Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ Πρεπει να ανησυχω?
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Πρεπει να ανησυχω?

Πρεπει να ανησυχω? 14 Ιουν 2013 05:45 #4398

  • swaggy97
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της swaggy97
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
Λοιπον το πρόβλημα μου αν φυσικα θεωρειται προβλημα είναι το αίσθημα της αποτυχιας..τι εννοω..δεν ειμαι ευχαριστημενη απο τον εαυτο μου και νοιωθω πως με πηγαινει ολο και πιο κατω...στις εξετασεις προσφατα που εδινα ( πηγαινω πρωτη λυκειου) δεν ενοιωσα ευχαριστημενη απο τις αποδοσεισ μου..ουτε καν στο 19!!! διαβαζα τοσο πολυ μεσα στην χρονια και στην περιοδο των εξετασεων και οχι δεν το αξιζα αυτο!! απετυχα λοιπον... συνεχιζοντας με την εικονα μου...μισω το σωμα μου!! νοιωθω χοντρη και σκεφτομαι συνεχεια πως θα μπορεσω να χασω λιγα κιλα..( για την ακριβεια 6 τουλαχιστον) εκτος αυτου οταν τρωω νοιωθω τοσες τυψεις και μισω τον εαυτο μου για αυτες τις ωρες αδυναμιας!! ξεκινησα γυμναστηριο πηγαινω κολυμβητηριο και τωρα με το τελος των εξετασεων θα πηγαινω γηπεδο εντατικα αλλα και παλι..νοιωθω χαλια!!! στις δραστηριοτητες μου ποτε δεν εχω ακουσει ενα μπραβο !! παντα φωνες ακομα και οταν τα κανω ολα σωστα!! ποτε κανενας δεν ειναι ευχαριστημενος με τις αποδοσεις μου!!! στο σπιτι παλι μου λειπει η επιβραβευση για τους κοπους μου..αλλα οχι δεν το αξιζω!!! η παρεα μου μερα με την μερα διαλυεται και φοβαμαι οτι θα μεινω μονη μου...δεν μπορω μια μερα να κοιμηθω ησυχα..καθε βραδυ με πιανει μια ανησυχεια και κλαιω..καμια φορα ακομα και χωρις λογο..δεν αντεχω αλλο τον εαυτο μου!! τιποτα δεν κανω αρκετα καλα για τους εξω..και ποτε δεν ειμαι αρκετη..παντα ειμαι τοσο λιγη και ανεπαρκης..τοσο ανικανη και αποτυχημενη!!! δεν τον αντεχω αλλο..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρεπει να ανησυχω? 13 Σεπ 2013 10:36 #5185

  • Recovery
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Recovery
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 1
Καλησπέρα! Νομίζω ότι παραείσαι αυστηρή με τον εαυτό σου! Παλιά ήμουν και γω πάρα πολύ με το δικό μου, αλλά το άλλαξα αυτό μετά από μια ερώτηση που μου έκανε κάποιος (καλή του ώρα...). Με ρώτησε:
-Πώς νομίζεις ότι θα ένιωθε κάποιος αν του φερόσουν με τον τρόπο που φέρεται στον εαυτό σου..;
Πάγωσα, κοπελιά... Με έστειλε..
-Θα με μισούσε ή δε θα μου ξαναμιλούσε τουλάχιστον...

Επίσης, αν καταλάβει η παρέα σου πόσο σκληρή είσαι με τον εαυτό σου, ίσως φοβούνται μην είσαι έτσι και με αυτούς...
Οσο για την επιβράβευση θα μπορούσες να πεις στους δικούς σου να σου λένε πού και πού κανένα μπράβο... Τι...; Ολα δεδομένα τα θεωρούν ή δεν ευχαριστιούνται με τίποτα..; Μάλλον δε τους έχει περάσει από το μυαλό ότι θες πού και πού λίγη επιβράβευση!
Βέβαια, μπορείς απλά να θέτεις κάθε τόσο στόχους, να τους γράφεις κιόλας αν θες για να μην τους ξεχνάς μόνη σου και μόλις τους πιάνεις να το πανηγυρίζεις ( (αλλά να πανηγυρίζεις... Μην το ξεχνάς!)
Τέλος, κοπέλα χωρίς κάλλη τι γυναίκα είναι..; Πάντως, προτείνω αν θες γυμναστήριο να κάνεις πολεμικές τέχνες! Προσφέρουν αυτοπεποίθηση, ευχαρίστηση καιαιαι... σωματάρα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρεπει να ανησυχω? 16 Σεπ 2013 02:04 #5204

  • Vagattack
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Vagattack
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 70
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 11
Πιστεύω ότι αδικείς τον εαυτό σου. Με 6 κιλά παραπάνω δεν θεωρήσαι χοντρός, καθώς και ο βαθμός 19 σου δίνει αριστείο. Τώρα εάν στην οικογένειά σου δεν σε επιβραβεύουν είναι γιατί τους καλοέμαθες με τις επιδόσεις σου. Οι γονείς σου το ξέρουν ότι κλαις; Καλό θα ήταν να το συζητήσεις μαζί τους...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρεπει να ανησυχω? 17 Σεπ 2013 04:48 #5217

  • swaggy97
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της swaggy97
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
διαβαζοντας αυτα που μου γραψατε βρισκω κατι σωστο... οντωσ ειμαι αυστηρη μτ τον εαυτο μου και γενικα. θελω να φτανω το τελειο εν μ αρεσουν οι μετριοτητεσ γ αυτο προσπαθω πολυ κ οταν κατι παει στραβα εν το παιρνω και πολυ καλα. και οντωσ ειμ αυστηρη με τουσ γυρο μου θελω οτι δινω να παιρνω κατα καποιον τροπο. για αυτο στεναχωριεμαι οταν οι γονεισ μ εν με επιβραβευουν.. αυτο εχει αλλα3ει μπορω να πω σημαντικα απο τοτε.. με ουσ φιλουσ μου προσπαθω να κρυβω λιγακι αυτην την πλευρα, την αυσηρη εννοω. οσο γ τα κιλα μου προσ τ παρον το εχω 3εχασει λιγακι αλλα ειν μεχρι να με πιασει 3ανα η μανια μου. ελπιζω να αργησει τουλαχιστον. και τελοσ γ τισ στεναχωριεσ μου εν εχω ιδεα τ μπορω να κανω..μονιμωσ νοιωθω θλιμενη χωρισ να υπαρχει λογοσ ψαχνω να πιαστω παντα απο κατι ωστε να μην μπορω να χαρω με τιποτα...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρεπει να ανησυχω? 17 Σεπ 2013 08:30 #5220

  • Recovery
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Recovery
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 8
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1
  • Κάρμα: 1
Τι εννοείς; Ότι όταν πας να χαρείς, κάνεις κάτι για να στενοχωρηθείς επίτηδες..; Βαράτε με κι ας κλαίω, δηλαδή..;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Πρεπει να ανησυχω? 18 Σεπ 2013 00:55 #5224

  • swaggy97
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της swaggy97
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 3
  • Κάρμα: 0
πεσ το οπωσ θελεισ...απλα και κατι καλο να γινει κατι ασχημο θα βρω γ να πιαστω..εν θα χαρω..θα το δω σαν ενα στοχο π απλα πραγματοποιηθηκε κ τελοσ παμε γ τον επομενο...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα