Αρχική Forum ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ!
Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ!

ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ! 15 Ιουν 2013 18:02 #4405

  • anastasia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της anastasia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
ΕΙΜΑΙ 23 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΕΡΝΑΩ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ!ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΙΣΑΝ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ,ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΕΜΠΤΗ,ΟΤΑΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 12 ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΕΦΤΑΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΠΕΙΡΕΑΖΟΜΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΑΣΧΗΜΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ Κ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ!Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΘΑΝΕΙ ΕΔΩ Κ 16 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΠΑΝΤΑ ΦΟΒΟΜΟΥΝ ΜΗΝ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ!!ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΚΑΤΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ,Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ,Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ,ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΖΗΣΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΜΙΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΑΝ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ!ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΩ,ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΖΟΥΣΕ ΜΕΣΑ ΜΟΥ Κ ΣΚΕΦΤΟΤΑΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ!ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΟΛΑ ΓΚΡΕΜΙΖΟΝΤΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ,ΟΤΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ,ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΟ ΜΟΥ Κ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΘΕΛΩΝΤΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΚΑΠΟΥ Κ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΙΘΩ ΜΙΑΣ Κ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΔΩΘΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑ(ΚΑΙ ΕΝΙΩΘΑ ΑΧΗΜΑ Κ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ,ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΣΜΟ,ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ)ΠΗΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ ΜΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑ,ΟΧΙ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΟΥ,Κ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΟΠΟΤΕ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ,ΔΥΟ ΜΕΡΕΣ ΑΡΓΟΤΕΡΑ!ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΕΓΩ ΕΝΙΩΘΑ ΟΤΙ ΣΒΗΝΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΟΤΙ Η ΖΩΗ ΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΗΚΕ,ΕΚΑΝΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Κ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!ΠΗΓΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΑΠΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ Κ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ,ΟΠΟΤΕ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΞΑΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ!ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΕΛΠΙΔΑ ΗΤΑΝ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ,ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΝΤΕΠΟΜΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΠΩ ΑΡΧΙΚΑ,ΠΗΓΑ ΤΗΣ ΤΑ ΕΙΠΑ Κ ΑΦΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΠΡΩΤΑ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΕΓΩ ΑΡΝΗΘΗΚΑ,ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΜΑΣ,Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΕΟΣ,ΚΑΛΟΣ,Κ ΠΟΛΥ ΣΥΖΗΤΗΣΙΜΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!ΜΙΛΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ Κ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΗΓΑ Κ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ Κ ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΘΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΡΧΙΚΑ,ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 3-4 ΜΕΡΕΣ.ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΣΥΖΗΤΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΙΕΣΑΝ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΤΑ ΠΕΡΙ ΘΕΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ!ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΣΤΙΓΜΑΤΙΣΤΩ,ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΗ?ΚΑΙ ΑΝ ΠΑΙΡΝΩ ΦΑΡΜΑΚΑ ΜΕΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΜΟΥ ΤΗ ΖΩΗ?ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΩ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ Κ ΜΕΤΑ ΓΙΝΩ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ?ΕΧΩ ΚΥΡΙΕΥΤΕΙ ΑΠΟ ΙΔΕΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ!ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ,ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΚΟ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΜΟΥ!ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ! 16 Ιουν 2013 02:43 #4406

  • Gio10
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Gio10
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7
  • Κάρμα: 0
Αναστασία,εισαι αρκετα ωριμη να καταλαβεις οτι μιλας για μια εβδομαδα,Οκ δυσκολη αλλα μια βδομαδα.
Καλα κανεις φυσικα και το ψαχνεις απο την αρχη αλλα πρεπει να ηρεμησεις....Αυτο που περιγραφεις ειναι μαλλον φοβιες.Πολυ φυσιολογικες.

Να ξερεις το εξης βασικο.Οι τρελοι,οι στηγματισμενοι ή οπως αλλιως θελεις να το πεις....δεν κανουν αυτες τις σκεψεις εχουν αγνοια εαυτου και επιπλεον οι περισσοτεροι νοιωθουν και καλα...Το να σκεφτεσαι...το να φοβασαι ειναι το φυσιολογικο.ειναι ανθρωπινο..

Ομως αυτες τις φοβιες,τα υπαρξιακα που οταν μεγαλωνουμε τα βρισκουμε μπροστα μας...πρεπει μαλλον να τα δουλεψεις....
Δε το λεω προσωπικα...αλλα μιας και δειχνεις να εισαι και συ προκατηλημενη....τα αντικαταθλιπτικα δεν διαφερουν τιποτα απ'το ντεπον ή την αντιβιοση που παιρνεις....προσθετουν στο σωμα ουσιες που λοιπουν...Ουτε παθαινεις εξαρτηση ουτε σημαδευεσαι....αλλα για να εχεις καταθλιψη πρεπει να περασουν μηνες ,να μην εισαι πλεον λειτουργηκη...(να μην μπορεις να ξυπνησεις ή να βγαλεις το καθιερωμενο προγραμμα,να μην ευχαριστιεσαι τιποτα,δουλεια,παρεα,χομπι,το να ξυπνας το πρωι....Αυτα που περιγραφεις ειναι απλες υπαρξιακες φοβιες...που οκ ολοι τις εχουμε...παρα πολλοι παιρνουμε φάρμακα και ακομη περισσοτεροι με αυτον τον τροπο ζωης και την κατασταση σε αυτον τον τοπο.

Αν σε καλυπτει ενας ιερεας,σεβαστο....συμβουλεψου τον.εγω θα σου προτεινω ψυχολογο(οχι γιατρο δλδ) οπου θα εκφραστεις και πιστευω θα σε ηρεμησει....
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ! 16 Ιουν 2013 03:43 #4407

  • anastasia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της anastasia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Ναι έχετε δίκιο και ευχαριστώ πολύ για την απαντηση!έκλεισα ραντευου αυριο μεμια ψυχολόγο η οποια θα βρίσκεται στο ιατρείο της λόγο κάποιου έκτακτου περιστατικού!απο τα λίγα που της είπε η μητέρα μου,είπε να μην φοβάμαι,πως δεν είναι τίποτα και προφανώς είναι ψυχαναγκαστικοι φόβοι!θα πάω λοιπόν αυριο μήπως νιώσω λίγο καλύτερα!απλα οι άσχημες σκέψεις με πηγαίνουν πίσω!συνεχώς φοβάμαι μήπως γίνει η μήπως κάνω κάτι που δεν θέλω!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ! 17 Ιουν 2013 14:47 #4409

  • pad
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της pad
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • ειμαι ασθενησ με εμπειρια
  • Δημοσιεύσεις: 39
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 8
  • Κάρμα: 2
κοιτα αναστασια τρελη δεν εισαι αλλα εγω σου λεω οτι ασ κανουμε ενα σεναριο οτι εισαι πρωτον το μαγικο με την τρελλα ειναι οτι δεν το καταλαβαινεισ οτι εισαι τρελοσ οι αλλοι στο λενε δευτερον αν παρεισ φαρμακα θα ισιαξεισ κ θα συβεχισεισ τη ζωη σου κανονικα οκ δε θα μπ[ορεισ να δουλευεισ 12αρο μαλλον αλλα ενα 6αορο θα το χτυπασ ανετα οκ δε θα χεισ το γκομενο μοντελο θα χεισ psycho γκομενο οκ κ ολα τα αλλα πανε κανονικα!!!!!!
ειμαι ασθενησ με μεγαλη εμπειρια
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΟΛΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ! 18 Ιουν 2013 00:00 #4412

  • anastasia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της anastasia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Λοιπόν χτες πήγα σε έναν ψυχολόγο,μιλήσαμε αρκετα κ αναλύσαμε πολλές καταστάσεις της ζωής μου!το συμπέρασμα ηταν ότι ήμουν όλα αυτα τα χρόνια μια κινούμενη ωρολογιακή βόμβα!όλα λοιπόν είναι στο μυαλό μου!αλλα θέλει πολύ δουλεια για να καταφέρω να διαχειρίζομαι τις σκέψεις μου!ακομα έχω τον φόβο και κάποια κατάλοιπα των σκέψεων που εκανα αλλα κατάλαβα όμως ότι ειναικ αυτο ένα ψυχολογικό πρόβλημα που αλλοι το θάβουν κ το διαχειρίζονται κ αλλοι οι οποίοι είναι πιο ευαίσθητοι αφήνονται σε αυτο κ <<καταρρακώνονται>>.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα