Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: Χωρισμός

Χωρισμός 05 Οκτ 2013 06:46 #5252

  • James
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της James
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 16
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0
Πολύ γραφικός ο τίτλος, αλλά αυτό μου βγήκε..

Χθες χώρισα (πάλι) και για να μην σκάσω, κάθομαι να γράψω εδώ κι ό,τι βγει.. Όπως έχω ξαναπει σε άλλο θέμα, φίλοι μηδέν, οπότε οι εναλλακτικές μου είναι οικογένεια (ε...), ψυχολόγος και internet..

Κανονικά δεν θα έπρεπε να κλαίγομαι, δική μου απόφαση ήταν.. Οι αιτίες: κατάθλιψη, ανασφάλεια, φοβίες, ζήλεια, παραλογισμοί και οι κάπως μπερδεμένες σεξουαλικές μου προτιμήσεις απ'τις οποίες ένιωθα να καταπιέζομαι.

Τι νιώθω τώρα; Πολλές τύψεις για τον πόνο που της προκάλεσα, τρόμο για το τι θα γίνει στο μέλλον, ΚΟΥΡΑΣΗ γιατί έχω κουραστεί να κουράζομαι, αρνητισμό για όλα, ανασφάλεια κι εγωισμό για την στιγμή που θα με ξεπεράσει με κάποιον πιο 'άντρα' από μένα, ματαιότητα, απόγνωση και την απόλυτη ανάγκη απλά να παρατήσω τα πάντα.

Δεν ξέρω πάλι που θα με βγάλει όλο αυτό, φοβάμαι ότι από αύριο το πρωί θ'αρχίσω να καταστρέφω γι'άλλη μια φορά τη ζωή μου, αν και ταυτόχρονα θα ξεκινήσω πάλι τ'αντικαταθλιπτικά.

Προσπαθώ να με δικαιολογήσω κι εμένα.. ποτέ δεν φταίει απόλυτα μόνο ο ένας, ήξερε που έμπλεκε και το που μπορεί να καταλήξει όλο αυτό, συμβαίνουν αυτά, είναι όλα μέρος της ζωής κι απ'το να βασανιζόμαστε κι οι δύο, ας τέλειωνε νωρίτερα παρά αργότερα. Αλλά δεν πιάνει.. Στο τέλος πάντα κερδίζουν οι τύψεις.

Θα δούμε.. αυτή τη στιγμή, όπως και σχεδόν κάθε στιγμή εδώ και πολλά χρόνια, απλά εύχομαι να μην ξυπνήσω αύριο. Γιατί όπως λέω συνέχεια, ποιος ο λόγος να περνάς με το ζόρι κάτι που στην τελική ούτε καν το έχεις επιλέξει; Αδικία..

Είμαι εγωιστής, αλλά έτσι τα βλέπω τα πράγματα. Και πολύ φοβάμαι ότι έτσι θα τα βλέπω και σε 5, 10, 30 χρόνια.. Θα περάσω μια ζωή να καταριέμαι τους γονείς μου που με έκαναν χωρίς να κάνω τίποτα για να τ'αλλάξω αυτό.

Βέβαια, μπορεί και σε έναν χρόνο από τώρα να είμαι πολύ καλύτερα. Αλλά τολμάω να γίνω καλύτερα; Για να πάρω πάλι τα πάνω μου και να ξαναπέσω στα σκ..ά; Πραγματικά δεν μπορώ να καταλήξω στο τι είναι καλύτερο; Πάντα χάλια ή με μερικές καλές περιόδους; Κλίνω προς το πάντα χάλια.. Τουλάχιστον έτσι δεν πληγώνεις κανέναν άλλον και δεν έχεις καλές στιγμές να θυμάσαι για να καταριέσαι την ώρα και τη στιγμή που ξανακύλησες..

Μάλλον θα τα λέμε συχνά..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμός 07 Οκτ 2013 15:53 #5254

  • Vagattack
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της Vagattack
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Ανώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 70
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 17
  • Κάρμα: 11
Φίλε james ένας χωρισμός είναι σχεδόν πάντα μία επίπονη κατάσταση. Από τα γραφόμενά σου δείχνεις μία ωριμότητα για να διαχειριστείς αυτήν την κατάσταση. Μην τελματώνεις... σκέψου, βάλε ένα πλάνο ώστε στο τέλος να μην κερδίζουν οι τύψεις... όπως λες και εσύ. Καλή δύναμη!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμός 07 Οκτ 2013 16:32 #5255

  • James
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της James
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Φρέσκος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 16
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2
  • Κάρμα: 0
Vagattack ευχαριστώ για την στήριξη :) Έχεις δίκιο, όλοι οι χωρισμοί πονάνε, απλά μερικοί πονάνε πολύ περισσότερο.. Όμως όλα κάποτε περνάνε, κι ας φαίνονται αρχικά αβάσταχτα. Αρκεί να το πιστέψω και να κάνω υπομονή! Για να δούμε που θα βγάλει.. 3η μέρα με Seropram σήμερα, οπότε έχω ακόμα δρόμο..
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Χωρισμός 11 Οκτ 2013 07:11 #5258

  • dimitra
  • ( Μέλος )
  • Το Άβαταρ του/της dimitra
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Κατώτερος Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 36
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 3
  • Κάρμα: 2
καλησπερα...χωριζω μετά από πολλά χρονια γαμου... βρισκομαι σε άσχημη φάση γιατί έχω και παιδιά. όλη μου η ζωή, οι επιλογές που έκανα - γάμος, παιδιά, δουλειά..- βασίστηκαν στη σχέση που είχα με αυτόν τον άνθρωπο και την αγάπη. και κάποια στιγμή μετά από είκοσι χρόνια ο ίδιος τα γκρέμισε όλα με ένα τρίτο πρόσωπο. ένιωσα προδομένη, πληγωμένη, δεν έχω ανεχτεί παρόμοια κατάσταση στη ζωή μου...τι να κάνωωωωωω? η κατάθλιψη που νιώθω είναι οδυνηρή!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
  • Σελίδα:
  • 1
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα