όλους υπάρχει κάποιος εκει έξω που είναι το άλλο του μισό" δεν ισχύει για εμένα. Πραγματικά όσες προσπάθειες και να κάνω για κάποια ερωτική προσέγγιση έχουν παταγώδη αποτυχία, γι'αυτό και έχω απελπιστεί και "πέφτω" σε ενα φαύλο κύκλο καταθλιψης, ανυσιχίας και ανασφάλειας :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 24 Μαρ 2013 07:44 #3885

  • vstrap
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της vstrap
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • show must go on!!!!!!!!!
  • Δημοσιεύσεις: 69
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 7
Γεια κι από μένα. Το θέμα σου έχει να κάνει περισσότερο με αυτοπεποίθηση, πιστεύω. Βρες τα καλά σημεία σου, όλοι έχουμε, και άντλησε σιγουριά απ'αυτά. Πλησίασε κάποιες κοπέλες, αρχικά φιλικά, ακόμα κι αν δε σ'αρέσουν σα γυναίκες αλλά τις βρίσκεις συμπαθητικές για παρέα, προκειμένου να ξεπεράσεις το κομπλάρισμα τού να συναναστρέφεσαι με το γυναικείο φύλο. Και σιγά-σιγά, με τη συναναστροφή, θα βρεις τους τρόπους που θα μπορείς ευκολότερα να επικοινωνείς μαζί τους. Ξεκίνα δηλ. χαλαρά, χωρίς να έχεις στο μυαλό σου το ερωτικό από την αρχή. Αν αποκτήσεις κάποιες καλές φίλες, μπορεί ακόμα και να τους ανοιχτείς για να σε βοηθήσουν κι εκείνες σ'αυτό το θέμα. Μην επικεντρώνεσαι λοιπόν εξ αρχής στο ερωτικό γιατί αυτό σίγουρα προκαλεί άγχος, βλέποντας και κάνοντας. Και, όσο για τη συνέχεια, εδώ είμαστε να μας πεις τα νέα σου. Καλή επιτυχία! :)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 24 Μαρ 2013 17:57 #3887

  • κραταιά
  • ( Διαχειριστής )
  • Το Άβαταρ του/της κραταιά
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Διαχειριστής
  • Δημοσιεύσεις: 124
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 32
  • Κάρμα: 8
Rogers καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Θα ξεκινήσω από τη δική μου ιστορία στις σχέσεις για να καταλάβεις τι σημασία έχουν αυτά που θα σου γράψω στη συνέχεια ως "συμβουλές". Είμαι 44, είμαι εκτός σημαντικής σχέσης από το 1998, αλλά αυτό δεν με κάνει πια να το βάζω κάτω. Γιατί;
1) Aν οι σχέσεις γίνονταν μόνο εξαιτίας της εξωτερικής εμφάνισης, τότε θα ήταν σε σχέση μόνο τα μοντέλα! Άρα αυτό τελικά που μετράει είναι το μέσα μας αλλά και το έξω μας, που θα προσελκύσει ανθρώπους που θα το δουν και θα το εκτιμήσουν.
2) Οι σχέσεις ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣΚΟΠΟΣ. Όσο περισσότερο θες κάτι που εξαρτάται και από άλλους γενικά στη ζωή, το σύμπαν σίγουρα δε συνομοτεί για να το πετύχεις. Αυτό δε σημαίνει όμως ότι δεν προσπαθούμε πάντα για το καλύτερο. Δηλαδή να προσέχουμε τον εαυτό μας, εντός κι εκτός και να περνάμε καλά.
3) Πίστεψέ με, επειδή το διαπίστωσα προσωπικά, ΌΤΑΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ, όλα θα έρχονται πιο ομαλά και χαλαρά.

Στα λέω όλα αυτά επειδή μου θυμίζεις πολύ τον εαυτό μου, όταν ήμουν στην ηλικία σου και πιο πάνω. Όταν έπαψα να ψάχνω την αξία μου μέσα από την παρουσία ενός ανθρώπου του άλλου φύλου στη ζωή μου και καλύτερα είμαι μέσα μου και διαπίστωσα ότι τραβάω και περισσότερο το ενδιαφέρον τους επειδή απλά έχω αυτοπεποίθηση και φαίνεται.

Μην το βάζεις κάτω λοιπόν, δούλεψε τις ουσιαστικές αιτίες μέσα σου που προκαλούν αυτή την ανασφάλεια και εδώ είμαστε κι εμείς για να σε στηρίζουμε, όποτε μας χρειάζεσαι.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ":

ανυσιχία ερωτικών 03 Απρ 2013 10:59 #3903

  • Findlove Whileyoulive
  • ( Επισκέπτης )
  • Το Άβαταρ του/της Findlove Whileyoulive
κάνε όλα αυτά που αγαπάς

& εκείνη που αξίζει να αγαπάς

θα έρθει
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 03 Απρ 2013 18:27 #3905

  • Gio10
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Gio10
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Αδερφε και γω 25,5 ειμαι...και δεν εχω κανει σχεση....εγω ημουν πολυ κοντα στις κοπελες 10ετια ολοκληρη αλλα ημουν παντα το "καλο παιδι",και μη ρωτας πως δεν...επεσα στη καταθλιψη (δενε χει σημασια αυτο) ξυπνησα αρχηκα να επικοινωνω με κοπελες αππ το ιντερνετ(οχι χαζομηνυματακια και chataακια) σοβραη επικοινωνια για βδομαδες και μηνες....η επικοινωνια,η αυτοπεποιθηση,οι ατακες και ολα αυτα βελτιωνονται με την εξασκηση.Σε αλλες πηγε πιο ερωτικα σε αλλες φιλικα....επικοινωνησα to 13 σοβαρα με 7 κοπελες....Μπορει και να μην καταληξει πουθενα,αλλα μπαινεις στο παιχνιδι.Για κοιταξε και προς τα δω(νετ) μηπως....αρκει φυσικα να μην μεινεις σε αυτο....
Να σαι καλα και να ξερεις δεν εισαι μονος,ψαξε λιγω παρατερα
Τελευταία διόρθωση: 03 Απρ 2013 18:28 από Gio10.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 15 Απρ 2013 04:40 #3987

  • rogers
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της rogers
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Το, όλο θέμα μου είναι, οτι δεν μπορώ να ξεπεράσω το γεγονός οτι ποτέ δεν είχα κοπέλα, και οτι ακόμα οτι και αν κάνω την τελευταία περίοδο δεν αποφέρει κανένα αποτέλεσμα. Βλέπω έξω συνέχεια ζυεγάρια και πέφτω ψυχολογικά, και λέω "γιατί να μην έχω και εγώ μια κοπέλα;" το σκέφτωμαι συνέχεια και με ποιάνει άγχος, οτι ποτέ δε θα βρω το άλλο μου μισό, με αποτέλεσμα να είμαι συνέχεια υποτονικός και μην βρίσκω νόημα σε καμία δραστηριότητα στη ζωή μου. Πραγματικά, αυτό με βασανίζει ψυχολογικά πολλά χρόνια, και δεν μπορώ να το βγάλω απο το μυαλό μου. Τελικά, όλο αυτό έχει ως αποτέλεσμα να έχω μια αποτρεπτική άυρα, και να μην μπορώ να κάνω γνωριμίες με κοπέλες καθόλου. Ενω, παράλληλα δεν έχω καποιον, ή κάποια που μπορεί να με βοηθήσει γνωρίωντας μου μία φίλη του/της. Δηλαδή δεν έχω καμία πηγή για να γνωρίσω κοπέλες :(
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 18 Απρ 2013 04:27 #3995

  • eka
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της eka
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 14
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 1
Γεια σου rogers και από μένα!Καταρχήν ωραίο όνομα!!μου θυμίζει κάποιον ψυχολόγο που αγαπώ κ εκτιμώ πολύ.κ εγώ πιστεύω πολύ σε όσα σου έγραψε η κραταιά.όσο περισσότερο έψαχνα την αξία μου σε πράγματα ή ανθρώπους έξω από μένα τόσο έχανα αυτό που πραγματικά συνέβαινε και τα έβαζα με τον εαυτό μου.την μια μου έφταιγε η εμφανιση μου,την άλλη η εξυπνάδα μου,μετά ο χαρακτήρας μου.οι άλλοι,η τύχη μου το παρελθόν μου κλπ κλπ.ένας φαυλος κύκλος που πάντα κατέληγε στην απαξίωση μου.ωσπου αποφάσισα οτι κάτι περιεργο γινεται εδώ,δεν θελω να κακοποιω άλλο τον εαυτό μου ακόμα κ αν όντως είμαι ο φρανκενσταιν τουτου του κοσμου :sick: με ουσιαστικη βοήθεια από αληθινους ψυχοθεραπευτες και όχι μαγνητοφωνακια του ΠΡΕΠΕΙ και του ΓΙΑΤΙ και της ΤΑΜΠΕΛΑΣ που σε κάνουν να νιώθεις χειροτερα απο οτι είσαι, ανακάλυψα αργά και βασανιστικά το μόνο πράγμα που αληθινά μετράει και που πάντα θα έχουμε ανάγκη..την γνωριμία με τον αληθινο εαυτό μας και την εσωτερική μας αξία ως ανθρωπινες υπαρξεις...σ αυτον τον εσωτερικό κοσμο κανεισ δεν είναι καλύτερος από τον άλλο,κανείς δεν είναι χειρότερος απο τον αλλο!κανεις δεν απαιτειται να αποδείξει την αξία του με εξωτερικούς τρόπους και χαρακτηριστικα..η αξία υπάρχει,όσο υπάρχω.ή την αναγνωρίζω και την δέχομαι ή προσπαθώ συνεχώς να την αποδείξω κ τρώω τα μουτρα μου κάθε φορα..αφού πρώτα εγώ η ίδια δεν την πιστευω ειλικρινα για να χρειαζεται να την αποδείξω...φυσικά οτιδήποτε αξίζει θέλει κόπο γι αυτό σου ευχομαι καλή δύναμη!! κ ελπίζω κάτι απο όσα εγραψα κάπου να σε συναντήσει σ αυτή τη δύσκολη φάση που περνας...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 20 Αυγ 2014 13:10 #5737

  • goroko
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της goroko
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 2
  • Κάρμα: 0
Αν και καθυστερημένα θα σας περιγράψω τη δική μου παρόμοια εμπειρία.

Είμαι 27 ετών και τα τελευταία 2 χρόνια είχα παραμελήσει τον εαυτό μου.
Είχα φτάσει 110 κιλά και όταν κοιτούσα τον εαυτό μου στον καθρέφτη αισθανόμουν πολύ άσχημα γιατί θεωρούσα ότι είμαι χοντρός.

Είχα χαμηλή αυτοεκτίμηση και απέφευγα να κάνω σχέση.

Είχα ρίξει όλο το βάρος στη δουλειά μου και θεωρούσα ότι το πιο σημαντικό πράγμα είναι να έχεις λεφτά και όλα τα άλλα έρχονται.

Είχα φτάσει σε σημείο ακόμα και να χρησιμοποιώ διάφορα ερωτικά βοηθήματα από sex shop για να αυτο-ικανοποιούμαι.

Μέγα λάθος!

Το τελευταίο διάστημα έκανα ριζική αλλαγή στη διατροφή μου μαζί με γυμναστική και έχω καταφέρει να χάσω 10 κιλά.

Η αλλαγή είναι τρομακτική. Όλοι μου λένε πόσο ωραίος είμαι και μάλιστα 2-3 γυναίκες από τη δουλειά έχω υποψιαστεί ότι με κοιτούν εντελώς διαφορετικά.

Αυτό που σου συνιστώ είναι να αλλάξεις πρώτα μέσα σου και μετά εξωτερικά.

Πρέπει να βρεις τη δύναμη και θέληση να κάνεις τον εαυτό σου καλύτερο.

Όλοι μα αξίζουμε κάτι καλύτερο!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ανυσιχία ερωτικών 23 Αυγ 2014 13:13 #5739

  • mariafarao
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της mariafarao
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • ΖΩΗ-ΖΩ
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
ΜΆΘΕ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΓΙΑ ΕΣΈΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΗΣ ΝΑ ΒΡΕΙ Σ ΤΟ ΆΛΛΟ ΣΟΥ ΜΙΣΟ. ;)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα