Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Καταθλιψη;;;

Καταθλιψη;;; 15 Ιουν 2013 03:30 #4403

  • anastasia
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της anastasia
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4
  • Κάρμα: 0
Ειμαι 23 χρονων κ περνάω μια πολύ δύσκολη περίοδο στην οποία προσπαθώ να καταλάβω τι έχω!Γενικα πάντα ήμουν ευαίσθητη ψυχολογικά στην ζωή μου όταν ακουγα άσχημες ειδήσεις για δικους μου η κ για ξένους ανθρωπους!Επηρεάζομαι αρκετα όταν ακούω κάτι ασχημο κ στεναχωριέμαι!Παρόλα αυτά ξεπερνούσα τα πάντα με την πίστη μου στον Θεό!Γενικοτερα πιστεύω πολύ στον χριστιανισμο αν και δεν είμαι της Εκκλησίας!Όλα ξεκίνησαν πριν απο μια εβδομαδα,την Πέμπτη συγκεκριμένα.Δουλευα όλη μέρα κ λόγο της κούρασης κ της πίεσης προφανώς έφτασα σε ένα σημείο που δεν άντεχα αλλο.Τελειώνοντας λοιπόν τη δουλεια μου ένιωσα τόσο χάλια κ είχα την αναγκη να μιλήσω σε κάποιον για το αγχος και για τις άσχημες σκέψης που κυριευαν το μυαλό μου ολόκληρη την ημέρα!ένιωθα ανίκανη για τα πάντα κ φοβισμένη πως θα κάνω κάτι κακό και θα καταστραφεί ολόκληρη η ζωή μου!Φέτος τη σαρακοστή νήστεψα για πρώτη φορά στη ζωή μου κ τις 40 μέρες κανονικά,κ άθολη τη διάρκειά της νηστείας μου δόθηκε η ευκαιρία να εξομολογηθώ αλλα χωρίς,να ξέρω το λόγο αρνήθηκα,οπότε τη Πέμπτη όταν ένιωσα όλα αυτα που περιέγραψα πιο πάνω ένιωσα την ανάγκη να εξομολογηθώ κ να ζητήσω βοηθεια απο τον θεό για φυγει το βάρος απο την ψυχή μου!πήγα όμως δεν γινόταν εκείνη την ημέρα και το κανόνισα για το Σάββατο!μέχρι τότε ένιωθα ότι δεν ήμουν εγώ ότι όλα γυρω μου με έπνιγαν,ότι θα κάνω κακοτον συντροφο μου,στην οικογένεια μου κ στην ζωή μου γενικά!πήγα λοιπόν σε έναν παπά κ εξομολογηθηκα!αλλα τπτ!δεν άλλαξε τπτ!οπότε βρισκόμουν σε μια κατάσταση κρίσης κ έτσι μίλησα στην μητέρα μου η οποια προσπαθώντας να με βοηθήσει,αφου με ρώτησε πρώτα αν θέλω βοηθεια απο γιατρο κ εγώ αρνήθηκα,ήρθε σε επαφή με τον παπα της ενορίας μας οοποιος είναι νέος,συζητήσιμος κ πολύ καλός άνθρωπος!τελικά με την βοήθεια του κατάφερα να βρω λίγο τον εαυτο μου κ να συνειδητοποιήσω ότι όλα είναι στο μυαλό μου!όμως αν και ειμαι λίγο καλύτερα οι σκέψεις ότι μπορεί να είμαι επικίνδυνη για τον εαυτό μου η για τους δικούς μου με βασανίζουν ακομα μερικές φορές ιδιαίτερα το βράδυ!τι πιστεύετε;χρειάζομαι βοηθεια ειδικού η ίσως τα καταφέρνω κ μόνη μου;
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.058 δευτερόλεπτα